Temat: Wentylacja hali

Witam!Panowie mam do wentylacji halę produkcyjną 3000 m3 ze sporą ilością pary wodnej.Ile wymian trzeba policzyć na takie warunki i co się sprawdzi?Dwa rekuperatory,większa centrala a może zrobić na wentylatorach + nagrzewnice elektryczne?

2

Odp: Wentylacja hali

Co tam robią na hali? Jakie parametry chcesz osiągnąć?

Kiedy wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

forum.klimatyzacja.pl

3

Toczą,frezują,szlifują i wszystko co robią chłodzą chłodziwem które podobno dość nieźle paruje.Może ktoś ma jakieś doświadczenie z takimi pomieszczeniami i coś podpowie.Nie wiem czy nie byłoby dobrem rozwiązaniem coś na kształt okapu nad urządzeniem z wentylatorem wywiewnym?

4

No to centrala z odzyskiem. Określ ile chcesz wymian powietrza i będziesz miał wydajność.

Kiedy wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

5

myśle że jakieś dwie wymiany powinny wystarczyć czyli centrala ok 6000 m3,chyba że ktoś ma jakieś doświadczenia i podpowie czy dwie wymiany wystarczą do takich warunków?

6

Strumień obiętościowy powietrza na podstawie zysków wilgoci ,czy na podstawie zanieczyszczeń w powietrzu . .Jak tam jest spora wilgotność to 2 wymiany mogą być za mało. 3000m3 nie będzie to mało kosztowało z centralami , więc proponuję konsultację z projektantem . Wyceniam na 100tyś netto (robotę).

Ostatnio edytowany przez Amfan (2016-10-10 21:31:08)

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

7

Musisz założyć min 4 wymiany na godzinę wtedy ma to sens z usuwaniem wilgoci. Do tego. Proponuję centrale z pompa ciepła i rekuperacja.

Doświadczenie stworzyło sztukę, brak zaś doświadczenia - przypadek .... A prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn. Arystoteles

8

I jaki ostatecznie sprzęt wybrałeś? Jak udało się to zorganizować?

9

6 wymian wystarczy

10

Sam właśnie zabieram się za wentylację u siebie i słyszałem, że w takich warunkach potrzebne są kompensatory tkaninowe. Łączą miejsca wentylowane, ale przede wszystkim redukują hałas i dobrze izolują. Wydaje mi się, że zdecyduje się na nie na próbę. Powiem Wam później czy się sprawdzają  smile