Temat: Klimatyzacja multisplit - praca w różnych trybach jednocześnie

Witam.

Mam pewien problem i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Naszukałem się długo i nic. Może ktoś tutaj ze znawców systemów klimatyzacji coś mi podpowie? Zainwestowałem do mieszkania 80 m2 w klimatyzację multisplit marki Mitsubishi. 1 mocna jednostka zewnętrzna na balkonie i 3 jednostki wewnętrzne. System inverterowy, zimą grzeje, latem chłodzi, rachunki za ogrzewanie mniejsze, wszystko fajnie. Wiadomo, że w multi na 1 kompresorze nie można chłodzić i grzać jednocześnie na 2 różnych jednostkach wewnętrznych. System zapamiętuje co wybrano na pierwszej i w tym trybie działa. Ale tryb samego nawiewu nie powinien kolidować ani z grzaniem ani z chłodzeniem. Niestety u mnie koliduje z grzaniem. Wyjaśnię na przykładzie. Na 1 jednostce ustawiam grzanie. Na 2 ustawiam zwykły nawiew (tryb FAN - wentylacja). I co się okazuje? Z 2 leci ciepłe powietrze. Po wyłączeniu 1 przestaje i leci normalne. Przy chłodzeniu tego nie ma. Nie wiem dlaczego podczas grzania zawór puszcza czynnik na jednostkę, która ma tylko wentylować. Czy to normalne? Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

2

Odp: Klimatyzacja multisplit - praca w różnych trybach jednocześnie

Zadzwoń do firmy serwisującej

forum.klimatyzacja.pl

3

U mnie w multi sinclair tez tak jest i tak ma byc. Zawor nie zamyka sie na grzaniu taki jest algorytm pracy. Moze w mitsu tez tak jest.

4

Dziękuję za informację, ale czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego tak musi być? Przy chłodzeniu zawór zamyka się i nie koliduje mi to z innymi jednostkami. Ale z grzaniem jest gorzej. Jest to uciążliwe, bo jeśli grzeję w 1 pokoju a w 2 tylko wentyluję to nie chcę dmuchać ciepłem z obu jednostek.

Ostatnio edytowany przez sontario (2018-05-28 11:36:33)