Temat: Kontener samochodowy do mrożenia- czy to możliwe Carrier Xarios 500

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Zajmuję sie handlem mrożonym mięsem, kupuje świeże i sprzedaje mrożone w kilogramowych paczkach. Za 4 miesiące przewiduje przeniesienie na docelowy magazyn, do tego czasu muszę mrozić mięso a nie mam gdzie. Moja mroźnia niestety nie jest z gumy i brakuje mi miejsca. Na okres przejściowy chciałem kupić kontener mroźniczy ściągnięty z auta. Ten który znalazłem blisko siebie ma wymiary 3,60m x 1,96m x 1,90h. Ściana grubości 9 cm. Agregat Carrier Xarios 500. W tym momencie pojawia się pytanie. Czy ten agregat wyrobi jak wrzuce do kontenera 150kg mięsa na dobę ? Mięso wrzuce w temperaturze ok +15 st. Zamrozić muszę do -18 stopni. Fajnie by było gdyby proces mrożenia trwał nie więcej niz 12 h. W specyfikacji agregatu jest napisane że osiąga -20. Może ktoś z was wie czy ten agregat ma wystarczająca moc chłodniczą? Wolałbym mimo wszystko nie wyrzucić 10 tysięcy w błoto... Bardzo dziękuję z góry wszystkim za pomoc smile Pozdrawiam.

Post's attachments

907463752_5_1080x720_iveco-renault-mercedes-opel-malopolskie.jpg 87.62 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Kontener samochodowy do mrożenia- czy to możliwe Carrier Xarios 500

Tego typu agregaty nie nadaja sie do mrozenia w/w towaru chyba, że wprowadzisz juz znaczna ilosc towaru zamrozonego.
Problem nie polega na braku mocy tylko w dzien upalny na zasilaniu z sieci moze nie domrozic a to dlatego, ze jest przeznaczony do pracy nocnej, gdyby byl z dieslem to.juz lepoej no ale cena wtedy wieksza

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Kontener samochodowy do mrożenia- czy to możliwe Carrier Xarios 500

Tzn że jeżeli w środku znajdować się bedzię znaczna ilość towaru już zamrożonego to jego wydajność będzie lepsza ? Obłożenie kontenera dodatkowo 10 cm płytą warstwową coś zmieni ? Kontener ma stać w przewiewnym, zacienionym pomieszczeniu. Czy taki kontener do magazynowania już zamrożonego towaru sie nada?

4

Odp: Kontener samochodowy do mrożenia- czy to możliwe Carrier Xarios 500

Jak dodatkowo doizolujesz powinno byc ok