1

Temat: Jaki system z jednostką wewnętrzną do 80cm szerokości?

Dzień dobry,
mam prośbę o pomoc w doborze klimatyzacji do salonu o wielkości 35m2

Główny problem polega na tym, że ściana, na której ma wisieć jednostka wewnętrzna ma 83 cm szerokości.
Z tego powodu szukam modelu, w którym jednostka wewnętrzna jest dość wąska, max 80 cm szerokości. Uprzedzając pytania, nie bardzo mam gdzie powiesić jednostkę w innym miejscu, stąd poniższy problem.

Skontaktowałem się z kilkoma firmami (Wrocław) i doradzono mi Gree Bora 3,2 kW, której szerokość to 77 cm.

Czy znacie może inne jednostki, które by miały tu zastosowanie? Zależy mi na możliwie dobrym systemie, bezawaryjnym z modułem wifi. Nie chcę oszczędzać na tym.

Poniżej zdjęcie pokazujące miejsce instalacji.
https://s10.ifotos.pl/mini/IMG201905_qsrqsaa.jpg

Będę wdzięczny za pomoc i sugestie

2

Odp: Jaki system z jednostką wewnętrzną do 80cm szerokości?

Przecież to dużo miejsca. Większość markowych produktów tam wejdzie. Toshiba, Mitsubishi Electric, Daikin pewnie Fujitsu.

forum.klimatyzacja.pl

3

jurny_drwal napisał/a:

Przecież to dużo miejsca. Większość markowych produktów tam wejdzie. Toshiba, Mitsubishi Electric, Daikin pewnie Fujitsu.

Specyfikacje mówią inaczej. Większość jednostek wewnętrznych ma 88 cm i więcej.
Możesz podać modele, które tam wejdą?

4

Gree to bardzo dobry wybor, bezawaryjne, z wifi w standarcie, ciche

5

mmychu napisał/a:
jurny_drwal napisał/a:

Specyfikacje mówią inaczej. Większość jednostek wewnętrznych ma 88 cm i więcej.
Możesz podać modele, które tam wejdą?

Podałem marki modele wybierz sobie sam.

6

Przeszukałem wszystkie możliwe katalogi i zrobiłem zestawienie modeli, które wejdą.

https://s10.ifotos.pl/img/Zrzut-ekr_qsxrpwh.png

Więc tak:
Salon ma 27,5 m2
Jest połączony z kuchnią 9,5 m2 (brak drzwi) oraz przedpokojem ok 10 m2 (także brak drzwi)
Mieszkanie jest na parterze, okna są na południe i zachód ale w miarę zacienione. Do tego na szybach jest folia zatrzymująca 80% promieni UV + rolety elektrycznie opuszczane. Powoduje to że w samym mieszkaniu nie jest przesadnie gorąco.

Pytanie zatem czy Bora 3,5kW to ogranie. Jeśli nie to może lepiej zainwestować w 4,6kW Toshiba?

Ostatnio edytowany przez mmychu (2019-05-28 21:10:41)

7

OMG ale analiza lol  lol  lol
Po pierwsze masz mnóstwo miejsca i widać to po zdjęciach masz możliwości montażu na balkonie i po za balkonem
Po drugie nie napisałeś czy masz pozwolenie na montaż ja bym ci nie pozwolił montować na elewacji skoro są inne miejsca
Po trzecie na ten metraż w nowych mieszkaniach w większości przypadków wystarcza spokojnie sprzęt markowy z koncernów JP 3,5kW od Panasonic Fuji Fujitsu Mitsubishi

8

DBKlima napisał/a:

Po pierwsze masz mnóstwo miejsca i widać to po zdjęciach masz możliwości montażu na balkonie i po za balkonem
Po drugie nie napisałeś czy masz pozwolenie na montaż ja bym ci nie pozwolił montować na elewacji skoro są inne miejsca
Po trzecie na ten metraż w nowych mieszkaniach w większości przypadków wystarcza spokojnie sprzęt markowy z koncernów JP 3,5kW od Panasonic Fuji Fujitsu Mitsubishi

co ci się nie podoba w tej tabelce? Pokazuje jakieś nieprawidłowe dane?
Gdzie pisałem że to analiza?

Co ma piernik do tego gdzie na zewnątrz zamontuję wiatrak? O to pytałem prosząc o poradę?
Jakie ma znaczenie czy mam czy nie mam zgody montażu na elewacji? Prosiłem o wycenę montażu czy o opinie na temat systemu i jego wydajności do mojej powierzchni?

Sorry, ale nic bardziej nie wkurza niż panoszące się ego forumowych alfo-omegów. Grrrrr

Ostatnio edytowany przez mmychu (2019-05-29 11:57:57)

9

mmychu napisał/a:
DBKlima napisał/a:

Co ma piernik do tego gdzie na zewnątrz zamontuję wiatrak? O to pytałem prosząc o poradę?
Jakie ma znaczenie czy mam czy nie mam zgody montażu na elewacji? Prosiłem o wycenę montażu czy o opinie na temat systemu i jego wydajności do mojej powierzchni?

Sorry, ale nic bardziej nie wkurza niż panoszące się ego forumowych alfo-omegów. Grrrrr

Jeżeli chodzi o klimę to jestem realnym alfą i omegą* dlatego się śmieję.

10

mmychu napisał/a:

Tabelka ładna i na tym koniec ... Dane które w niej są są od czapy ponieważ porównujesz Toshiba 4,6kW z Gree 3,2 kW  Zrobiłeś tabelkę więc analizowałeś . Robisz coś bezmyślnie ?? ...  twoja sprawa .

mmychu napisał/a:

Co ma piernik do tego gdzie na zewnątrz zamontuję wiatrak?

..  ma

mmychu napisał/a:

O to pytałem prosząc o poradę? Jakie ma znaczenie czy mam czy nie mam zgody montażu na elewacji?

Wchodząc na forum branżowe odpowiadają ci ludzie z branży i mamy prawo krytykować głupotę klientów jak tylko znajdziemy na to czas . Odpowiadając na twoje pytanie informuję cię że musisz posiadać zgodę na montaż jeżeli dotyczy to części wspólnej : elewacja, balkon, taras wszędzie gdzie nie jesteś właścicielem (akt notarialny)

mmychu napisał/a:

Prosiłem o wycenę montażu czy o opinie na temat systemu i jego wydajności do mojej powierzchni?

To forum branżowe dla firm i pracowników z branży a nie miejsce na cenowe przepychanki z klientem .