1

Temat: Przenośna klimatyzacja.

Witam. W tym roku muszę wręcz mieć klimatyzacje, ale nie mogę sobie raczej pozwolić na stacjonarną, bo nie ma opcji w bloku co mieszkam. Zostaje mi przenośna klimatyzacja, a że ja osobiście się zgubiłem w tym wszystkim, bo po opiniach na ten temat ciężko coś konkretnego wywnioskować.

Dlatego mam pytanie. Czy klimatyzacja tego typu, co można wystawić rurę za okno, a okno powiedzmy uszczelnione jakimś rękawem, działa klimatyzacja jak powinna czy nie działa? Wiem, że głupie pytanie, ale inaczej ciężko zapytać, bo jedni powiedzą działa jak powinno działać, a inni że kompletnie nie działa i teraz nie wiem, czy dlatego iż tym co nie działa, używają klimatyzatora o mniejszej wydajności, niż zalecany do danej powierzchni, czy może wadliwe sztuki, albo brak czynnika chłodzącego, bo rozbieżność w opiniach jest gigantyczna.

Jeśli działa.

W przypadku 8m2, budynek ma brak elewacji, w pokoju są dwa monitory, które wyraźnie z tyłu są gorące, telewizor również ta sama sytuacja, no i komputer, ale to jest monstrum i przy obciążeniu, jest niemal jak mały grzejnik. W najgorsze dni w zeszłe lato miałem nawet 33-35c, średnio przez większość lata około 30c, przy tych temperaturach nie da się funkcjonować, nawet spać. Czy starczy na takie warunki moc klimatyzatora 2.4kW?

W przypadku pokoju 20m2, w lato było średnio 28c w najgorsze lekko ponad 30c, jedyne urządzenie które się gorzeje, to telewizor. Czy w tym przypadku starczy 2.4kW czy lepiej 3kW?

Jak chodzi o słońce, to akurat jestem jakby odizolowany, jedynie promienie się odbijają od żaluzji z przeciwka.

2

Odp: Przenośna klimatyzacja.

Klimatyzator przenośny należy traktować jak coś ostatecznego .
*działa ale nie jest tak wydajny jak klimatyzator np. split
*jest głośny ponieważ sprężarka "motor" jest w środku 45-60dba
*producent w oparciu o własne dane określa jaka jest jego wydajność dla metrażu
*działanie w dużej mierze zależy od właściwego montażu (długość rury, sposób uszczelnienia)

Ostatnio edytowany przez DBKlima (2019-05-07 08:49:33)

forum.klimatyzacja.pl

3

Jaka jest różnica między 2.5kW przenośny, a 2.5kW ściennym, czy istnieje jakaś tabela ile procent słabszy? Powiedzmy mam najgorsze warunki w pokoju o około 10m2, czy jeśli producent deklaruje np. 40m2, to czy zakładając mieszkam w typowym transportowym stalowym kontenerze, który jest odizolowany od zewnątrz, jest narażony na słońce w pełnej okazałość, to czy gdy kupie taki o to klimatyzator, wywieszę rurę za ten kontener, to czy byłby wstanie zbić temperaturę z 40c do 20-22c z rurą o długości około 1.5m?

Ostatnio edytowany przez Kordian (2019-05-07 11:35:34)

4

Zasadnicza różnica pomijając hałas ze sprężarki jest robienie w pomieszczeniu podciśnienia wyrzucając powietrze rurą na zewnątrz, które to musi wpłynąć nieszczelnościami do pomieszczenia w temperaturze zewnętrznej. Split działa w obiegu zamkniętym i czym dłużej dział to ma mniej pracy, bo zaciąba powietrze schłodzone.

5

Pany co to jest split?

6

Jurny_drwal to taka miejscowość w Chorwacji big_smile

7

Ja wiem, że trudno odpowiedzieć na moje kluczowe pytanie, bo gdyby było prosto, to łatwo byłoby znaleźć taką odpowiedź smile Nie lubię takich praktyk, ale najwidoczniej nie będę miał wyboru. Rozwiąże swój problem w ten sposób. Zamówię na allegro klimatyzator o mocy 2.4kW, jeśli okaże się śmieciem, to mam gwarantowane 14 dni na zwrot, wtedy zamówię kolejny o mocy 3.2kW, jeśli i ten nie dorady, będę wtedy wiedział, że nie mają sensu. Tak czy owak muszę poczekać na upały, żeby testy miały sens smile

8

Podoba mi się ten pomysł.

9

Ciekawe czy sprzedawcy też się spodoba  big_smile

Ostatnio edytowany przez PARTNER-MAR (2019-05-08 10:44:45)

10

Kordian napisał/a:

Ja wiem, że trudno odpowiedzieć na moje kluczowe pytanie, bo gdyby było prosto, to łatwo byłoby znaleźć taką odpowiedź smile Nie lubię takich praktyk, ale najwidoczniej nie będę miał wyboru. Rozwiąże swój problem w ten sposób. Zamówię na allegro klimatyzator o mocy 2.4kW, jeśli okaże się śmieciem, to mam gwarantowane 14 dni na zwrot, wtedy zamówię kolejny o mocy 3.2kW, jeśli i ten nie dorady, będę wtedy wiedział, że nie mają sensu. Tak czy owak muszę poczekać na upały, żeby testy miały sens smile

Brak podstaw do zwrotu towaru jeśli urządzenie działa w sposób prawidłowy i zostało uruchomione.
Sprzedawca nie wie w jakich warunkach pracowało a więc ma prawo odmówić przyjęcia towaru w którym wkłady filtracyjne mogły zostać zanieczyszczone (bakteryjnie).

11

cd... można zażądać od kupującego pokrycia kosztu konserwacji + wymiany filtrów na nowe .
Koszt od 180 do 500 zł skutecznie zniechęca takiego nabywcę i jego żarty .
Po to są oględziny by bezpłatnie skorzystać z porady handlowca przed zakupem.

12

Jeśli zakupi ten sprzęt jako Konsument od Przedsiębiorcy, to ma święte prawo do jego zwrotu do `14 dni od daty otrzymania bez podania przyczyny (jeśli sprzedaż na odległość). Nie jest wadą oddanie sprzętu wykazujące normalne używanie tego sprzętu zgodnie z instrukcją. Wyłaczone z tego prawa są tylko produkty, które trzeba rejestrować, aktywować klucz , itp. Konsument ma teraz wielkie prawa przy transakcjach na odległość. na forum prawnym pełno tematów sprzedawców, którym nie wolno nawet obciążyć Klienta za brak oryginalnego opakowania. Kupę Sprzedających wymyśliło sobie sprzedaż na aukcjach towaru którego w ogóle nie widzą (dotyczy to też klimatyzatorów) i kombinowali, czy można taki zwrot towaru wyłączyć. Tak jak nieraz montuję klimatyzatory w innej lokalizacji, to proszę Importeera o wysyłkę na adres Klienta i jadę tam montować, a FV mailem do mnie. Tak samo mógłbym sprzedawać i sprzedają niektórzy sprzęt na aukcjach i potem lamętują jak dostaną zwrot. Konsument teraz ma bardzo duże prawa. I bardzo dobrze, bo niektórzy pseudo Instalatorzy zaczęli bawić się w sprzedawanie po cenach nierealnych, ale jak tylko transakcję załatwią mailem, to i 100 zł ich cieszy.

13

Nie wiem czy sprawa jeszcze aktualna, ale jest (być może) opcja pośrednia, tj. klimatyzator ścienny jednoczęściowy, parę firm ma takie w ofercie (nie pamiętam jednak w tej chwili które). Generalnie wygląda jak jednostka wewnętrzna splita, jest tylko większa, bo wszystko jest w tej 1 części. Plus w stosunku do przenośnego jest taki, że zamiast wystawiania rury przez okno wyrąbuje się stosowną dziurę w ścianie, na zewnątrz wstawiając elegancką, mniej lub bardziej, kratkę. I w efekcie odpada problem powrotu ciepłego powietrza z zewnątrz (jak i estetyki wywalonej oknem rury). Jeśli taka opcja przejdzie w administracji to z dwojga złego chyba lepsze wyjście.

14

O ile pamiętam, to Borysowski tym handluje. Z rok, czy dwa temu przeglądałem cennik, bo w perspektywie była robota pod konserwatorem zabytków, nawet do nich dzwoniłem, Ceny trochę wyższe od split, upusty symboliczne. Dopiero po rozmowie zorientowałem się, że ceny, które ze względu na mały upust nie za bardzo mi pasują są w Euro smile
A dziury, to trza wyrąbać 2 i to 130-150 mm.

15

Monoklimatyzator.
1,8 kW- w cenie 4 tys. w zależności od podatku VAT. wink

16

Taniej kupić takiego monobloka i sprowadzić z Włoch niż kupić go w naszym kraju .

17

do takiego z usługą montażu z VAT-em 8% żaden US się nie przyczepi. W mieszkaniu prywatnym.

Ostatnio edytowany przez obser (2019-05-22 10:07:08)