1

Temat: Pytanie do serwisantów Fuji - ustawienia serwisowe

Dzień dobry
w moich klimach RSG09LECA/ROG09LEC nie pasuje mi jedna rzecz. Mianowicie jeśli fan jest ustawiony w trybie Auto np na chłodzeniu to po osiągnięciu zadanej temp. jak wyłącza się kompresor równocześnie fan się też wyłącza (albo prawie bo wiadomo- obraca się min. do pomiarów ale to pomińmy) natomiast jeśli ów fan ustawimy na jeden z biegów sztywno to w analogicznej sytuacji po zatrzymaniu kompresora fan chodzi cały czas na ustawionym biegu. Mnie to akurat nie pasi wolałbym żeby również się zatrzymywał jak w trybie auto niestety w Fuji nie ma takiej opcji w ustawieniach. Nie wiem jak to jest w innych firmach ale do tej pory myślałem że ten typ tak ma i już. Dziś rozmawiałem z jednym z handlowców m.i tej marki i gdy powiedziałem mu o moim problemie powiedział mi ze niepotrzebnie psioczę na Fuji jeśli chodzi o brak tej opcji bo  serwis może to przestawić aby fan się wyłączał również w manualu. Niestety nie chciał podjąć się odpłatnie tej usługi argumentując to tym że klimy nie kupiłem u niego co nota bene jest beznadziejnym zachowanie potwierdzającym specyficzne podejście do klienta w tej branży ale to sprawa poboczna. Wracając do meritum - w serwisówce którą mam od tych modeli jest opisany serwisowy tryb ustawienia funkcji uruchamiany poprzez przyciski POWERFUL i SET TEMP jednocześnie naciśnij przycisk RESET gdzie jest opisanych kilka zmian ustawień np. powiadamianie o czyszczeniu, korekta temperatur w pomieszczeniu i jeszcze kila innych (w ogóle jakoś mało tego) ale nie ma nic na temat ustawień wentylatora.
I teraz pytanie - czy gość mówił prawdę czy nie wie o czym mówi. Jeśli mówi prawdę to w jaki sposób jest to realizowane - za pomocą w.w trybu ustawień tylko trzeba znać więcej numerów funkcji czy też jest inny sposób - jakiś interfejs serwisowy.  A może jeszcze inaczej jest to realizowane?
Za pomoc z góry bardzo dziękuje

Ostatnio edytowany przez hdtv (2018-06-09 07:20:12)

2

Odp: Pytanie do serwisantów Fuji - ustawienia serwisowe

W niektórych klimach w (mode) nie można nawet wybrać funkcji samego wentylatora, np. po to aby filtrować powietrze.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

forum.klimatyzacja.pl

3

Nikt nie pomoże?

4

hdtv napisał/a:

w moich klimach RSG09LECA/ROG09LEC nie pasuje mi jedna rzecz. Mianowicie jeśli fan jest ustawiony w trybie Auto np na chłodzeniu to po osiągnięciu zadanej temp. jak wyłącza się kompresor równocześnie fan się też wyłącza (albo prawie bo wiadomo- obraca się min. do pomiarów ale to pomińmy) natomiast jeśli ów fan ustawimy na jeden z biegów sztywno to w analogicznej sytuacji po zatrzymaniu kompresora fan chodzi cały czas na ustawionym biegu. Mnie to akurat nie pasi wolałbym żeby również się zatrzymywał jak w trybie auto niestety w Fuji nie ma takiej opcji w ustawieniach.

Przeczytaj sam siebie i zastanów się co piszesz bo taka praca jest prawidłowa.
Pierwsza "auto" steruje sama kompresorem i nawiewem priorytetem jest nastawiona temperatura, druga wymuszasz pracę wentylatora priorytetem jest wentylator .

Przestawienie tej funkcjonalności jest kompletnie bezsensowne .

Ostatnio edytowany przez DBKlima (2018-06-11 09:10:15)

5

DBKlima napisał/a:

Przeczytaj sam siebie i zastanów się co piszesz bo taka praca jest prawidłowa.
Pierwsza "auto" steruje sama kompresorem i nawiewem priorytetem jest nastawiona temperatura, druga wymuszasz pracę wentylatora priorytetem jest wentylator .

Przestawienie tej funkcjonalności jest kompletnie bezsensowne .

Ale ja wcale nie pisze że taka praca jest bezsensowna - prosze czytać ze zrozumieniem - zadałem proste pytanie czy facet który twierdzi że można tak usawic wentylator na posczególnych biegach aby wyłaczał się razem z kompresorem tak jak w pozycji auto mówi prawde czy gada głupoty. To jest własciciel firmy która handluje i montuje te klimy (fujitsu) co nie znaczy że nie może gadać głupot stąd moje pytanie. To czy to ma sens zostawmy z boku.

Ostatnio edytowany przez hdtv (2018-06-11 17:24:40)

6

Wiele funkcji jest zależne od sterownika jaki masz .
Możesz zmienić niektóre funkcje jak miejsce odczytu temperatury (urządzenie.pilot / pilot.urządzenie) za pomocą kodu serwisowego być może mimo że jest to bez sensu można też zmienić ustawienia te o które pytasz.
Zapytaj u źródła w serwisie fabrycznym KT czy w Iglo...

7

Sprawdź kod 49 i ustaw na 1 nie wiem jak to działa daj znać.

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy a nic nie działa,
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a nikt nie wie dlaczego.

8

Nie widziałem że dałeś odpowiedz ale międzyczasie właśnie to przetestowałem bo znalazłem w serwisowce tą pozycje (funkcje 49) według opisu jest właśnie do tego (wł/wył  pracy ekonomicznej wentyla j.w ale po zmianie na wł (01) nie ma żadnej zmiany! Wentyl zachowuje się dokładnie tak samo jak na 00. Jestem w kontakcie z serwisem iglotecha który ma u producenta wyjaśnić dlaczego to nie działa ew. o co chodzi w ustawieniach tej funkcji. Na koniec procedury (po naciśnięciu przyc. mode) wszystkie kontrolki migają 3-krotnie więc polecenie na j.w z pilota idzie ale zmian nie ma. Jeśli coś wiesz proszę o pomoc jak ja się czegoś dowiem dam znać

9

Funkcja ta działa w klimatyzatorach o mocy od 18-30  , w 09 -14 nie

10

adas napisał/a:

tak by wychodziło, tylko czemu w serwisówce tego nie ma opisanego a wręcz przeciwnie - modele rsg-07-12 są tam wyszczególnione. Kolejny raz się utwierdzam że w tego typu urządzeniach (domowe splity) praktycznie nie ma różnicy między markowym producentem japońskim a markowym chinolem niestety..... Przy zakupie nowego dopłata nie warta.

11

hdtv napisał/a:
adas napisał/a:

tak by wychodziło, tylko czemu w serwisówce tego nie ma opisanego a wręcz przeciwnie - modele rsg-07-12 są tam wyszczególnione. Kolejny raz się utwierdzam że w tego typu urządzeniach (domowe splity) praktycznie nie ma różnicy między markowym producentem japońskim a markowym chinolem niestety..... Przy zakupie nowego dopłata nie warta.

Jest różnica jeśli Chińczyku jest markowa sprężarka jeśli chodzi o funkcjonalność i nastawy to faktycznie dużej różnicy nie ma . Po paru latach głośniej pracują Chińczki no i części zamienne są trudno dostępne .
Do Daikin,  Mitsubishi , Fuji kupisz część po paru latach od zaprzestania produkcji inną sprawą jest jej cena (często powyżej ceny całego nowego zestawu dotyczy sprężarki).

12

Amfan napisał/a:

Do Daikin,  Mitsubishi , Fuji kupisz część po paru latach od zaprzestania produkcji inną sprawą jest jej cena (często powyżej ceny całego nowego zestawu dotyczy sprężarki).

I wszystko w temacie.

13

Reset napięciem był ??

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy a nic nie działa,
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a nikt nie wie dlaczego.

14

hdtv napisał/a:
adas napisał/a:

Ja w swojej instrukcji mam gwiazdkę z uwagą .

15

Amfan napisał/a:

Reset napięciem był ??

oczywiscie

16

Amfan napisał/a:

Ja w swojej instrukcji mam gwiazdkę z uwagą .

wysłałem priv