Temat: VW Passat b5 1998r Klimatyzacja nie chłodzi jak powinna.

Witam. Posiadam Passata b5 110km. Mam problem, otóż klima nie chłodzi jak powinna. Niby leci coś tam troszkę zimna , np. na 'LO', ale u brata w Audi A3 i u innych znajomych na LO nie da się wytrzymać na krótkim rękawku. Dałem auto do mechanika, wiatrak od klimatyzacji nie działał, (ten mniejszy przy chłodnicy) wymienili na nowy, od nowa napełnili klime,700 czynnika. Co może być nie tak?
Podsumowując : chłodzi, ale nie tak jak powinno.
Na klimie mam błąd 4f7 02 i czy może ten błąd powodować silniczek v68 (siłownik klapy regulacji temperatury) ? Że za słabo daje? 2 rurki od klimy pod maską są zimne, tak powinno byc?

Ostatnio edytowany przez Browiec (2016-05-28 23:00:21)

2

Odp: VW Passat b5 1998r Klimatyzacja nie chłodzi jak powinna.

Jak jest błąd tego nastawnika to będzie chlodzic ale słabo, zależy w jakiej pozycji jest klapa która on steruje czyli ciepło/zimno
Wyjmij schowek i taki mały plastik na tunelu przy lewej nodze pasażera a zobaczysz nastawnik z czerwonym ciegnem, zdejmij ciegno z nastawnika i ręcznie zamknij klapę powinno lecieć zimne powietrze, kup oryginalny nastawnik w aso za par setek, zamontuj, skasuj błędy i ciesz się Klima.

Nie kupuj zamienników Topran za 230 zł bo to szajs i szkoda kasy

forum.klimatyzacja.pl

3

Właśnie wykrecilem schowek i nastawnik z czerwonym ciągiem wgl nie zamyka się jak dam na zimne powietrze, natomiast ten z niebieskim działa.  i dlatego prawdopodobnie leci tylko trochę zimne powietrze, bo ten czerwony nie działa? Zaraz spróbuję go wyczyścić.

4

Jak bedziesz czyscic potencjometr wewnetrzny to nie uszkodz go, uzyj wacika i spirytusu, taka naprawa czesto pomaga

5

Orientujesz się czy oryginalny czujnik v68 jest firmy Bosch? Bo taki miałem w aucie. W razie 'W' nie lepiej poszukać ja szrotach jak wyczyszczenie nic nie da?

Ostatnio edytowany przez Browiec (2016-05-29 14:09:05)

6

Na szrocie mozesz kupic taki sam jak twoj, niestety posadacze passatow beda sie borykac z takimi problemami i jezeli auto ogolnie jest dobre i do dłuzszej eksploatacji ja bym kupił oryginał w aso, jak dobrze popłaczesz to dadza ci rabat.
Oryginały sa tylko Bosch
Nastawnik tylko z czerwonym ciegnem jest do przełaczania ciepło/zimno i tylko on cie interesuje.

7

Dziś jeszcze byłem na diagnostyce u innego mechanika no i niby wszystko ok, ciśnienie jest ok, temperatura w nawiewach 13st gdzie na dworzu bylo 27. Nie wiem, może tak powinno być.

8

Przy takiej temperaturze jak była dzis, oczywiscie w cieniu, powinno byc na nadmuchu około 3-5 stopni

9

No to coś nie tak jest. Ja juz sam nie wiem do kogo jechać z tą klima. Mechanik dziś jeden mi powiedział, że temp w tych kratkach gdzie leci zimne powietrze powinno być połowa temp z nadworza.
Natomiast inny powiedział, że klima 'albo działa albo nie działa' i nie ma sensu dalej jeździć po mechanikach, bo będą tylko naciągac na kasę. I nie jest źle. Tylko ze u mnie w aucie na 'LO'  wcale nie jest zimno.

10

Pisałem ci o nastawniku ciepło/zimno, jeżeli część ciepłego powietrza dostaje się z niedomknietej nagrzewnicy to nie będzie dobrze chodzić mimo odpowiednich ciśnień itp, czy nadal masz błąd tego nastawnika

11

Zrób adaptację klapek climatronika, najpierw nie możesz mieć w sterowniku klimatyzacji żadnych błędów, w nastawach podstawowych wybierasz 00 lub 01 w zależności jaki to sterownik i robisz adaptacje, potem znów wejdź w czytanie błędów i zobacz czy błąd klap znów się powtarza.

12

Radek - nagrzewnica się zamykala na pewno, bo mając rozebrany schowek domykałem ją ręcznie za ten czerwony zaczep i słyszałem 'jak wali o ściankę ' -  dochodzi do oporu.
No i niestety na dlawiku były opylki metalu, sprężarka (nie daje już rady) i się zaciera,  trzeba wymienić chłodnice, osuszczacz itd wraz z plukaniem koszt ok 1800zl.

Ostatnio edytowany przez Browiec (2016-05-31 16:02:40)

13

Zakładałem ze układ chodniczy jest ok, skąd jesteś

14

Pomorze, okolice trójmiasta. Każdy w sumie mechanik chce wymieniać wszystko po za sprężarka i mycie układu jeszcze chłodnica, skraplacz, osuszczacz. Czy to wszystko jest potrzebne?

Co do sprężarki to dołożyć do regenerowanej czy uzywke?

Ostatnio edytowany przez Browiec (2016-05-31 21:45:30)