Temat: początki działalności związanej z klimatyzacją

Dzień dobry wszystkim

Na początku jako nowicjusz na forum, chciałbym przywitać wszystkich i serdecznie pozdrowić smile

Przepracowałem dwa lata jako monter klimatyzacji, typu SPLIT oraz VRV, lecz stało się tak że musiałem się zwolnić no i zostałem na lodzie,
Postanowiłem złożyć podanie do PUP o jednorazową dotację na otwarcie własnej działalności gospodarczej, i wszystko na to wygląda że dostane te 20tys zł. Mogę wydać 12tys zł na sprzęt, 6tys zł na materiał, oraz 2 tys zł na reklamy, mniej więcej mam już proformy porobione, sprzęt z VALUE, dość dobrze nawet mi się pracowało na nim w byłej pracy, typowo montowałem klimatyzatory typu SPLIT firmy Rcool, czasem Samsung, i tu się nasuwa się kilka pytań, nie pozjadałem wszystkich rozumów świata no i niestety wszystkiego o klimatyzacji tak nie wiem, jakbyście mogli polecić jakieś książki, artykuły, itp na temat serwisowania klimatyzacji, montaż nie sprawia takich wielkich problemów, aczkolwiek wiadomo jak to jest z serwisowaniem, oraz jakie najczęściej klimatyzatory wieszacie? Udało mi się dogadać z jedną firmą (SINCLAR) i będę miał upust w wysokości 40%, trochę o niej poczytałem i widzę że same pozytywne opinię są na temat tej firmy, liczę że doradzicie jaką klimatyzację zakładać, jaka najlepiej się spisuje, czy są wielkie różnice w kulturze pracy ON/OFF a INVERTER, oraz cenowo jak to wygląda smile

Pozdrawiam

2

Odp: początki działalności związanej z klimatyzacją

tylko 40? ja mam 65%... bardziej sie staraj:)

forum.klimatyzacja.pl

3

więcej nie wycisnę smile i tu też mam zapytanie czy np butla z czynnikiem R410a (butla na własność) podlega pod materiał czy sprzęt? jakie pieniądze bierzecie za montaż SPLITA? normalny, bez pompki skroplin, długość linii do 3m? w byłej pracy taki montaż wraz z materiałem (bez klimatyzatora) wyceniali na ok 1700zł, co we dwójkę schodziło nam aaa... ze 3-4h,

4

Życzę miłych rozmów z klientami, którzy mają postawę roszczeniową, bo tyle rabatu dostajesz, a dla nich nic.

5

Witam .Szanowny Panie Adamie,daj Pan na wstrzymanie z kwotami na ogólnodostępnym Forum.Szczególy techniczne ,porady ...prosze bardzo,ale o pieniądzach gentelmeni nie rozmawiają .Istny bazar

6

coolmaker1 napisał/a:

Witam .Szanowny Panie Adamie,daj Pan na wstrzymanie z kwotami na ogólnodostępnym Forum.Szczególy techniczne ,porady ...prosze bardzo,ale o pieniądzach gentelmeni nie rozmawiają .Istny bazar

no wlasnie te % są tu nie na miejscu co najmniej bo co powiesz klientowi który ma google i potrafi wpisać "upust na sinclair'a" ?? totalna głupota!! psuć sobie i szystkim do okola rynek!! moje 65% to oczywiście żart żeby nie było...

7

takie małe faux pas na początek  lol

klimaG-ce napisał/a:

o pieniądzach gentelmeni nie rozmawiają

...dobre!  big_smile

8

kubabaku napisał/a:

takie małe faux pas na początek  lol

klimaG-ce napisał/a:

o pieniądzach gentelmeni nie rozmawiają

...dobre!  big_smile

to nie ja napisalem ale w pełni się zgadzam;) gentelemeni podobno je(pieniadze) po prostu maja:D

9

AdamAdamiak napisał/a:

wyceniali na ok 1700zł, co we dwójkę schodziło nam aaa... ze 3-4h,

Wycena dobra tylko te 3-4 h ? to gdzie ście zakładali w oborze?

10

frost-ch napisał/a:
AdamAdamiak napisał/a:

wyceniali na ok 1700zł, co we dwójkę schodziło nam aaa... ze 3-4h,

Wycena dobra tylko te 3-4 h ? to gdzie ście zakładali w oborze?

w domach, w mieszkaniach, jak była prosta instalacja, skropliny z odprowadzeniem grawitacyjnym na zewnątrz, doprowadzenie energii elektrycznej do jednostki wewnętrznej Nas nie obchodziło, zazwyczaj klienci zgadzali się na wisząca wtyczkę podpiętą do przedłużacza, to ile myślisz będziesz to robić? w kontenerach robotniczych takie które zwykle stawia się na placu budowy to w trakcie 8h wieszaliśmy 3 klimatyzatory 1+1

11

eryk_wiking napisał/a:

Życzę miłych rozmów z klientami, którzy mają postawę roszczeniową, bo tyle rabatu dostajesz, a dla nich nic.

Takich wypowiedzi nie bardzo rozumiem.Cena katalogowa jest dla klienta.Rabat dla firmy instalatorskiej.Dlaczego boicie się mówić o rabatach?Czyżby zakładacie te marki z Aledrogo gdzie klient ma lepszy upust niż FIRMA?

Kiedy wszystko inne zawiedzie-zacznij pytać na FORUM.

12

A nie wkur**** Cię, jak połowa ceny benzyny/diesla to podatek? Chyba chciałbyś kupić coś taniej?
Przyjdź i powiedz to sklepikarzowi który biadoli, że jak to teraz marnie z kasą.
Szczegóły techniczne i ceny NIE na publicznym forum. Takie rzeczy to można pogadać przez telefon, osobiście, w  zamkniętym gronie.
Moderatorzy/admini mogli by to ukrócić.

13

klimatolog napisał/a:
eryk_wiking napisał/a:

Takich wypowiedzi nie bardzo rozumiem.Cena katalogowa jest dla klienta.Rabat dla firmy instalatorskiej.Dlaczego boicie się mówić o rabatach?Czyżby zakładacie te marki z Aledrogo gdzie klient ma lepszy upust niż FIRMA?

no tak przyjmijmy że klimatyzator Sinclair kosztuje 1500zł, ja go kupuje za 900zł a sprzedaje klientowi za 1200zł... zawsze to lepiej przedstawić klientowi parametry klimatyzatora wraz z ceną jak dla osoby prywatnej i powiedzieć że można kupić go ode mnie taniej...

14

AdamAdamiak
Cena katalogowa - cena zakupu urządzenia przez klienta.

Nie chce nic mówić, ale firmy typu "jeden strzał" za 20 tys zł z Urzędu Pracy, przeżywają na rynku 2-3 lata, dopóki nie trzeba płacić dużego zusu i coś sie popsuje.
Nie odbieraj tego jako atak na Ciebie, tylko pisze to z obserwacji, że zaniżając cenę, strzelasz sobie w stopę i okolicznym macherom też.
Klimatolog
Omijam z daleka marki z allegro.
Prosty przykład, dystrybutor Mitsubishi Electric bardzo dba, aby jakiś baran nie cudował na allegro

15

eryk_wiking napisał/a:

AdamAdamiak

Nie chce nic mówić, ale firmy typu "jeden strzał" za 20 tys zł z Urzędu Pracy, przeżywają na rynku 2-3 lata, dopóki nie trzeba płacić dużego zusu i coś sie popsuje.
Nie odbieraj tego jako atak na Ciebie, tylko pisze to z obserwacji, że zaniżając cenę, strzelasz sobie w stopę i okolicznym macherom też.
Klimatolog
Prosty przykład, dystrybutor Mitsubishi Electric bardzo dba, aby jakiś baran nie cudował na allegro

Nie rozumiem eryk wiking.Negujesz człowieka który za montaż brał 1700PN.Zamiast się go czepiać powinieneś być zadowolony że istnieją jeszcze podmioty potrafiące cenić swoją pracę.A ty nie licząc klimatyzatora ile bierzesz za montaż z materiałem do 3 metrów?Moim zdaniem to 1700 to dobra cena

Kiedy wszystko inne zawiedzie-zacznij pytać na FORUM.

16

eryk_wiking napisał/a:

AdamAdamiak

Klimatolog

czyli co radzisz? sprzedawać klimatyzatory za cenę katalogową? powiem szczerze że wielkiej konkurencji nie mam, w moim powiecie co ja mieszkam, dwa miasta, po ok 20tys ludzi i kilka wiosek, łącznie może 60tys ludzi a jest tylko jedna firma zajmująca się montażem i serwisowaniem klimatyzacji... a ceny mają kosmiczne... i często odmawiają pojedyncze splity, ponieważ mają ciekawsze zajęcia, centrale wentylacyjne itp.