1

Temat: Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie?

Zastanawiam się nad zakupem filtra,
A może ktoś z Was wie, gdzie można dać do przebadania wodę na Śląsku  i ile to kosztuje?

2

Odp: Woda. Pijecie z kranu, filtrujecie?

Z tego co wiem to woda już sama w sobie jest przebadana. Jednakże nie masz pewności cyz nie ma w niej jakichś dziwnych i szkodliwych substancji z rur. Tak więc dla pewności moim zdaniem warto jest wodę filtrować. Tylko nie jakimiś nieskutecznymi dzbankami,

Zamontuj sobie porządne urządzenie filtrujące w domu. W perspektywie czasu nie wychodzi wcale tak drogo.
[reklama]

Ostatnio edytowany przez januszk (2018-03-02 14:38:04)

forum.klimatyzacja.pl

3

Ja zamontowałem sobie w domu uzdatniacz wody i to była jedna z trafniejszych decyzji  w życiu, ponieważ u nas woda jest super twarda i ma masę kamienia. Skończyło się cotygodniowe czyszczenie sitek, czajnika. Zawsze lepsza będzie kranówka do picia , ale jak masz twardą wodę, to szkoda urządzeń. Musisz zbadać wodę ze swojego kranu, nie jest to drogie, robią to wodociągi. I one odpowiadają za jakość do licznika, a kupę ludzi ma zanieczyszconą instalację wewnętrzną, więc jakość może się różnić. Przykładowo syn mieszka w Poznaniu i tam bez żadnego uzdatniania wodę ma super. Więc recepty nie ma.

4

My posiadamy dwa duże filtry za licznikiem. Wode mamy straszną, przynajmniej 2 razy do roku czuć chlor i raz na rok jest podany całkowity zakaz picia wody z kranu nawet przegotowaną. Filtry to takie minimum ponieważ każda naprawa rur wiąże się z brudem a za tym zmywarka, pralka, baterie i inne cuda są zawalone momentalnie. Najgorzej gdy ogrzewacz wody jest zabrudzony. Nasze wodociągi genialne nawet nie wiedzą jak twarda woda jest w gminie więc osobiście z obawami piję kawę.

5

Za parę złotych kupisz test kropelkowy na twardość w stopnich niemieckich. Przed założeniem uzdatniacza miałem 40 st teraz od 1 do 7. Regenerację złoża robi po zużyciu 1,65 m3. Przed są trzy duże filtry piankowy,sznurkowy i z węglem aktywnym.

6

Dzbanki to ogólnie drogo wychodzą jeśli woda jest twarda szybko kończą się wkłady, dobry jest podobno filtr z odwróconą osmozą znajomek to ma i bardzo chwali, lub filtr typu Redox ( zjonizowana woda alkaiczna, wodór cząsteczkowy działa jako przeciwutleniacz ) tu można poczytać o zasadzie działania:

[reklama]

Polecam obejrzeć sobie film:
https://www.youtube.com/watch?v=31bsduG0B3k

Pzdr.

Ostatnio edytowany przez Bock (2018-03-03 17:43:54)

7

ja od kilku lat ( chyba 8) używam w mieszkaniu filtra odwróconej osmozy, nie badałem wody ale wg mnie jest to dobry zakup, gotujemy na tej wodzie i kamienia zero a wcześniej co tydzień od kamienianie czajnika, wodę też piję ta przefiltrowana, wymiana filtrów to koszt ok 150 PLN za komplet raz w roku ( niektóre filtry mogą być 2 lata, ale ja wymieniam wszystko co roku), mogę polecić pod warunkiem że masz pod zlewem miejsce na baniak i możliwość zamontowania na blacie drugiej małej wylewki.

8

Ja mam zwykły filtr węglowy i daje radę smile

9

ja filtruje jakiś dzbanek brita czy coś takiego

10

Woda jest badana i zawiera drogocenne dla organizmu mikroelementy. Jestem przeciwnikiem odwróconej osmozy i picia wody niemal destylowanej. Jak w danym wodociągu jest duża zawartość związków wapnia to warto zainwestować w uzdatniacz ze złożem żywicznym i co najmniej filtr węglowy. Wszystkie urządzenia AGD serdecznie za taką inwestycję podziękują. Choć np. w Poznaniu z ujęcia z którego ma syn w mieszkaniu byłby to niepotzrbny wydatek, bo mierzyłem i twardość dochodzi do 9 st. niemieckich, gdzie u mnie przekraczało 45

11

Jakiś czas temu zaproponowali mi uzdatniacz wody w domu, ale nie zdecydowałem sie na niego. Po pierwsze woda w mojej okolicy jest bardzo dobra, po drugie jest dobrze przebadana bo znajoma mi osoba pracuje w stacji kontroli wody oraz zapewniała mnie, że spokojnie można taką wodę z kranu pić!

Woda jest przecież specjalnie mineralizowana, aby była zdrowa dla organizmu.