Temat: chłodziarka Kelvin MCF7000

Witam serdecznie.Mam problem z chłodziarką przemyslową marki Kelvin. Ponieważ jestem początkujący mam problem ze zdiagnozowaniem usterki - zamarzają zawór rozprężny i zawór ssący.Co może być tego przyczyną?

Post's attachments

chlodziarka.jpg 890.57 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: chłodziarka Kelvin MCF7000

Za mały przepływ oleju przez wymiennik (pompa,filtr), zasyfiony wymiennik lub nawet częściowo przytkane płyty wymiennika.

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: chłodziarka Kelvin MCF7000

Tak jak pisze kolega powyżej, lub mała ilość czynnika, co w Kelvinie jakoś mnie nie dziwi lol Spotkałem się z ich nowymi urządzeniami gdzie były mikro nieszczelności, a nawet nówkami prosto od dystrybutora które były szczelne ale zapomniano je załadować czynnikiem  lol

4

Odp: chłodziarka Kelvin MCF7000

Dziękuję za podpowiedzi. Wybieram się tam dopiero w poniedziałek ale muszę jakiś plan mieć. Co do czynnika to wg tabliczki znamionowej powinno być 3,5 kg. Mogę się jedynie z zegarami zapiąć i pomierzyć ciśnienia . Nie wiem nawet czy chłodziwem jest olej- jest to wielce prawdopodobne gdyż ma chłodzić frezarkę. W każdym razie mam jakoś zarysowany plan działania.Po wykonaniu czynności opiszę co i jak.

5

Odp: chłodziarka Kelvin MCF7000

W tym przypadku chłodziwem jest roztwór glikolu i raczej obieg jest prawidłowy. Uzupełniłem ok 500 g  czynnika i sytuacja się poprawiła. Nie zamarza już zawór rozprężny. Co do zaworu ssącego potrafi się oszronić. We wzierniku nadal się gotuje co mnie niepokoi. Oprócz tego nie wiem jak ma być ustawiony presostat na wysokim ciśnieniu załączający wentylator.Maszyna została sprowadzona jako złom więc nie wiem kto i kiedy tam grzebał. Oprócz tego otwiera mi sie zawór parzializzazione gdzie taka sama naklejka jest na tym samym presostacie. Nie mogę pojąc do czegoten zawór. Wentylator steruje się dobrze ale działanie zaworu jest prawie losowe.

6

Odp: chłodziarka Kelvin MCF7000

!:))))
Znajć wyciek czynnika!