1

Temat: Czego nie montujemy, nie polecamy?

Witam

Zbliża się koniec roku i czas na podsumowanie sezonu.  Na naszym forum  nie możemy reklamować ( i dobrze)  producentów  to może  zrobimy mały ranking czego nie montować?  Czego się wystrzegać. Co jest zwykłym złomem  lub są  kłopoty z częściami  czy  suport-em a  gdzie nie kupować? Sam   też chętnie się czegoś dowiem.   

Z moich tegorocznych obserwacji  na szczęście nie trafiłem tym sezonie ( za stary  na to już chyba jestem)    na jakiś szajs ale  kiedyś naprawdę sporo  montowałem  i polecałem nawet samsunga to w tym roku zamontowałem  może 5 %.  Skąd taki spadek ? Krzywe  niemające nawet "winkla"  jednostki zewnętrzne ,  aluminiowy wymiennik  (jak to naprawić ?)  oraz dość wysokie ceny  jak na to co oferuje. Jak widać   firma zaczęła odcinać   kupony  po  jakichś 10 latach, niestety  ja im  w tym nie będę pomagał. Co ciekawe  jak przestałem montować  to dostałem   dwa polary z napisem samsung... Ironia losu?

Ostatnio edytowany przez gadget (2017-11-10 16:46:19)

2

Odp: Czego nie montujemy, nie polecamy?

Heh, no z tym Szajsungiem...wróc, Samsungiem coś jest, aluminium razi..ale przynajmniej jakoś to działa  yikes
Według mnie absolutny rekordzista to Kaisai, tam strach obudowę otwierać żeby zaczepy nie odpadły. Nie wspomnę już o ich mini VRV, próbowałem adresować j.wew. wg.instrukcji obsługi i pupa. Dzwonie do ich serwisu a oni z rozbrajającą szczerością,że wiedzą że ten sposób nie działa  yikes  Pozostało adresowanie z każdej wewnętrznej z pilota.

forum.klimatyzacja.pl

3

Jakie kaisai ? jak kaisai nie ma w ofercie mini vrv smile .

Druga sprawa czy ktoś montował kaisai eco ? co to jest?

4

sulejowek napisał/a:

Jakie kaisai ? jak kaisai nie ma w ofercie mini vrv smile .

No niech Ci będzie, chodziło mi o system ze zmiennym przepływem czynnika,Kaisai akurat jak większość firm  nazywa to VRF  lol

5

W 2017 kilku klimach Chińskich na śróbunkach 1/2, 5/8, 7/8 wymienialiśmy nakrętki, miały bardzo ostro zakończony stożek i przy skręcaniu/dokręcaniu ucinały kielichy.

6

Samsunga nie polecam trzy dziurawe parowniki w tym roku.

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy a nic nie działa,
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a nikt nie wie dlaczego.

7

DBKlima napisał/a:

W 2017 kilku klimach Chińskich na śróbunkach 1/2, 5/8, 7/8 wymienialiśmy nakrętki, miały bardzo ostro zakończony stożek i przy skręcaniu/dokręcaniu ucinały kielichy.

Nie spotkałem się ze śrubunkiem 7/8, dziadkowa posiada takie kamienie?

8

Jurny_drwal oczywiście że masz rację to pomyłka 1/2, 5/8 i 3/8 nie 7/8 (jednak ktoś to czyta)   big_smile

9

A już się przestraszyłem, że mnie coś ominęło.

ps. ja też czytam - za to rzadko piszę  big_smile

10

jurny_drwal napisał/a:
DBKlima napisał/a:

Nie spotkałem się ze śrubunkiem 7/8, dziadkowa posiada takie kamienie?

Ja mam 7/8 do dziadkowej kielicharki ,nie wiem czy dobrze pamiętam ale potrzebowałem takiej średnicy chyba do agregatu Clinta

11

Kamienie 7/8 są dostępne, posiadam i zdażyło się używać. Kiedyś miałem kilka pomp ciepła do podłączenia RHEEM I MIler i tam były połączenia skręcane. Teraz są już spawane.