Temat: problem z nowa komora chłodniczą

Wczoraj poskładałem i odpaliłem komore chłodniczą, troche danych:
agregat: UNJ9232GK
chłodnica: area REJ 2003 09 3.2D
filtr, wziernik, el. zawór- 3/8" (wyjscie ze zbiornika na rotolocku 12 było)
zawor rozprężny jakiś zamiennik danfossa (też na D...., nie pamietam) lutowany z wyrównaniem
dysza 02
niecale 4 kg r404 dolewane po trochu
no i lipa, komora zbijała bardzo powoli, kreciłem zaworem, czynnik dolewałem po trochu- zero efektu

dzis pojechałem wymieniłem zawor rozprezny na danfosa i nowa dysze 02, dalej nic, to samo.
Wymieniłem czynnik (nie przewidziałęm wymiany wczesniej a mialem tylko r507 na aucie), no i dalej słabo. odkręciłem o obrót zawor i dalej nie wszystkie rurki (2 na gorze i 1 nizej) były przeciagniete a na rurce przy agregacie juz szroniło. Odparowanie po tym wszystkim na koniec przy 11* na poziomie -8. Kierownik twierdzi ze agregat ma wystarczajaca wydajnosc na ta kubature (3,5x2x2,5m). co z tym dalej robic? jak myslicie?

2

Odp: problem z nowa komora chłodniczą

Co miałeś w komorze?
Cztery kilogramy bo nie chłodziło?  smile

Ostatnio edytowany przez mg (2016-07-26 21:13:23)

forum.klimatyzacja.pl

3

troche towaru ale na noc zostawilem bo tez liczyłem na to ze zrobi przez noc i dzis jak zajechałem to 11 stopni bylo i chlodnica zaczela przyladzac troche. No zbiornik 3,9 L wiec niecale 4 to chyba nie tragednia

4

Zawór dałeś ,, z wyrównaniem" ... wewnętrznym czy zewnętrznym?

5

Dzisiaj w wiadomościach usłyszałem o nowej jednostce miar ,,WIADRO" , podano informację, że na metr kwadratowy spadło trzy wiadra deszczu, serio  smile
To równie miarodajna informacja jak: ,,lekko zaszroniło"  ,,przeciągnęło przy sprężarce'' ,,zawór z wyrównaniem" ,,i dalej słabo"

6

zawor TES2 lut, dalej slabo tzn ze nie zrobilo  nic ponizej 11 stopni w komorze, przeciagnelo przy sprezarce tzn ze na sprezarke nie doszlo tylko na rurce na ssaniu.
Zawsze sie zastanawiam skad w ludziach taka czepliwosc, wyraznie napisalem ze zawor wymienilem wiec raczej to nie jest przyczyna. Prosta sprawa nie chcesz pomoc- nie pomagaj. Po to jest forum by sie czegos dowiedziec lub  doradzic komus a nie gryzc sie nawzajem i łapać za słowka. Sory ale ta ironia z wiaderkami w wiadomosciach jest zbedna. Jezeli czegos nie dopisałem, a masz chęć pomoc to sie normalnie dopytaj, a jak nie masz checi to po co zaczynasz

7

mateusszzzz napisał/a:

zawor TES2 lut, dalej slabo tzn ze nie zrobilo  nic ponizej 11 stopni w komorze, przeciagnelo przy sprezarce tzn ze na sprezarke nie doszlo tylko na rurce na ssaniu.
Zawsze sie zastanawiam skad w ludziach taka czepliwosc, wyraznie napisalem ze zawor wymienilem wiec raczej to nie jest przyczyna. Prosta sprawa nie chcesz pomoc- nie pomagaj. Po to jest forum by sie czegos dowiedziec lub  doradzic komus a nie gryzc sie nawzajem i łapać za słowka. Sory ale ta ironia z wiaderkami w wiadomosciach jest zbedna. Jezeli czegos nie dopisałem, a masz chęć pomoc to sie normalnie dopytaj, a jak nie masz checi to po co zaczynasz

Jesteś fachowcem więc posługuj się fachowym nazewnictwem, wynikami pomiarów, parametrami podstawowych elementów układu, aby ktoś mógł Ci pomóc.

8

Jak instalacja jest krótka to 4kg gazu to moim zdaniem dużo za dużo!
Zmierz przegrzanie!

9

Ja nie rozumiem ludzi co bez sensu kręcą śrubami w zaworach rozprężnych  a potem je wymieniają. miezala5 dobrze prawi gdzie ty tam 4 kg wbiłeś chyba że w cylindrach  kilogram się zmieścił. Podaj ciśnienia oraz temperatury przegrzania i do chłodzenia.

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy a nic nie działa,
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a nikt nie wie dlaczego.

10

Podaj temp. na tłoczeniu przy sprężarce , temp za skraplaczem, ciśnienie skraplania .Ciśnienie parowania  i temp za parownikiem. Układ pi razy drzwi ma  ok 2,5 kW mocy ile założyłeś na straty  przez samą komorę a ile na chłodzenie towaru .Podaj warunki budowy komory ( z czego wykonana i jak jest usytuowana ).  Podaj też jaka ma być utrzymywana temperatura w komorze .

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

11

mateusszzzz napisał/a:

. Kierownik twierdzi ze agregat ma wystarczajaca wydajnosc na ta kubature (3,5x2x2,5m). co z tym dalej robic? jak myslicie?

Na jakiej podstawie kierownik twierdzi ,że ten agregat wystarczy .Co tam ma być  przechowywane i ile tego .

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

12

I te cztery kilogramy czynnika  http://emotikona.pl/emotikony/pic/0fool.gif

13

Przykład z życia.Sprężarka CAJ9510 , parownik CUBA SPBE 021 , TZR FLICA dysza 0,7 , komora 2mx2mx2m , długośc linii 4m.Wszystko śmiga idealnie , przy 5stopniach w komorze na sprężarce pojawia się powrót.

14

volume29 napisał/a:

Przykład z życia.Sprężarka CAJ9510 , parownik CUBA SPBE 021 , TZR FLICA dysza 0,7 , komora 2mx2mx2m , długośc linii 4m.Wszystko śmiga idealnie , przy 5stopniach w komorze na sprężarce pojawia się powrót.

Cofa się po odtajce?

Ostatnio edytowany przez mg (2016-07-28 21:32:50)

15

Ta chłodnica jest za mala w stosunku do wydajnosci agregatu ktory startuje z 3,5 kw a chłodnica z 2,6kw, do mrozni sie nadaje a dysza powinna byc trojka do danfosa

Taka powinna byc chłodnica REA 3002 15 6D   4,11kW 15 2 680 2 / 300 9

16

Pare dni mnie tu nie było ale temat dawno załatwiony został. Radekklimat tak jak piszesz - chłodnica została  wymieniona. Nie po raz pierwszy taka pomyłka zaszła z tego co sie dowiedziałem... neutral