Temat: Sprężarka YORK ER210

Witam. Może to nie klimatyzacja samochodowa ale mam nadzieję że mi ktoś pomoże.
Chodzi o klimatyzacje w maszynie rolniczej (KOMBAJN ZBOŻOWY) mieści się tam ok 1.5 kg gazu .
Sprężarka klimatyzacji to YORK ER210 która juz się kończy bo bardzo głośno pracuje i moje pytanko.
Jaką spreżarką mogę zastąpić tego YORK-a żeby mi dobrze chłodziło i była wydajna  ?
Chodzi mi o jakąś sprężarkę używkę  od jakiegoś samochodu osobowego czy coś takiego.
Prosze o pomoc. POZDRAWIAM

2

Odp: Sprężarka YORK ER210

Po pierwsze, skąd przypuszczenie że spężarka się kończy (co to znaczy), że głośno pracuje to nie jest oznaka końca sprężarki.
Po drugie, 1,5 kg freonu to już spora klima, w samochodach osobowych znajdziesz klimy ładowane 0,3 a pół kilo to już coś freonu.
Po trzecie - szukaj sprężarki małej klimatyzacji np. do pomieszczeń to już będzie wydajność do twojego kombajnu.
Pozdrawiam
P.S. Pamiętaj o parametrach sprężarki, aby nie dobrać za małej lub za dużej bo to nie to samo. Najlepiej dopytaj jakiegoś chłodniarza z doświadczeniem w twojej okolicy.

forum.klimatyzacja.pl

3

601809418, Darek, powiedz ze jestes ode mnie, powinien miec taka

4

Tak że głośno pracuje.Ten co mi nabiał klime  to powiedział  że ta sprezarka długo nie pochodzi  bo ma luzy  na korbowodzie i może korba bokiem wyjść.

5

radekklimat napisał/a:

601809418, Darek, powiedz ze jestes ode mnie, powinien miec taka

Dzięki za tel