1

Temat: chłodnia na ciastka

Witam
- mała firma produkcyjna ( różne słodkości) posiada pomieszczenie nie izolowane o kubaturze 110 m/3 ( ściany 0,5 m beton ,strop beton i posadzka beton).Wcześniej był to magazyn żywnościowy. I teraz do tego magazynu będą trafiały ciasteczka oblane czekoladą w ilości ok.450kg z pieca o temp.ok.200*C.
Temperatura jaka ma panowac w środku to ok.15*C

- Moje pytanie : jaki dobrać zestaw agregat-chlodnica i ewentualnie sterowanie.
Pozdrawiam i proszę o rzeczowe sugestie.

2

Odp: chłodnia na ciastka

Troszeczkę to zależy od tego czy te 450 kg trafi raz na tydzień,czy co dwie godziny?
Potem najprostszy bilans energetyczny uwzględniający ciepło doprowadzone w ciasteczkach,w wentylacji i przez przegrody.Jednym słowem abecadło .

Forum nigdy nie zastąpi szkoły.

forum.klimatyzacja.pl

3

Rzeczywiście zapomniałem dodać że te 450kg to max ilość systematycznie wprowadzona w ciągu 1-nej zmiany ( 8 godz.) Wentylacja jedynie podczas otwarcia drzwi przy dowożeniu ciasteczek.
Pzdr

Ps. temperatura docelowa w komorze to 18*C a nie jak pisałem wcześniej .

Ostatnio edytowany przez Qba (2012-05-10 16:04:47)

4

Teraz nieco lepiej,jednak napisz czego oczekujesz?Zapytałeś o to jak dobrać agregat i otrzymałeś odpowiedz:zrobić prosty bilans energetyczny wszystkich zysków ciepła,następnie uwzględnić współczynnik pracy aby sprężarka nie musiała pracować non-stop i właśnie tej wydajności agregat wybrać z ofert dystrybutorów.
Chyba nie chodzi Tobie o to aby ktoś Ci te obliczenia wykonał?Jeżeli tak to musisz złożyć zlecenie i taki projekt niejedna firma sporządzi.
Pozdrawiam

5

- napisałem ,,jaki dobrać '' . Chodzi mi przybliżoną według w/w danych wydajność. Chlodnie będą budować w przyszłości- teraz potrzebują utrzymać temp. ok.18*C .  Sprzęt ma być używany.

6

awax albo umiesz odpowiedzieć albo kolejny bilet do kosza z przystanku autobusowego.To wypociny nie na temat.

"Wszelka innowacja nie jest zasługą badań rynkowych ani starannie dobranych grup dyskusyjnych, ale dziełem rozzłoszczonych ludzi."

Tom Peters

7

Napisałem jak obliczyć przybliżoną wartość wydajności agregatu.To chyba żaden problem wyliczyć z prostych wzorów?Czy wzory też podać?

8

mentor12 napisał/a:

Podaj zainteresowanemu na priv jak je znasz.Nie sądzę abyś to zrobił osobiście bez swojej prawej ręki która jutro stawi się do pracy w Twojej firmie dzięki której jeszcze funkcjonujesz na rynku.

Masz czas do końca dzisiejszego dnia,jeżeli nie sprostujesz tego to pośwęcę czas i pokażę Tobie co grozi za zniesławienie w internecie.

9

Przepraszam forumowicza awax za zniesławienie

"Wszelka innowacja nie jest zasługą badań rynkowych ani starannie dobranych grup dyskusyjnych, ale dziełem rozzłoszczonych ludzi."

Tom Peters