Temat: Seat Leon 1M uciekający czynnik

Witam wszystkich,
trochę chłodniej się zrobiło więc może ktoś z Forumowiczów będzie mógł dać mi wskazówkę.
Moje auto to Seat Leon 1M rocznik 2003, silnik ASZ i climatronic. Problemem jest uciekający z układu czynnik. Nie wiem czy duży ale po nabiciu auto przestało normalnie chłodzić już po dwóch dniach (głównie stania w garażu). Fachowiec powiedział, że po nabiciu azotem (niestety nie wiem do jakiego ciśnienia) przez noc zeszło ponad 2 bary. Wczoraj byłem u innego speca. Nabił azot i po kilku godzinach stwierdził, że nie jest w stanie znaleźć przyczyny ucieczki czynnika :-( Załamka generalnie. Więc pytanie jest takie czy jest w tym aucie jakieś newralgniczne miejsce na które szczególnie należy zwrócić uwagę? Pierwszy ze speców stawiał na 99 % na wielokrotnie załamującą się rurkę (grubszą - niskie ciśnienie) idącą po prawej podłużnicy pod zbiorniczkiem spryskiwacza i zbiorniczkiem wyrównawczym płynu, dodatkowo jest ona pokryta częściowo czarnym igielitem. Drugi ze speców stawia natomiast na rurkę idącą równolegle ale tę od wysokiego ciśnienia łączącą osuszacz z zaworem rozprężnym, przy czym mówi, że wyciek jest znaczny i powinno go być zwyczajnie słychać. Oczywiście wszystko co widać dokładnie zlane wodą z ludwikiem i żadnych baniek. Tak jak mówię załamka i czyżby to jednak był - tak odpychany w myślach - parownik :-( Dziś zdejmę zderzak, zdemontuję zbiorniczki i będę te przewody oglądać dokładnie (mam zostawiony azot w układzie) ale za wszelkie wskazówki będę oczywiście wdzięczny.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez wawelski (2018-06-13 13:23:12)

2

Odp: Seat Leon 1M uciekający czynnik

Podjechać do serwisu gdzie mają hydrogen , w tym modelu lubi przeciekać parownik

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Seat Leon 1M uciekający czynnik

Przez dwa dni uciekł Ci czynnik, a azot trzymasz w układzie? Ile odessano czynnika przed próba azotową? Jak nie znasz wartości nabitego azotu, to spadek 2 bar za wiele nie mówi. Oczywiście skraplacz sprawdzony w 100%? Jak wypadł test próżniowy przy napełnianiu? Masz wydruk?