Temat: Klimatyzacja. Pomoc w wyborze jednostki. Sasmung, Gree, LG

Witam,

Czytałem trochę w innych tematach na temat LG, oraz GREE. Mam dylemat w wyborze klimatyzacji (3,5kW):
- LG Deluxe
- Samsung WindFree (bez filtrów jonizacji i innych pierdół)
-GREE U-Crown
A może polecacie jakieś inne jednostki w miare fajnym designem (nie upieram się przy tym bo się na tym nie znam)

Chciałbym, żeby przede wszystkim dało się wysiedzieć przy tej klimatyzacji tym bardziej, że będzie nad sofą i nie chciałbym żeby dmuchała nie wiadomo jak prosto na sofę (wiadomo, że jest możliwość ustawienia łopatek ale różnie to bywa). Chciałbym, żeby można było ustawiać temperaturę zdalnie przez wi-fi. No i oczywiście bezwaryjność. Jeżeli mieliście do czynienia z tymi jednostkami to proszę o komentarz.

Ostatnio edytowany przez limitless (2018-12-24 18:15:38)

2

Odp: Klimatyzacja. Pomoc w wyborze jednostki. Sasmung, Gree, LG

Jest Wigilia, można sobie trochę pomarzyć. Z punktu widzenia Instalatora bardzo życzyłbym sobie jednostki bezawaryjne. Dlatego też może przyłącze się do tematu. Co do wiania, to są teraz dodatkowe kierownice z pleksi, które wywieją dalej wszystko z klimatyzatora.

forum.klimatyzacja.pl

3

Wiadomo, że nie ma urządzeń bezawaryjnych, ale fajnie gdyby jednostka nie popsuła się zaraz po gwarancji.

4

Niestety, cały sprzęt AGD produkowany obecnie na tym procederze się opiera. Wiadomo, że może się coś zepsuć, ale na to sobie wymyślili kosmiczne ceny części zamiennych, teoretycznie nienaprawialnych. I dochodzi do sytuacji, że elektronika jednostki jest droższa od nowego klimatyzatora. Podobnie już nie wymienisz łożysk w pralce, a koszt nierozbilelanego zbiornika z bębnem to koszt nowej pralki. produkcja musi iść. Nikt Ci nie poleci z całą odpowiedzialnością pewnego modelu, chyba, że go przetrzymał 20 lat w magazynie. I te pracują do dziś, a nieraz 3 letnie wymieniamy na nowe.

5

kolega się wybudował 3 lata temu .Super izolacja budynku.Styropian 25cm? ze względu na gaz żeby był tanim źródłem ciepła.Wszystko super aż tu nagle awaria pieca.Naprawa pieca 5tyś

6

No ja w tym roku świeciłem oczami, gdy padła elektronika w j.z. klimatyzatora klasy super premium i Importer podał mi cenę sprowadzenia nowej. Taniej było założyć po kosztach zakupu nową jednostkę, a za fatygę mam w magazynie j.w. nową. Zakładaliśmy mu we firmie już od 10 lat klimatyzatory, które hulają, a w biurze namówiłem go na odrobinę luksusu i się wtopiłem. O tyle dobrze, że większość Klientów mimo powiadomiania rezygnuje z obowiązkowych przeglądów gwarancyjnych i skracają sobie 5 letnią gwarancję do roku. Mi to pasuje, powiadamiam, ale nie nalegam.

7

Polecam Gree a dla wymagajacych Panasonic

8

Trochę z innej beczki .Czytałem artykuł z raportu NIK który dotyczył produktów spożywczych.Okazuje sie że ten sam produkt różni sie jakościowo w zależności od kraju w którym się go spożywa......

9

MariOo napisał/a:

Trochę z innej beczki .Czytałem artykuł z raportu NIK który dotyczył produktów spożywczych.Okazuje sie że ten sam produkt różni sie jakościowo w zależności od kraju w którym się go spożywa......

oczywiście że tak jest,proszki persil(henkel) produkowane są na konkretny rynek(tzn u nas będzie inny niż np w DE)

jeżeli chodzi o pasty do zębów to jest tak że ta sama pasta u nas a w de różni się np większą/mniejszą ilością jakiego składnika

tak samo jak magi do zup w butelce,u nas kolor jest o wiele jaśniejszy niz w DE.

mówię oczywiście o rzeczach które sam osobiście zaobserwowałem