1

Odp: Klient chce mnie zrobić w balona ?

Witam !

Sprzedaje częsci samochodowe, ostatnio sprzedawałem chłodnicę klimy do pewnego autka, przy wyciąganiu jej z niego czynnik poprostu wydostał się z rurek smile

Oczywiście dałem gwarancję facetowi.

Dzwoni mi po 2tyg, że cieknie w 3 miejscach, powiedział, że fachowcy przy zakładaniu zrobili test szczelności i że było OK

Więc jak jest ? test szczelności w 100% pokazuje, że chłodnica jest cała ?

Mówi mi, że na rogach widać odbarwienia i, że mogą to być mikroszczeliny... nie uciekł by czynnik po 3tyg ? Test szczelności by tego nie wykazał ?

Klient oczywiście by chciał swoje pieniązki big_smile big_smile big_smile

Do końca nie znam się na klimach a nie chce wyjść na barana smile

Z góry dziękuję za odpowiedź smile

2

pewnie ma racje gdyz ten czynnik jest bardzo przenikliwy i to nie musi byc dziura ze mozna palucha wlozyc aby skraplacz byl uszkodzony i mial nieszczelnosc ... a co do tego testu szczelnosci to nie wiem jaka metoda mu to robili i jakie mieli doswiadczenie jesli robili proznie i sprawdzali czy uklad ja utrzymuje to pewnie stwierdili ze jest ok na tyle ze jak wpuszcza to od razu nie ucieknie... dlatego warto sprawdzac azotem lub barwnikiem... moral taki ze ma racje bo czesto tak sie dzieje ze ludzie kupuja autko mowia ze nie dziala a sprzedajacy mowil tylko ze trzeba dobic wiec ja nabijam robie probe szczelnosci na prozni pokazuje ze niby wszystko ok ale dodaje barwnika standardowo i po jakims czasie przyjezdzaja i mowia ze nie dziala a wiec ja przeswietlam uklad a tu przykladowo chlodnica sito... to normalna sprawa czesto chlodnie klimy z pozoru gdy wykrecone wygladaja na oko ze sa ok nawet lamelki sa nie powykrzywiane ale jak sie podlaczy to juz nie jest tak fajnie poza tym w tej chlodnicy sa wysokie cisnienia nawet rzedu 20 bar takze ma prawo tak sie dziac a wnioski wyciagnij sam ...:)

forum.klimatyzacja.pl

3

moze skraplacz jest chinski bo z nissensem ja ne miałem takich problemow

Diagnostyka komputerowa, specjalność BMW, grupa VAG.

4

radekklimat napisał/a:

moze skraplacz jest chinski bo z nissensem ja ne miałem takich problemow

nissens też ma wpadki, zwłaszcza używany

Warto by było dowiedzieć się jaka to była próba szczelności?
  To że coś psiknęło nie znaczy że był szczelny . Przy resztkach gazu jest niskie ciśnienie w układzie a olej w instalacji potrafi dość skutecznie zatkać mikro nieszczelności.

Jeśli był  gaz z barwnikiem i są jego ślady to nie masz co dyskutować bo klient ma rację a Ty stracisz tylko na opinii a to więcej warte niż te parę groszy.

Ostatnio edytowany przez elektromechanik (2008-07-11 21:05:32)

6

nie montuje uzywanych skraplaczy natomiast z nowym nissensem nie miałem zadnych klopotow
jezeli klient chce uzywany to niech sobie sam go montuje

7

ja biore bezposrednio z nissens polska z poznania i moze dlatego nie miałem problemow na pewno 100% oryginał bez posrednikow

8

Klijent ma racje, takie nieszczelności wychodzą, a co do nissesn`a to robi takie oryginały jak ja umiem gotować ...

9

ja też musiałem wymieniać niespełna rocznego nissensa - jakaś niedoróbka pomiędzy boczną rurą zbiorczą a jedną z rurek poprzecznych, pewnie za słabo zlutowane

10

Potwierdzam nissens czasami po roku nadaje się do wymiany i nie jest już to to wykonanie co kiedys