1

Temat: Podłączenie klimatyzatora Gree Bora

Witam,
chciałbym zamontować klimatyzator Gree Bora 3,5kW, montaż mam umówiony ale wcześniej chcę wykonać instalację odprowadzenia skroplin w bruździe ściennej podtynkowej wewnątrz mieszkania. Czy wykonanie takiej instalacji to opcja lepsza niż pompka? Jakie rurki zastosować z jaką izolacją? Rura karbowana czy nie, wąż igielitowy? jaka średnica? Rury z czynnikiem chłodniczym R32 nie muszą być prowadzone ze spadkiem, tzn mogą iść cały czas pod sufitem? Instalacja odprowadzenia skroplin będzie prowadzona w poziomym odcinku ze spadkiem 2-3cm na metr a później pionowy odcinek i do kanalizacji. Proszę o fachowe rady.

2

Odp: Podłączenie klimatyzatora Gree Bora

Sądzę, że skoro masz uzgodniony termin montażu (jak rozumiem z osobą zajmującą się tym profesjonalnie) to z nią powinieneś uzgodnić gdzie co i jak zrobić, żeby nie było później zdziwiania, że coś jest nie tak jak powinno być. Jakim przewodem, do którego miejsca itp.
Zasada jest taka, że odprowadzenie grawitacyjne jest lepsze niż mechaniczne (pompka), a jeśli do kanalizacji to koniecznie syfon.

forum.klimatyzacja.pl