1

Temat: Schładzalnik do mleka

Pytanie do kolegów obsługujących tego typu urządzenia. Jaka ma być wydajność sprężarki do zbiornika 1000 litrów. Mam taki problem, iż padła sprężarka, pół-hermetyczna a brak na niej jakichkolwiek oznaczeń. Tabliczka znamionowa została zerwana. Myślę, że powinna być sprężarka średniotemperaturowa, lecz nie mam pojęcia jaką założyć wydajność. Czy ktoś pomoże? Z góry dziękuje.

2

Odp: Schładzalnik do mleka

Wstaw lunite 4524  3100 w w -10 i bedzie ok . raczej też wymień zawór ,bo tam chyba masz jakiś stary.

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Schładzalnik do mleka

czesio26 - zdaje się na twoją wiedzę, zawór oczywiście do wymiany, jest tam na R22, układ napełniony R407C. Myślisz, że skraplacz wytrzyma R404a?

4

Odp: Schładzalnik do mleka

Skraplacz to spoko wytrzyma,ale czy dno wytrzyma wyższe ciśnienie 404 ?? ,bo bywa,że się rozszczelnia-na szczęście bbbbaaaardzo rzadko...
Zajrzyj na PM

5

Odp: Schładzalnik do mleka

Co ma się w dnie rozszczelnić? Z tego co mi się wydaje jest tam zrobiona wężownica z rury miedzianej. Od spodu wychodzą dwa króćce.

6

Odp: Schładzalnik do mleka

Jaki nymer dyszy masz w zaworze rozpreznym? To pozwoli w przyblizeniu okreslic moc urzadzenia
Jak przesadzisz z wydajnoscia skraplacz bedzie za maly do 404a, bezpieczniej napelnic 407c, podobne parametry pracy co R22

7

Odp: Schładzalnik do mleka

Nie ma w zbiornikach mleka wężownic jak piszesz,sporadycznie tylko stare "japi "miały,ale myslę,że już wiek je wyeliminował z rynuku i nie spotkasz takich.
Zbiorniki mają "podwójne "dno,zgrzane elektrycznie 2 warstwy blachy,przepikowane jak kołdra i właśnie te zgrzewy nie wytrzymują .Dno cały czas "pracuje"-(raz ciepło raz zimno) i powstają mikropekniecia.
  Ciekawostka:w zbiorniku 1000 litrowym masz ok 2m kwadratowe dna=20 000 cm kwadratowych powierzchni i pomnórz np przez ciśnienie 10 barów na 1 cm kwadratowy(które ma r404 na postoju-oj nie mam pod reka manometra,ale zobacz jakie ciśnienie ma 404 w rozgrzanej do 30 stopni oborze) to daje Kosmiczne siły na rozerwanie tego dna!!!!  20 000 x10=200 TON na powierzchnię tych 2 m kwadratowych!!
  I trzask prask !! Stare dno+freon wysokociśnieniowy.... i kaput

8

Odp: Schładzalnik do mleka

Chwile mnie nie było, sprawdziłem dyszę w zaworze rozprężnym. Jest tam danfoss, dysza 04.

9

Odp: Schładzalnik do mleka

Dysza nr 04 dla R22 oznacza ze max moc na niej wynosi 8kW