1

Temat: Minimalna długośc instalacji

Prosze o klika argumentów ze instalacja chłodnicza klimatyzatora musi miec przynajmniej 3 metry lub ze nie jest to wymagane i do niczego nie potrzebne. Chodzi o obalenie terorii ksiazkowej ktora mecza mnie biurowcy i wymagaja robienia "zapasow" 3 metrowych na instalacji. Dzieki

Ostatnio edytowany przez Lax2 (2011-06-12 20:48:46)

2

Odp: Minimalna długośc instalacji

Chcesz mieć metr instalacji to odzyskaj odpowiednią ilość czynnika smile

Taka anegdota smile Mając długie nogi zmęczysz się bardziej podczas spaceru niż ten, który ma je krótkie?
Twój jeden krok to jego 2 smile

gadu-gadu: 3236154

forum.klimatyzacja.pl

3

Moga tego nie załapac  big_smile

4

zawsze kieruj się wymaganiami producenta .

5

KlimTech napisał/a:

Chcesz mieć metr instalacji to odzyskaj odpowiednią ilość czynnika smile

Taka anegdota smile Mając długie nogi zmęczysz się bardziej podczas spaceru niż ten, który ma je krótkie?
Twój jeden krok to jego 2 smile

Do mnie to przemawia  lol

6

barbie napisał/a:

zawsze kieruj się wymaganiami producenta .

Tak i bede krecił 5/8 wokoło skraplacza bo tak pisze  big_smile

7

Kolego to jest twoja praca! za to Ci płacą. Więc zrób tak jak powinno być smile

Pytasz jako instalator? nie chcesz dawać więcej materiałów?  Czy pytasz jako administrator, który chce zarabiać nie pracując?

Ostatnio edytowany przez KlimTech (2011-06-12 22:09:12)

8

Pytam jako instalator ktory niema ochoty ulegac panom za biurka ktorzy wymyslaja i utrudniaja robote. Pojawił sie temat bo panowie wyczytali DTR z nowych shitów ze tak trzeba i naciskaja utrudniajac robote, a argument ze robie juz tak od kilku lat jak robie do nich nie przemawia. To ze ustawiam na przegrzaniu do nich nie dociera bo nie bardzo znaja pojecie. Wiec pytam co moge im jeszcze zasugerowac abym zrozumieli i nie musiał sie wk.. i robic petli z 5/8 w pełnym słoncu ,zrobic co trzeba i jechac do domu...

Ostatnio edytowany przez Lax2 (2011-06-12 22:18:48)

9

powiedz im żeby poszukali kogoś innego smile  Jest takie powiedzenie "nasz klient nasz Pan" jeżeli nie możecie dojść do kompromisu, to albo oni Ciebie posłuchają albo zrobisz jak oni chcą. Ewentualnie zrezygnuj ze zlecenia hmm myślę że zrobienie pętli jest łatwiejsze do wykonania niż zrezygnowanie z zarobku.

Ostatnio edytowany przez KlimTech (2011-06-12 22:33:54)

10

widze ze tu tez nie znajde argumentu jakiego szukam a moze i lepiej ze tu nie znajde

11

bo szukasz dziury w całym, pętlę z rury fi 22 robię w 5 minut (bo z reguły nie mam na czym jej zrobić i szukam narzaędzi). w ciągu godziny zrobię takich pętli około 8 ( doliczam czas na dospawanie jej w odpowiednie miejsce). A ty już cały dzień siedzisz na forum i szukasz odpowiedzi na głupie pytanie.

A odpowiedź jest prosta. Wlicz im po 3 metry rury i zrób te pętelki... albo zrezygnuj ze zlecenia. tak jak klimtech napisał: "nasz klient nasz Pan"

.

12

przy ocieplaniu budynku łatwiej odsunąć klimatyzator od ściany .

13

Lub! dajesz miedź na wymiar, w przyszłości pęka kielich. Musisz ciąć rurkę, więc z czego naciągniesz brak? Z zapiankowanego otworu w ścianie chyba nie wyciągniesz. Takich prostych i banalnych przykładów może być multum, więc nie oszczędzaj na czasie i na materiałach, a w przyszłości ty będziesz zadowolony i klient będzie zadowolony smile

14

crocens napisał/a:

bo szukasz dziury w całym, pętlę z rury fi 22 robię w 5 minut (bo z reguły nie mam na czym jej zrobić i szukam narzaędzi). w ciągu godziny zrobię takich pętli około 8 ( doliczam czas na dospawanie jej w odpowiednie miejsce). A ty już cały dzień siedzisz na forum i szukasz odpowiedzi na głupie pytanie.

A odpowiedź jest prosta. Wlicz im po 3 metry rury i zrób te pętelki... albo zrezygnuj ze zlecenia. tak jak klimtech napisał: "nasz klient nasz Pan"

widzisz bo Ja jestem poczatkujacy a Ty sredniozaawansowany big_smile

15

nie mam do Ciebie pretensji ani nie rzucam żadnymi aluzjami... po prostu ja tu nie widzę problemu smile robię te pętelki i po problemie smile

.

16

To jest mój pierwszy post tutaj i zwracam się do Was o wsparcie w postaci minimalnej długości instalacji. Potrzebuję, aby instalator założym mi split w pokoju dziennym. W zasadzie przebija się przez ściane i po obu stronach na podobnej wysokości montuje urządzenia. Znalazłem dwie firmy, na jedną w zasadzie się zdecydowałem, ale coś mnie tknęło, aby zapytać ich co robią z długością przewodu bo min. powinno być 3m. Instalator powiedział, że nie ma potrzeby owijania i zostawiania tak długiej ilości i ją skraca (tak się robiło kiedyś). Czytałem Wasze forum i tutaj też niektórzy wypowiadali się za skróceniem i z tego co piszą to na codzień zajmują się instalacją. Przeczytałem, że krótsza długość jak 3m. może mieć wpływ na hałas, czynnik chłoniczy - rozprężenie się?, a może jeszcze coś innego? Czy oplot wokół skraplacza, nie wiem ile to będzie w moim przypadku razy, ma wpływ na temperaturę chłodzenia?
Daikin sensira 3,5.
Proszę o odpowiedź.