Temat: rozpoczecie dzialalnosci

cześć wszystkim mam do was kilka pytań związanych z tematem otwarcia firmy klimatyzacyjnej. Zanim zaleje mnie fala hejtu, że najpierw powinienem popracować dobre kilka lat w branży, to napisze ze kilka montaży wykonałem ze znajomym. Z tego co poczytałem to potrzebuje szkolenia f-gazowe dla instalatora ale też dla przedsiębiorcy. Czy ktoś może mi polecić gdzie warto zrobić takie szkolenie? Czy dla przedsiębiorcy do zrobienia jest tylko w UDT ? A co z uprawnieniami elektrycznymi, też je potrzebuje? A może warto iść na jakieś szkolenie praktyczne montażu klimatyzacji?pozdrawiam

2

Odp: rozpoczecie dzialalnosci

1 Szkolenie FGazowe wykaz autoryzowanych znajdziesz na stronie UDT
2 Egzamin (zazwyczaj po szkoleniu masz egzamin) FGaz
3 SEP do 1kW
4 Zakładasz firmę
5 Zakup wymaganego wyposażenia wykaz na stronie UDT
6 UDT certyfikacja przedsiębiorstwa w twoim wypadku jednoosobowej działalności

To tak w wielki skrócie (bardzo dużym)
Praktyczne szkolenie z montażu to temat rzeka .
Proponuję byś kupił sobie klimatyzator i pompkę skroplin i zamontował sam sobie z 200 razy
aaaaaaaaale możesz to zrobić dopiero po uzyskaniu uprawnień .

Bądź bohaterem wydaj kasę na w/w będziesz potrzebował około 15K

forum.klimatyzacja.pl

3

Jeżeli jesteś ze śląska to możesz rzucić okiem na: [reklama], jeżeli nie to google nie boli, wystarczy wpisać szkolenia... i masz mase opcji do wyboru.

4

DBKlima napisał/a:

1 Szkolenie FGazowe wykaz autoryzowanych znajdziesz na stronie UDT
2 Egzamin (zazwyczaj po szkoleniu masz egzamin) FGaz
3 SEP do 1kW
4 Zakładasz firmę
5 Zakup wymaganego wyposażenia wykaz na stronie UDT
6 UDT certyfikacja przedsiębiorstwa w twoim wypadku jednoosobowej działalności

Prawidłowa kolejność to:
4.
1.
2.
3.
4.
6.
Od dochodu odliczy sobie koszty kursu i egzaminu.

5

Najpierw jednak wyrobienie certyfikatu personalnego, potem rozejrzenie się za jakąś robotą. To co, że odliczy kurs i egzamin od dochodu, jak od dnia zarejestrowania dostanie na kark ZUS, a pierwszą robotę zrobi po 3 miesiącach. Podejrzewam, że sam kurs może opłacić Proformą, potem dostanie FV, tak jak dogadać się z zakupem wymaganego wyposażenia. Bez problemu takie rzeczy załatwiałem 4 lata temu jak załatwiałem dotację na stworzenia stanowiska pracy. Towar opłaciłem, a FV jak podpisałem umowę z PUP.

6

Teraz przez pierwsze 6 miesięcy nie płacisz ZUS-u a następne 30 miesięcy ulga 45% od tego co teraz płacimy chyba.Miała być dla mikroprzedsiębiorstw tych które są już na dużym ZUS stawka w zależności od dochodów Max 5k płacisz 500zł ale zamietli pod dywan.Przy następnych wyborach się obudzą

7

tipo napisał/a:

Prawidłowa kolejność to:

Od dochodu odliczy sobie koszty kursu i egzaminu.

Odliczył by z tytułu podatków max 500 bo kursy uprawnienia będą kosztowały SEP do 600/1000PLN kurs z certyfikatem personalnym do 2000PLN , a leciał by ze wszystkimi opłatami przez 1 , czy 3 miesiące.
Po za tym by odliczyć od dochodu musi dochód mieć .
Firma zacznie działać jak zacznie serwisować i wystawiać faktury to jest po certyfikacji przedsiębiorstwa.

8

Nie wiem jak jest teraz, bo nie zakładałem dawno działalności, ale kiedyś można było zaliczyć w koszty wydatki związane z rozpoczęciem działalności, czyli poniesione wydatki PRZED zarejestrowaniem działalności.

9

Witam, żeby rozpocząć działalność faktycznie trzeba zdać egzamin UDT i dostać certyfikacje ja osobiście pracowałem w tym fachu jako pracownik nie przedsiębiorca i zdawałem egzamin w firmie OSZ Omega w Zabrzu, i jestem bardzo zadowolony z kursu, naprawde porządna firma i stawiają na naukę praktyczna wiec jakbyś był zainteresowany to polecam poniżej link do ich strony [reklama]