Temat: Zatarty kompresor audi A6 c6

Witam Napiszę wszystko od początku.
5 lat temu zerwało sprzęgiełko na kompresorze. Od tej pory sprężarka nie działała w ogóle. Na jesieni wymieniłem kompletne sprzegiełko w cichej nadziei ze bedzie dobrze. Jednak po napełnieniu czynnikiem nie zerwało sprzęgła a ukręciło oś sprężarki. Ok wiadomo sprężarka stoi na dębowo. Kupiłem nową sprężarkę oraz wymieniłem osuszacz na nowy. Po wyjęciu starej sprężarki w otwory gdzie zakręca się węże nie widać żadnych opiłków  tak samo było przy wymianie osuszacza żadnych opiłków. Olej barwy przezroczystej lekko żółtawej. Dysza rozprężana czysta również żadnych opiłków. Natomiast po odkreceniu śróby od wlewu oleju do sprężarki wyleciał ciemno zielony olej w bardzo małej ilości z opiłkami. Co teraz płukać układ i wymienić skraplacz ?
Poniżej podaje zdjęcia.

Ostatnio edytowany przez sebotrucker (2019-06-03 16:31:14)

Post's attachments

dysza rozprezna.jpg 45.99 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Zatarty kompresor audi A6 c6

Pewnie nie jeden by montował i pewnie zadziała bez płukania. Twój wybór, nikt za ciebie nie zdecyduje.

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Zatarty kompresor audi A6 c6

Rozkręce jeszcze przewody i zweryfikuje wszystko jeżeli będzie wszędzie dobrze napełnia tak jak jest bez płukania. Teraz mam jeszcze inny problem na starym kompresorze jest napisane 130cc oleju a na nowym 75 cc. Więc teraz jeżeli nie plukal bym układu. Jaka ilością oleju napełnić kompresor. Dodam że osuszacz był wymieniany. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez sebotrucker (2019-06-03 22:29:11)