Temat: zamiennik gazu r12

Wybaczcie jeśli ktokolwiek poczuje sie spamowany ale chce wam przedstawić coś o czym być może nie słyszeliście.

Zamiennik gazu r12 oparty o propan, [tak to łatwopalne więc do instalacji na max 2 kg] idelne do aut na r12, miesza sie to z kazdym gazem obecnym juz w instalacji, Czynnik pracuje z olejami syntetycznymi i mineralnymi, z uwagi na fakt że ma inny przelicznik wagowy np: 170gr = 512gr R12 mniej obciąża sprężarkę. Na jakimś innym forum postraszono że jest łatwopalny owszem jest łatwo palny jak i bęzyna co prawda gaz ma podwyższoną temperaturę samozapłony do 900st. C więc nie jest to to samo co zwykły propan ale jednak, ma dopieszke śmierdzącego gazu oraz domieszke czynnika świecącego w ultfafiolecie. Ta sama firma sprzedaje tez uszczelniacze do kliematyzacji mam na mysli 2 czynniki SYSTEMSEAL uszczelnia isntalacje 1KG jeżeli gaz ulatnia się dłużej jak 2 dni zaś czynnik SEALQUICK uszczelnia instalacje 1kg jeżeli gaz ulatnia się dłużej jak 2 tygodnie, uszczelniacze te działaja na zasadzie reakcji z wilgocia tzn w miejscu postania nieszczelności w układzie twozy sie wilgoc wtedy czynnik reaguje z nią i uszczelnia otwór.
więcej informacji o zamiennikach i możliwość zakupu na stronie [reklama]

2

Odp: zamiennik gazu r12

Jak juz robić chałturę to może po prostu sypać R12 z przemytu,a nieszczelności kropelka
A kasować Klienta też można zastępczo,czapka śliwek .

Ostatnio edytowany przez awax (2012-03-22 14:29:19)

Forum nigdy nie zastąpi szkoły.

forum.klimatyzacja.pl

3

Co wy na to kliknij tutaj

"Wszelka innowacja nie jest zasługą badań rynkowych ani starannie dobranych grup dyskusyjnych, ale dziełem rozzłoszczonych ludzi."

Tom Peters

4

nie zajmuję się już samochodówką, ale z artykułu wynika, że praktycznie nie ma zmian w układzie, więc jak znam życie to będą i tak zamieniać na 134a wink

.

5

zresztą artykuł jest też trochę jednostronny, czytałem już o układach klimatyzacji samochodowej na CO2 które działają wink

.

6

crocens napisał/a:

zresztą artykuł jest też trochę jednostronny, czytałem już o układach klimatyzacji samochodowej na CO2 które działają wink

CO2 nie tylko w samochodówce jest coraz bardziej popularny i wbrew pozorom to nie wysokie ciśnienia są problemem.

7

awax napisał/a:
crocens napisał/a:

CO2 nie tylko w samochodówce jest coraz bardziej popularny i wbrew pozorom to nie wysokie ciśnienia są problemem.

Właśnie o te ograniczenia chodzi.Może kolega barbie miał by coś do powiedzenia zamiast pełnić rolę plotkarki forumowej.

"Wszelka innowacja nie jest zasługą badań rynkowych ani starannie dobranych grup dyskusyjnych, ale dziełem rozzłoszczonych ludzi."

Tom Peters

8

na dzień dzisiejszy jedynym problemem z CO2 jest brak firm potrafiących obsłużyć takowe układy, znające problemy eksploatacyjne i serwisowe (np jak nie doprowadzić do powstawania suchego lodu w instalacji) oraz rozumiejących zasadę działania układów która jest jednak całkowicie różna od układów na systetyczne czynniki chłodnicze (przynajmniej transkrytyczne instalacje na R744)

.

9

Nie rozumiem tej wypowiedzi smile

Tom Peters

10

no i pewnie dlatego takich instalacji nie serwisujesz wink (tak jak zresztą ja smile )

.

11

No i pewnie nie rozumiesz co napisałeś.

Tom Peters

12

Ja rozumiem dobrze, może powiesz której części nie rozumiesz, to spróbuję Ci pomóc.

.

13

crocens napisał/a:

Ja rozumiem dobrze, może powiesz której części nie rozumiesz, to spróbuję Ci pomóc.

Co jest problemem w instacjach na CO2?Dlaczego się przed nimi bronimy?Co jest problemem?Na pewno nie wyszkolona kadra zawodowa.

Tom Peters

14

Nikt się nie broni takie instalacje w polsce pracują, po prostu nie ma wystarczającej liczby osób z odpowiednim wykształceniem by to popularyzować (a swoją drogą to nie jest to taki złoty środek na wszystkie bolączki).

Gdzie Twoim zdaniem ta kadra się wyszkoliła, ile takich osób może być? Jaki jest stosunek liczby tych osób do liczby osób zajmujacych się tradycyjnym chłodnictwem (na czynniki sysntetyczne + R22)?

.

15

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.Twoja wypowiedż na etapie przedszkola.Odnośnie fachowców i jej ilości na tym forum wolał bym się nie wypowiadać.

Tom Peters

16

Na wszystkie pytania masz odpowiedź. Wiesz, nie lubię się kopać z koniem. Jeżeli posiadasz wiedzę, narzędzia i umiejętności do pracy z CO2 to gratulacje, wykorzystaj je mądrze.

.

17

crocens napisał/a:

Nikt się nie broni takie instalacje w polsce pracują, po prostu nie ma wystarczającej liczby osób z odpowiednim wykształceniem by to popularyzować (a swoją drogą to nie jest to taki złoty środek na wszystkie bolączki).

Gdzie Twoim zdaniem ta kadra się wyszkoliła, ile takich osób może być? Jaki jest stosunek liczby tych osób do liczby osób zajmujacych się tradycyjnym chłodnictwem (na czynniki sysntetyczne + R22)?

Oj nie przesadzajmy,można by tego uczyć na tym forum.To nic nowego.

18

Co tu uczyć.Czynnik jak każdy inny.A że w tabelkach ma różne dane to nie ważne big_smile

Tom Peters

19

crocens napisał/a:

na dzień dzisiejszy jedynym problemem z CO2 jest brak firm potrafiących obsłużyć takowe układy, znające problemy eksploatacyjne i serwisowe (np jak nie doprowadzić do powstawania suchego lodu w instalacji) oraz rozumiejących zasadę działania układów która jest jednak całkowicie różna od układów na systetyczne czynniki chłodnicze (przynajmniej transkrytyczne instalacje na R744)

Nie obrażaj poważnych firm.

Tom Peters

20

mentor12 napisał/a:

Co tu uczyć.Czynnik jak każdy inny.A że w tabelkach ma różne dane to nie ważne

No to tu widać jaką masz poważną wiedzę na ten temat smile Czynnik zupełnie inny, może występować w stanie stałym w układzie, występuje w fazie nadkrytycznej, gdzie posiada własności pośrednie dla cieczy i gazu. Zawór rozprężny zasilany jest gazem... jeżeli to uważasz za porównywalne z popularnymi dzisiaj czynnikami to ok...

.

21

Kwestie techniczne nie są tu chyba najważniejsze.Lobby producentów czynników chłodniczych jest zbyt silne aby CO2 stał się popularny.

22

Długo spełniłeś czasu w internecie?Co jest powodem podjęcia tego tematu na forum?Czy nie moja nie wiedza?

Tom Peters

23

Crocens gdybyś oficjalnie wynalazł perpettummobile to byłbyś na celowniku korporacji włącznie z wynalazkiem.Moim zdaniem perpettummobile istnieje.A światem rządzi 4 procent populacji.A lożę Masońską można porównać do koła Gospodyń Wiejskich cool

Tom Peters

24

Jeżeli chcecie coś więcej na temat CO2 w chłodnictwie handlowym, to m.in. pod adresem http://www.chlodnictwoiklimatyzacja.pl/ … lowym.html  jest zaproszenie na seminarium organizowane przez Kujawsko - Pomorskie Centrum Szkoleń i Certyfikacji w dniach 10-11 maja 2012 r
* Patronat honorowy - Krajowe Forum Chłodnictwa  Związek Pracodawców w Warszawie.
* Szkolenie organizowane przy udziale Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy.
* Optymalna ilość uczestników ? ok. 40 osób.
* Czas trwania ? 2 dni.
* Miejsce: Hotel DAKOTA (hotel czterogwiazdkowy)  k. Bydgoszczy.

Jakby co, to ja tego nie reklamuję (bo mam tam daleko), a jedynie informuję, że takie coś jest na rzeczy.

Ostatnio edytowany przez Shitashii (2012-04-03 03:14:51)

Kiedy wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

25

zamiennikiem R12 jest mentor 12 .