Forum Klimatyzacja
Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? (/showthread.php?tid=11300)



Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? - hrabiap - 2019-04-17

Witam. Pytanie moje jest do speców od tych tematow. Chłodnie nie do końca są moją specjalnością. Pacjent został zdiagnozowany pod kątem nieszczelności, naprawiono i uzupełniono czynnik r404 w ilości 5.2kg tak jak mówi karta katalogowa. Urządzenie dziala bardzo skutecznie... Oby tylko nie za bardzo otóż ssanie pokrywa się dość konkretną ilością szronu na całej długości łącznie z częścią obudowy sprężarki. [Obrazek: 9adycu8bz9r9_t.jpg] [Obrazek: rn5wx5qz3biu.jpg]
Czy w tego typu urządzeniu jest to dopuszczalne? Załączam foto oszronionej instalacji oraz manometrow z pytaniem czy wartości są poprawne temp. zewnętrzna 17 st C.
[Obrazek: frrp2urhcymk.jpg]
Czy taki nalot lodu może np powoli zabijać sprężarke? Zaznaczam że układ ma opcje samoodszraniania i to działa. Jednak niepokoi mnie ten lód. Proszę o ocenę i ewentualne porady. PS tylko 1 foto można załączyć? Przepraszam za ewentualne błędy.


Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? - radekklimat - 2019-04-18

Tak ma byc, przy 1.6bar na ssaniu masz niskie odparowanie, rurka nie ma izolacji wiec sie szroni


Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? - hrabiap - 2019-04-18

Ok. Dzięki za odpowiedź. Odparowanie - 25 to fakt bardzo niskie. Urządzenia działa poprawnie. Dodatkowy zbiornik na odparowanie... Wprowadził mnie trochę w obawy. Dzięki.


Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? - jack63 - 2019-04-23

hrabiap napisał(a):uzupełniono czynnik r404 w ilości 5.2kg
Jak to "uzupełniono" dla R404a ??? Uzupełniać to sobie można czynniki azeotropowe...
Wg mnie takie szronienie rurek dla chłodni (nie mroźni) nie powinno występować.
Trzeba sprawdzić pracę zaworu rozprężnego (przegrzanie) i wentylatorów parownika.


Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? - hrabiap - 2019-04-23

No.. Nie wiem chłodnia... Mroźnia.. Sterownik pozwala nastawić od - 30 do +30.. To chłodnia? Wentylatory ok. Przegrzanie... Nie pamiętam... Bez bicia się przyznaje. Więc jak może tak być czy nie? Układ napelniono po
Wcześniejszym wytworzeniu próżni.


Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? - jack63 - 2019-04-23

hrabiap napisał(a):Sterownik pozwala nastawić od - 30 do +30..
To jest nieistotne.
Jaka jest nastawiona temperatura? 2 - 8 oC czy -18 - -25 oC ???
hrabiap napisał(a):Przegrzanie... Nie pamiętam...
Albo nie było mierzone w ogóle... Przecież "nabicie" wystarczy...
hrabiap napisał(a):No.. Nie wiem chłodnia... Mroźnia.. Sterownik pozwala nastawić od - 30 do +30.. To chłodnia? Wentylatory ok. Przegrzanie... Nie pamiętam... Bez bicia się przyznaje. Więc jak może tak być czy nie? Układ napelniono po Wcześniejszym wytworzeniu próżni.
Jeszcze tego brakowało aby próżni nie robili. Pytanie czy czynnik był świeży, czy może ktoś odzyskał resztkę i "dobił" do wymaganej ilości???
Pewnie nie wiesz co to jest czynnik zeotropowy?


Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? - hrabiap - 2019-04-23

Urządzenie pracuje nastawione na temperaturę - 5oC. Czynnik oczywiście czysty świeży. A to że 404 jest mieszanina czynników... No cóż.. Mam tą świadomość. Właściciel twierdził że urządzenie kiedyś tam działało, więc nie zamierzałem prprawiac producenta. Układ szczelny. Czynnik wg wagi napelniono. A pytania moje pojawiły się bo też mi się to do końca nie podobało. A. Wentylatory wszystkie ok.


Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? - jack63 - 2019-04-24

hrabiap napisał(a):Urządzenie pracuje nastawione na temperaturę - 5oC
Co to za dziwaczna nastawa i czego ona dotyczy?
Ani to temperatura chłodni, ani mroźni.
hrabiap napisał(a):A to że 404 jest mieszanina czynników... No cóż.. Mam tą świadomość.
Nie o o chodzi, że jest mieszaniną, tylko że jest to mieszanina o sporym poślizgu.
Wiadomo, jak układ napełniano?
Czy przegrzanie jest prawidłowe?


Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? - radekklimat - 2019-04-26

Tak ma byc jeszcze raz ci pisze, nastawy przegrzania, zaworu rozpreznego itp sa scisle opisane w instrukcji serwisowej Carrier i zadna praktyka tu nie pomoze, tak ma byc i jest bardzo dobrze
Zmiez czas schladzania dodatkowo, tak okolo 1 stopien na 2-3 minut


Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? - hrabiap - 2019-04-26

Dzięki Radek. Nie miałem czasu odpisywać na post kolegi jack63. Kolega łapiąc mnie za słowa chce pokazać swoją nie wątpliwa wyższość. Pozdrowienia dla kolegi. Chociaż nadal. Nie wiem o co Mu chodziło z tym Jak napelniono układ? Urządzenie schladza do zadanej temp i się wyłącza. Histereza 3 stopnie i znowu samoczynny start urządzenia. I tak w koło. Auto jeździ, kierowcy nie zgłaszają problemów. Odszranianie działa. Temperature zbija tak jak mówisz wręcz błyskawicznie. Producenta poprawiać nie miałem zamiaru. Czynnik świeży i czysty zaaplikowany. ... Cóż chcieć więcej? Tak czy inaczej. Póki co dziękuję za wszelakie odpowiedzi i zainteresowanie. Do nastapnej usterki. ????


RE: Carrier supra 750 poprawne ciśnienia? - benek_54 - 2024-04-20

(2019-04-24, 05:40:54)jack63 napisał(a):
hrabiap napisał(a):Urządzenie pracuje nastawione na temperaturę - 5oC
Co to za dziwaczna nastawa i czego ona dotyczy?
Ani to temperatura chłodni, ani mroźni.
hrabiap napisał(a):A to że 404 jest mieszanina czynników... No cóż.. Mam tą świadomość.
Nie o o chodzi, że jest mieszaniną, tylko że jest to mieszanina o sporym poślizgu.
Wiadomo, jak układ napełniano?
Czy przegrzanie jest prawidłowe?
jack63 kolego jesteś bardzo młody i przestań się tu wymądrzać i błyszczeć swoją głupotą, zacznij ludziom pomagać jeśli cokolwiek wiesz z branży chłodniczej.

jack63 kolego jesteś bardzo młody i przestań się tu wymądrzać i błyszczeć swoją głupotą, zacznij ludziom pomagać jeśli cokolwiek wiesz z branży chłodniczej.