1

Temat: Gree czy LG

Witam szanowne grono,

mam problem z wyborem klimatyzacji, mam oferty na 3 single splity (dwa 2,4 kw i jeden 3,5 kw)

dostalem oferty na:
12 tys - gree lomo luxury
13 tys - gree amber standard
13 tys - lg delux

LG niby marka bardziej premium, Gree amber jest ladniejsze ma te opcjonlane filtry i lepsza klase energetyczna. Co byscie radzili i dlaczego?

2

Odp: Gree czy LG

Nie wszystkie chińczyki mają eev , Natomiast wszystkie  LG mają eev. Był model basic z LG na kapilarze z wymiennikiem alu na zewnętrznej. Straszna tandeta jak te chińczyki ale szybko go wycofali. Na kapilarze nie mogą urządzenia stabilnie
pracować w całym zakresie modulacji kompresora bo nie ma co regulować układem jak jest tylko kapilara. Nie wiem w jaki sposób jest osiągana stabilna temperatura nawiewu i odpowiednia moc na tym druciku z dziurką w środku.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

forum.klimatyzacja.pl

3

Gree amber standard - mam jego odpowiednik z sinclair i jestem mocno niezadowolony - na wywiewie jw są wachania temp (ustawione 16 a temp skacze od 16 do 8) - serwis był i stwierdził że wszystko ok. Nauczka na przyszłość nigdy więcej chińczyka. Obecnie gdybym stał przed wyborem to chyba tylko Mitsubishi - zupełnie odrzuciłbym tanie marki. Dodatkowo jak już jesteś na forum to poszukaj instalatora z tego forum. Ja za instalacje 2x sinclair zapłaciłem 8 tysięcy tylko co z tego jak firma nie umie zlokalizować usterki.  Z perspektywy czasu wolałbym za instalatora zapłacić wiecej i mieć kontakt z osobami, ktore są kompetetne

4

Z chińskich marek to byłem na szkoleniu w jednej firmie, która reprezentuje fabrykę pod logo tej fabryki i naprawdę warto było. Reszta , gdzie byłem to opowiadanie , że ten klimatyzator jest biały a ten kość słoniowa. Więc albo chiny nie.chcą abyś za wiele wiedział, albo oddziały mają słabo rozwinięty dział techniczny. Często szkoleniowcy eksperymentują na sprzęcie aby samemu ogarnąć wiedzę.
Druga sprawa to ta różnica w cenie która musi z czegoś wynikac. A nikt nie chce ujawniać słabych stron swojej korporacji.

ile to jest 2+3

5

Mallior napisał/a:

Witam szanowne grono,

mam problem z wyborem klimatyzacji, mam oferty na 3 single splity (dwa 2,4 kw i jeden 3,5 kw)

dostalem oferty na:
13 tys - lg delux

LG niby marka bardziej premium, Gree amber jest ladniejsze ma te opcjonlane filtry i lepsza klase energetyczna. Co byscie radzili i dlaczego?

Odezwij sie do mnie dam ci lepsza cene, radekklimat@wp.pl

6

Czyli polecacie bardziej LG? Różnic w cenie miedzy wyżej wymienionymi modelami dużej nie ma, więc akurat to dużo nie tłumaczy wink

Radku cena jest z montażem więc w ciemno bym nie rzucał, że dasz lepszą  cool

7

Ja bym polecał jednak GREE, w tym roku na szkoleniu był instalator który zamontował około 500 szt w skali ostatnich 3 lat i miał tylko jedną awarię, w dodatku części dostał od ręki. Z kolei kilku instalatorów negatywnie wypowiadało się o LG szczególnie w zakresie tego że jest problem z częściami lub centrala nie uznaje reklamacji.
Wracając do Gree - Amber Prestige będziesz miał jeszcze serwo żaluzji w poziomie a w lomo luxury tylko w pionie.
Zastanów się także nad Mitsubishi model HR - może być niewiele droższy niż Gree.
Jeśli chodzi o kwestie kapilara versus elektroniczny zawór rozprężny (EEV) to trudno tutaj dywagować. EEV to jest potencjalne miejsce problemów (precyzyjna mechanika), przy małych mocach większość producentów stosuje jednak kapilary i wszystko jest OK.

8

radekklimat napisał/a:
Mallior napisał/a:

Witam szanowne grono,

dostalem oferty na:
13 tys - lg delux

jak Mod może to czyli zabronione nie jest; smile :d   (Za chwile setki ofert ukaże się w tym wątku)

Jak już dostaniesz lepsza cenę ...  odezwij się do mnie, dam Ci jeszcze lepszą...     Mam autoryzacje zarówno GREE jak i LG, dodatkowo ROTENSO.   Rozważymy za i przeciw tych marek w konkretnym zastosowaniu u Ciebie.

Ostatnio edytowany przez cybul88 (2020-03-31 02:47:24)

9

Żałosne

10

andriu2233 napisał/a:

Gree amber standard - mam jego odpowiednik z sinclair i jestem mocno niezadowolony - na wywiewie jw są wachania temp (ustawione 16 a temp skacze od 16 do 8) - serwis był i stwierdził że wszystko ok.

... według ciebie wahania w zakresie 8C do 16C to nieprawidłowa praca ?

11

No tego jeszcze brakowało, aby ten portal służył do walki o Klienta i sprowadzał branże na psy. Nie mam nic do @cybul88, mógłby się umówić na wycenę, ale stwierdzenie "Jak już dostaniesz lepsza cenę ...  odezwij się do mnie, dam Ci jeszcze lepszą..." to schodzenie na psy. Nie znasz ceny, a już deklarujesz, że zrobisz taniej. Jakiś wirus Cię opanował? Może lekarz potrzebny?

12

banana mu i blokadę na IP

13

DBKlima napisał/a:
andriu2233 napisał/a:

Gree amber standard - mam jego odpowiednik z sinclair i jestem mocno niezadowolony - na wywiewie jw są wachania temp (ustawione 16 a temp skacze od 16 do 8) - serwis był i stwierdził że wszystko ok.

... według ciebie wahania w zakresie 8C do 16C to nieprawidłowa praca ?

Tak, ponieważ druga klima po powiedzmy 0,5h pracy ma stałe 7 stopni, a tutaj w zakresie 5 min temperatura rośnie i spada. Skoro druga klima to też sinclair i montowane były w tym samym czasie przez tą samą firmę to któraś z nich nie działa prawidłowo. W pracy mam zamontowane jakieś 30 sztuk splitów głównie Fuji i Mitsubishi; sprawdzałem 7 z nich i wszędzie po ustawieniu 16 - 18 stopni na jw jest stabilne około 8 stopni. To dlaczego ja mam wyjątkową klimę? Mało tego ta klima nie jest w stanie schłodzić pomieszczenia 40 m z temperatury 20 stopni (jednostka 3,5), gdzie druga klima (2,5) schładza pomieszczenie 20 m w bardzo szybkim czasie.

14

simx napisał/a:

Ja bym polecał jednak GREE, w tym roku na szkoleniu był instalator który zamontował około 500 szt w skali ostatnich 3 lat i miał tylko jedną awarię.

To był podstawiony , przebrany handlowiec z innego regionu.

ile to jest 2+3

15

DBKlima napisał/a:

banana mu i blokadę na IP

A jak ty priv podjesz ceny z montażem to też bana ?

16

@sulejowek nie tak, cenę można podać, ale stwierdzenie, że zrobię taniej od wszystkich, to jakieś nieetyczne. Spotkałem się z takim zjawiskiem jak miałem konkrencję, która chciała mnie z rynku wyeliminować i na własne oczy widziałem wyceny poniżej kosztów zakupu. Czy o to nam chodzi? Na szczęście ja istnieje, a knkurencja zwinęła interes.

17

obser napisał/a:

No tego jeszcze brakowało, aby ten portal służył do walki o Klienta i sprowadzał branże na psy. Nie mam nic do @cybul88, mógłby się umówić na wycenę, ale stwierdzenie "Jak już dostaniesz lepsza cenę ...  odezwij się do mnie, dam Ci jeszcze lepszą..." to schodzenie na psy. Nie znasz ceny, a już deklarujesz, że zrobisz taniej. Jakiś wirus Cię opanował? Może lekarz potrzebny?

Jestem z wielkopolski, do jednego splita dalej niż 100 km ode mnie i tak nie pojadę, ale chciałem zwrócić uwagę na na fakt ze moderator zrobił dokładnie to co ja tylko nie napisał tego wprost, wiec jeśli osoba zaufania forumowego tak robi to znak ze coś się dzieje.  ( swoją droga to mój pierwszy wpis z oferta i mam nadzieje ze dla potomnych będzie informacja ze tak się nie robi), tak naprawdę chodziło właśnie o wywołanie gownoburzy; Chcecie moralności w branży a sami jesteście niemoralni ...   jak obcy zrobi podobnie to odzywają się ?prezesi? słowami min. ? bana mu? a sami grzeszni bardzo są. To jest właśnie żałosne.   Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i wiele razy już tu były takie sytuacje, po prostu tym razem postanowiłem dosadnie i wprost pokazać jak działają takie propozycje.  Myśle ze i ja i moderator powinnismy użyć w tym przypadku prywatnego kanału, ponieważ Oboje, tylko w rożny sposób, daliśmy znać ze będzie taniej, z tym ze ja nie mogę bo nie jestem swój....     

No to teraz możecie banować.

18

Amfan napisał/a:

@sulejowek nie tak, cenę można podać, ale stwierdzenie, że zrobię taniej od wszystkich, to jakieś nieetyczne.

Nie nieetyczne, tylko głupie (gdyby pisał serio, a wiemy, że nie pisał). Ja tu jestem jako klient, więc nie jestem bezpośrednio zainteresowany zasadami reklamy panującymi na forum. Sam mam firmę z innej branży i nigdy bym nie powiedział, że "zrobię coś najtaniej". Wolę zrobić mniej instalacji na których zarobię więcej, niż zarzynać się codziennie na niskiej marży, a potem jeszcze to serwisować za darmo. Wolę odsiać dusigroszy, bo wiem jacy są, sam nim jestem big_smile Szukają najniższej ceny, a wymagania mają takie same, albo i wyższe jak klienci premium. Sam założyłem konto z podobnym dylematem jak tu (Gree czy LG), zebrałem z 10 wycen (z forum tylko jedną, reszta znalezione w internecie i nie byłem oczywiście na tyle wredny, żeby każdego zapraszać do domu, zbierałem mailowo) i wybrałem LG, bo mieli w dobrej cenie. Już jest długo po montażu, a ja jeszcze tu zaglądam, żeby utwierdzić się w przekonaniu, że dobrze wybrałem. Natomiast nie o tym chciałem pisać. Bardziej chodziło mi o ustalenie co jest nieetyczne. Dla mnie to posiadanie funkcji moderatora, reklamowanie siebie, a zabranianie tego innym.

Ostatnio edytowany przez PPiiOO (2020-03-31 19:38:28)

19

radekklimat
Moderator

Wydaje się, że użytkownicy rozumieją pod nim szeroką paletę znaczeń, aż po 'ktoś żałosny, marna postać'.