1

Temat: osuszacz przemyslowy

Mam problem z  osuszaczem powietrza .Wszystkie parametry są w porządku ale raz dziennie wyskakuje błąd wysokie ciśnienie.Przyjechała inna firma i bezczelnie zmostkowala   presostat.Klient stwierdzil ze tamta firma jest bardziej profesjonalna.
Problem mam z etyka zawodowa .
Czekam na podobne przykłady.

2

Odp: osuszacz przemyslowy

Jeżeli urządzenie posiada zbiornik dzwoń do UDT.Prokurator?

Nie ja pierwszy zadam pytanie jak można zlikwidować swój profil.Co z Patuxem?

forum.klimatyzacja.pl

3

Zmostkowanie presostatu skutkuje wywaleniem alarmu klimatylog. Nie umiesz czytać?

4

"wszystkie parametry są w porządku" -to niby czemu wyskakuje ten błąd?

albo nie w porządku i trzeba było znaleźć przyczynę -i naprawić -

albo -w porządku i wadliwy jest pres który oni pominęli być może ratując drogą produkcję...

powinni wymienić pres na sprawny -ale zawsze są uwarunkowania -w urządzeniach przemysłowych -często presy są dublowane -wiec CHWILOWE pominiecie jednego nie jest większym błędem a czasem ratuje cenny towar/produkcję itp.

gdy nie ma zbiornika -to i błąd nie tak poważny.

może mostkując pres -narazili maszynę i ludzi -postąpili nieodpowiedzialnie i łamali prawo
-a może to Ty postąpiłeś nieudolnie
   -a oni przy minimalnym ryzyku uszkodzenia osuszacza zapewnili ciągłość produkcji -i uratowali drogi towar....   ???

mogą być różne uwarunkowania -i różne maszyny. czasem jest problem z ciśnieniem -a czasem wadliwy presostat.
czasem presostaty są niepotrzebne -czasem konieczne -czasem dawane na wyrost.
czasem dublowane.
czasem -nie ma ryzyka za dużego ciśnienia -bo wywali termik silnika itp.

nie znamy wszystkich uwarunkowań -ani budowy maszyny. trudno oceniać -gdy pisze tylko jedna strona "konfliktu" i to pisze bardzo wybiórczo -bez szczegółów... za mało danych żeby mówić o etyce zawodowej lub jej braku -lub oceniać czyjeś kompetencje...

5

mg sygnał cyfrowy do sterownika.?Czasami głąby nie potrafią wykorzystywać tych sygnałów?mg. zmostkowali na sterowaniu aby chodziło.Myślę że użytkownik tego urządzenia to totalny baran,

Ostatnio edytowany przez klimatolog (2013-07-20 00:06:12)

6

klimatolog napisał/a:

mg sygnał cyfrowy do sterownika.?Czasami głąby nie potrafią wykorzystywać tych sygnałów?

A osuszacz ,,przemysłowy" widziałeś?
Zmostkowałeś sygnał cyfrowy?

Ostatnio edytowany przez mg (2013-07-20 00:04:25)

7

A może trzeba było porządnie wyczyścić skraplacz i parownik czasami błahe powody są pomijane bo są zbyt błahe . cool

8

pozdrawiam kolege Wita ktory najwiecej wniosl do dyskusji.
presostat wysokiego sprawdzilem wylaczajac wentylator, dzialal przy 25 barach.
caly problem zaczal sie gdy do  2 kompresorow o mocy 3 kw podlaczonych do 2 osuszaczy o mocy 1,7 kw podlaczono nowy kompresor 5,5 kw. przepustowosc nominalna jednego osuszacza to 11 m3 na sekunde , wydajnosc tych 3 kw kompresorow to 6 m3 na sekunde natomiast kompresor 5.5 kw ma 9 m3 na sekunde.
wszystkie kompresory sa podlaczone do sterownika nadrzednego.
nie mam pojecia czemu wybija wysokie cisnienie, moze sa za duze skoki cisnienia z powodu zbyt malej przepustowosci osuszaczy.
a mostkowanie presow uwazam za sabotaz.
pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez popeye (2013-07-20 14:12:38)

9

Miałem kiedyś taki przypadek na klimatyzatorze LG błąd wysokiego ciśnienia spowodowany zadziałaniem presostatu HP. Wielokrotne i testy urządzenia nie przyniosły odpowiedzi co jest nie tak, silnik skraplacza sprawdzony, prąd, hałas z łożyska, kondensator wymiana przekaźników regulacji obrotów nic cały czas problem. Desperacka próba przenieść elektronikę do innego klimatyzatora stojącego obok oraz przenieść silnik skraplacza do jeszcze innej jednostki na obiekcie. Jakie było nasze zdziwienie gdy po demontażu silnika on się zablokował tak że nie można było go już odblokować coś z łożyskiem jednak było nie tak. Nigdy przez myśl nam nie przeszło blokować presostat HP.

10

popeye napisał/a:

pozdrawiam kolege Wita ktory najwiecej wniosl do dyskusji.
presostat wysokiego sprawdzilem wylaczajac wentylator, dzialal przy 25 barach.
caly problem zaczal sie gdy do  2 kompresorow o mocy 3 kw podlaczonych do 2 osuszaczy o mocy 1,7 kw podlaczono nowy kompresor 5,5 kw. przepustowosc nominalna jednego osuszacza to 11 m3 na sekunde , wydajnosc tych 3 kw kompresorow to 6 m3 na sekunde natomiast kompresor 5.5 kw ma 9 m3 na sekunde.
wszystkie kompresory sa podlaczone do sterownika nadrzednego.
nie mam pojecia czemu wybija wysokie cisnienie, moze sa za duze skoki cisnienia z powodu zbyt malej przepustowosci osuszaczy.
a mostkowanie presow uwazam za sabotaz.
pozdrawiam

3 kW 6m3na sekundę  5,5 kW 9m3 na sekundę ???

11

jakoś dziwnie to brzmi...
po kolei -czy to są osuszacze "napędzane" tymi kompresorami -i suszące powietrze wokół siebie?

czy może osuszacze do suszenia sprężonego powietrza na liniach pneumatycznych a wspomniane kompresory sprężają powietrze -które w dalszej kolejności przepuszczane jest przez osuszacze?

czy wspomniany presostat jest na liniach freonowych (liniach czynnika chłodniczego) czy na magistrali sprężonego powietrza? bo to całkiem różne przypadki i baaaardzo różne urządzenia...

12

Osuszacz powietrza  sprężonego łatwo identyfikować np z osuszaczem stosowanym w basenach aby szyby nie parowały.Ten pierwszy nie posiada wymiennika płytowego o przepływie powietrza i czynnika chłodniczego,

13

łatwo identyfikować jak się widzi...
-jak się czyta -trudniej
-jeśli pytający nie opisał urządzenia... to zgaduj zgadula.

może nawet chodzić o osuszacz absorpcyjny -nie mający nic wspólnego z chłodnictwem...

14

Przemysłowy osuszacz 5,5 kW.