Temat: Freon R507, R407c, R410, R134a, R32

Witam mam na sprzedaż czynnik R134a R507 R407c R410 R32 firmy Cantas
Gaz jest zaplombowany i zabezpieczony pakowany w karton. Więcej informacji priv

Ostatnio edytowany przez Mati4141 (2018-09-08 03:08:51)

2

Odp: Freon R507, R407c, R410, R134a, R32

W Polsce jest całkowity ZAKAZ sprzedaży czynników chłodniczych w jednorazowych butlach.

forum.klimatyzacja.pl

3

Ludzie to jednak kretyni, zamiast robić to najciszej jak się da to obnoszą się z tym na prawo i lewo co będzie skutkowało zainteresowaniem się tematem odpowiednich ludzi i służb i sielanka się skończy. Zamiast łyżeczką to chochlą, typowy "Janusz" biznesu, ale to akurat w tym kraju norma. Proponuje podpierdzielić nr tel na odpowiednie służby i niech robią nalot, sam się przecież podstawił i o to prosi.

Ostatnio edytowany przez Haurox91 (2018-09-07 15:11:14)

4

Haurox91 napisał/a:

Proponuje podpierdzielić nr tel na odpowiednie służby i niech robią nalot, sam się przecież podstawił i o to prosi.

hehe Masz poczucie humoru Jakbym słyszał mojego hurtownika.Proceder trwa w najlepsze już od dawna i jeszcze pewnie długo potrwa a Finał tego procederu będzie taki że złapią gamonia z jedną butlą i ogłoszą sukces

5

My mamy podpierdzielić? Toć OLX jest dla nas super sprawą a rozmowach z firmami o zakupie czynników. Śmiem nawet twierdzić, że gdyby nie ta pokątna sprzedaż cena r134a poszybowałaby dwukrotnie do góry, jak to zapowiadano przed sezonem i ceny dochodziły do 2,5K. Ja tam wolę od mojego stałego dostawcy, ale jest silny argument, aby go solidnie podusić o cenę i ... o dziwo się da. smile

6

obser napisał/a:

Ja tam wolę od mojego stałego dostawcy, ale jest silny argument, aby go solidnie podusić o cenę i ... o dziwo się da. smile

Po to się robiło certyfikaty aby teraz z nich korzystać.Ceny mimo wszystko są wysokie Wychwalany R32 który ma GWP 675 powinien kosztować 20% ceny r410a o GPW 2088 Produkt bardziej ekologiczny powinien być promowany a zarazem tani

Ostatnio edytowany przez MariOo (2018-09-18 17:04:55)

7

A mam pytanie, może dla @awaxa, bo najbardziej kumaty w przepisach. Czym argumentowany jest zakaz obrotu czynnikiem w butlach jednorazowych? Są maszyny bez zbiornika i tam zbiornik wewnętrzny robi butla zbierając wszelakie świństwo z układów aut. I potem pełnienie takich butli czyściutkim czynnikiem daje efekt, że z butli odciągamy 1 kg starego oleju z barwnikiem. Toć jednorazowe butle zapewniałyby idealną czystość czynnika i są jak najbardziej zdatne do najprostszego recyklingu czyli przetopienia.

8

obser napisał/a:

A mam pytanie, może dla @awaxa, bo najbardziej kumaty w przepisach. Czym argumentowany jest zakaz obrotu czynnikiem w butlach jednorazowych? Są maszyny bez zbiornika i tam zbiornik wewnętrzny robi butla zbierając wszelakie świństwo z układów aut. I potem pełnienie takich butli czyściutkim czynnikiem daje efekt, że z butli odciągamy 1 kg starego oleju z barwnikiem. Toć jednorazowe butle zapewniałyby idealną czystość czynnika i są jak najbardziej zdatne do najprostszego recyklingu czyli przetopienia.

Szczerze mówiąc po prostu nie wiem czym to jest podyktowane smile
Prawo jest jednak prawem i póki co nalezy go przestrzegać.
Słyszałem,że kontrole drogowe zaczynaja reagować na jednorazówki przewożone w autkach serwisowych.:)

9

Temat klimatyzacja jest taki porąbany.... nie można butli w samochodzie przewieść "bo to niebezpieczne" do serwisowania Opla Insigni czy Passata musimy posiadać specjalne uprawnienia wydawane przez instytut budowy statków podwodnych... ten świat się tak niszczy, zostaje pożarty przez prezesów i durnych polityków bez przyszłości. Ja rozumiem że nie wolno wylać oleju na trawnik albo palić śmieci w piecu ale to co wszystkim zostaje nakazane wcześniej czy później stworzy bardzo niebezpieczne i niespokojne społeczeństwo.

10

@awax sorry, ale zdaje się, że siejesz ferment. Nie uwierzę, że Policjant na drodze jest kumaty z ustawy F-Gazowej. Dlaczemu Dupont rozprowadza np. w Turcji czynnik w identycznych butlach jednorazowych jakich pełno na OLX? Zakaz naszej kochanej UE mogę porównać, że niedługo nakażą nam na powrót do ulicznych satoratorów z wielorazową szklanką, nazywało się to "woda gruźliczanka"

11

Policjant może nie ale służba celna?

12

Celnicy to szukają aut co na pokładzie mają 100 takich butli i są "nie serwisowe". Miałem kontrolę paliwa w aucie serwisowym, z ciekawości zajrzeli na pakę, trochę się obawiałem byle jak przewożonych butli, ale to im oblatywało. Zresztą z ręku na sercu przyznam, że od wielu lat używam takiej jednorazówki, gdzie mam 2-3 kg czynnika i jak przyjdzie gdzieś dopełnić z drabiny, to super sprawa. Ale jak jeździ to przykryta łachami.
Co do takich wrzutek @awaxa, to jestem sceptyczny, bo na tylu uczestników forum jakoś nikt nic nie widział, nie słyszał, a on zawsze wynajdzie jakiegoś ukaranego serwisanta od ciężarówek, kontrole drogowe. Jakaś psychoza strachu. Ja chyba nie zdecydowałbym się nad kupnem jakiegoś wynalazku, jednak ta szara strefa skutecznie powstrzymała zapędy dystrybutorów czynników przed windowaniem w nieskończoność cen.

13

Pamiętam gdy ciężarówką się zagalopowałem w stronę Czech i mnie celnicy zatrzymali big_smile Facet tylko do mnie czy mają sprawdzić paliwo a ja mu dałem 20 faktur z paliwa z miesiąca i się tylko uśmiał a jego kolega z 10metrów ryczał "dawaj sprawdzamy!!!" Zakończyliśmy rozmowę zapytaniem czy mogę na podwójnej ciągłej i na wysepce zawrócić big_smile Dostałem zgodę big_smile Myślę że ludzie nie chcą na siłę udupić dopiero gdy ktoś upierdliwy się znajdzie i każdego by chciał ukarać bo mu żona nie daje.

14

Nadgorliwców w służbach jest zapewne niewielu a udupiają się sami obywatele.To taka nowa świecka tradycja.Panowie puścili Ciebie na podwójnej ciągłej i na wysepce a za Tobą jechał drogowy "szeryf" z kamerką samochodową

15

To było 10 lat temu teraz to pewnie by było w TVP w programie o idiotach drogowych.

16

A gdzieś w Europie kamerki są zabronione i nie ma tam tych podpierdalaczy.

17

W Austrii.

18

obser napisał/a:

Kiedyś rozpatrywałem i pisałem o tym.

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 517/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych i uchylenia rozporządzenia (WE) nr 842/2006

ZAŁĄCZNIK III ZAKAZY DOTYCZĄCE WPROWADZANIA DO OBROTU, O KTÓRYCH MOWA W ART. 11 UST. 1

Pojemniki nienadające się do ponownego napełnienia, zawierające fluorowane gazy cieplarniane stosowane do serwisowania, konserwacji lub napełnienia urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych lub pomp ciepła, systemów ochrony przeciwpożarowej lub rozdzielnic, lub stosowane jako rozpuszczalniki.

USTAWA z dnia 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych oraz niektórych innych ustaw1), 2)

38) art. 49 otrzymuje brzmienie: ?Art. 49. Administracyjną karę pieniężną w wysokości od 6000 do 30 000 zł wymierza się za:

2) wprowadzenie do obrotu, wbrew art. 11 ust. 1 rozporządzenia (UE) nr 517/2014, produktów i urządzeń wymienionych w załączniku III do tego rozporządzenia, z wyłączeniem stacjonarnych systemów ochrony przeciwpożarowej.

Reasumując ? osoba wprowadzająca do obrotu i dalej sprzedająca opakowania jednorazowe dalej osobom nieposiadającym wymaganych Certyfikatów i Szkoleń ? robi to niezgodnie z prawem i w przypadku kontroli podlega odpowiednio wysokim karom (co najmniej za sam fakt wprowadzenia do obrotu od 6.000-30.000 zł).