1

Temat: co sie dzieje z cenami czynników???

kuchnia w tym roku parokrotnie podrożały w moim przypadku r410 x 4

2

Odp: co sie dzieje z cenami czynników???

Zapewne chodzi min.o limity .Po 2025 większość używanych dziś czynników już nie będzie mogło zasilać nowych instalacji.Chodzi o ekologię a jak wiadomo ekologia to jest też biznes....

forum.klimatyzacja.pl

3

x 4 to pikuś
R507 czy R404 w marcu kupowałem po 30 pln netto
w sierpniu jak miałem uzupełnić zapas było po 90 pln! chwila wachania i jest po 170 pln netto!!!!
a teraz to się boje dzwonić!
Masakra!!!

4

ceny oszalały również na R410A

5

prawdziwa perełka...
http://allegro.pl/czynnik-chlodniczy-r5 … 09376.html

6

W Linde jak teraz brałem azot powiedzieli, że planuje się wprowadzenie opłaty środowiskowej na r134a i 410 w wysokości 10 Euro/kg. Bo podobno polityka idzie ku yf, aby zniwelować przepaść cenową, oczywiście podnosząc 134a

7

coolmaker1 napisał/a:

prawdziwa perełka...
http://allegro.pl/czynnik-chlodniczy-r5 … 09376.html

he he grubo Daliby choć koszt przesyłki w cenie

8

Co do aukcji. Patrząc na ostatnie miesiące nie zdziwię się jeżeli ta cena za miesiąc będzie aktualna. Z resztą za chwilę 404 wskoczy na 200 zł także ja bym się tylko zaczął zastanawiać na jakiej cenie się skończy.

9

Ktoś może ma jakieś doświadczenie z czynnikami r404a/507 z Ukrainy?

10

Po pierwsze nie polecam przewozić przez granicę bo zamkniesz szybciej interes niż go założyłeś.
Po drugie jeżeli dowożą do Ciebie płać przy odbiorze bo już kilkanaście osób zostało bez pieniędzy i bez " czynnika "
Po trzecie jeżeli już wykonasz tym serwis nie udzielaj gwarancji na 90% będziesz miał odzyskany czynnik z jakiejś instalacji lub zawodniony ......
Po czwarte one nie są z Ukrainy a z Rosji ... chcesz się w to bawić powodzenia, natomiast pamiętaj czynnik jest po stronie Twojego klienta więc jeżeli chcesz by ten klient pozostał przy Tobie nie ryzykuj ...... ale to już pozostawiam Tobie .... powodzenia

11

+ 380 Ukraina

12

Włąsnie problem jest w tym że nie którzy połapali sobie dostawców z UA i goście przywożą im czynnik z dostawą do firmy, a oni sobie chwalą tych dostawców. Cena zakupu jest w granicach 50zł/kg. Dla nas cena jest już ponad 150zł/kg, konkurowanie z nimi robi się coraz trudniejsze.

13

Witam mam na sprzedaż dwie butle po 9kg czynnika 404a po 1100 za sztukę fabrycznie zapakowane.

14

Jest jedno ale co do zakupu zagranicznego.
Na importera FGC nałożony jest dodatkowy obowiązek sprawozdawczości ( elektroniczny rejestr kontyngentów ) mówi o tym 517.
Za brak wpisu do rejestru grozi kara administracyjna od 6000-30000 - także nie jest to takie proste

15

Ktoś mi się ostatnio chwalił że z Czech kupują tanio. Nie wiem ile w tym prawdy bo nie znał szczegółów więc pewnie sam powtarzał coś co ktoś powiedział.

Ostatnio edytowany przez Bolas (2018-01-23 08:19:33)