Temat: Rekuperator zerwany pasek w centrali

Witam
Mam kilka pytań związanych z rekuperatorem centrali klimatyzacyjnej ...
Na rotorze jest wypustka metalowa + coś co wygląda jak czujnik indukcyjny zakładam że jest to kontrola
zerwanego paska nie ma sygnału zatrzymuje falownik .
Spalił się falownik chciałbym zainstalować inny np. LG SV008IC5-1F pasuje do silnika
Co możecie powiedzieć o czujniku jest to zwykły czujnik indukcyjny i oprogramowanie wcześniejszego falownika analizowało impulsy i podejmowało decyzje stop-start zerwany-nie
Czy jest to jakiś specjalny czujnik np. czujnik kontroli ruchu wyglądający jak indukcyjny
Chciałbym uruchomić rotor z kontrolą paska czy powyższy Lg wspiera taką prace ... Interesuje mnie też co tam jest jak to jest tam zorganizowane na czujniku nie ma naklejki ze starości- jaka jest idea pracy
a stary falownik nie jest już produkowany ...
Za wszelkie informacje dziękuje

2

Odp: Rekuperator zerwany pasek w centrali

Raczej falowniki te typowe nie mają funkcji zewnętrznego zliczania impulsów. Sprawdź czy przy tym falowniku da się ustawić prąd poza zakresem jako alarm tak aby szła informacja o zbyt niskim przepływie prądu.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

forum.klimatyzacja.pl

3

A więc jest tam zwykły czujnik indukcyjny pepper fuchs na rotorze 8 wypustek ... falownik który mi polecono to mx-2 firma która produkowała pierwszy poleciła ten jako zamiennik tylko jak to skonfigurować to wielka zagadka ...

4

Najlepiej poszukać w instrukcji twojego nowego falownika. Jeśli jest taka funkcja to z całą pewnością jest ona opisana. Jesli nie ma tej funkcji to zastosować dodatkowy zegar zwloczny który te impulsy będzie zliczać.

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy a nic nie działa,
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a nikt nie wie dlaczego.