Temat: Golf 4 wymiana skraplacza, zakucie węży

Cześć,

Po zimie znikał czynnik i klima nie chłodziła, chłodzenia wystarczało na cały sezon letni.
Gość od klimy, do którego jeździłem wcześniej nie widział większych nieszczelności, coś tam małego zlikwidował, ale po drugiej z rzędu zimie znów nie miałem klimy. Więc stwierdziłem, że spróbuję gdzieś indziej.
Pojechałem do gościa, którego mi kilka niepowiązanych ze sobą osób poleciło i dostałem wynik diagnostyki:
- Nieszczelna chłodnica /skraplacz - 290 zł
- Zakucie węży - 140 zł
- Oringi - 40 zł
- Uzupełnienie czynnika - 270 zł
- Robocizna - 300 zł
Czyli łącznie ponad 1000 zł. Nie mówię, że całość nie jest tyle warta, ale nie ukrywam, że jest to dość duża kwota. No ale skoro klima jest, sprężarka działa, to fajnie by było żeby chłodziła. Jeszcze jak 120-150 zł za nabicie można było przeżyć, tak po tych podwyżkach r134 nabijanie jej co roku już nie brzmi zbyt ciekawie (choć za kwotę naprawy wystarczyłoby na 3 lata napełniania smile)
I teraz moje pytanie, czy dużym problemem jest wymienić te rzeczy samemu? Nie mam kanału, ale mam kobyłki, narzędzia i dwie, a może nawet cztery "prawe" ręce też się znajdą. Wiem, że trzeba zdemontować pas przedni do wymiany chłodnicy i z tym nie będę miał problemu. Bardziej mi później chodzi o szczelność tego wszystkiego, a szczególnie węży. Czy warto kupić używki, czy bez problemu mi zakują w zakładzie? Czy tylko wymieniam oringi, skręcam wszystko, jadę na nabicie czynnika i ok?
W jakiej kwocie można by się zamknąć robiąc to samemu?
Czy warto zaryzykować i podjąć się tego samemu? Bo wydać 500 czy 600 zł, a coś co ma później nie działać, to też będzie przykro tongue
Widziałem, że skraplacz NRF kosztuje ok. 220 zł z osuszaczem, trochę droższy jest delphi bez osuszacza i jeszcze widziałem taką firmę jak loro, ale znalazłem 5 opinii na krzyż i nie wiem czy ew. warto się tym interesować.

Pozdrawiam  big_smile

Ostatnio edytowany przez r3nzoll (2018-06-23 09:55:59)

2

Odp: Golf 4 wymiana skraplacza, zakucie węży

Czy warto zaryzykować i podjąć się tego samemu? Bo wydać 500 czy 600 zł, a coś co ma później nie działać, to też będzie przykro.
Nie warto, jak gość Ci da na naprawę gwarancję.

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Golf 4 wymiana skraplacza, zakucie węży

Dajesz komuś to licz się z tym że ZAWSZE zrobisz to taniej ale nie wiadomo czy szybciej i czy czegoś nie ominiesz, taki to już zawód. Za skraplacz on liczy więcej a ty znajdziesz taniej ale czasem bywa tak że jednak zły model widzisz a on jednak dobrał odpowiedni, to mechanik traci czas i on za to odpowiada. Żal Ci kasy i tyle. Przemilcz to jak facet i idz na piwo a nie szukaj dziury w całym.

4

Odp: Golf 4 wymiana skraplacza, zakucie węży

uzywane weze sa dobre do modeli 2014 wzwyz, reszta to zazwyczaj zlom, aluminium lezy gdzies w niewiadomych warunkach i sie utlenia, to po pierwsze po 2 wymienisz wszystko sam i co dalej? jak zrobisz szczelnosc? poskladasz auto i pojedziesz na szczelnosc to znowu ktos bedzie musial rozkladac..bzdura koszty. oddaj do warsztatu i po klopocie. nie wiem co to za skraplacz z osuszaczem za 220zl znalazles ale to chyba nie nowy.

5

Odp: Golf 4 wymiana skraplacza, zakucie węży

Ok, dzieki wszystki za opinie.

Jarek79kk napisał/a:

nie wiem co to za skraplacz z osuszaczem za 220zl znalazles ale to chyba nie nowy.

https://www.iparts.pl/czesc/chlodnica-k … 38684.html
Loro można znaleźć jeszcze taniej, ale nie znalazłem opinii o firmie.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez r3nzoll (2018-06-27 14:27:53)