Temat: Regał Chłodniczy

Witam!

U(N)J9238GK agregat - przenosząc go poza sklep dł instalacji 5-7m zastanawiam się jaką różnice poziomów można maksymalnie dać żeby zestaw funkcjonował poprawnie i olej wracał do sprężarki bez problemów!

Prosze o podpowiedź!
Dziękuję!
Pozdrawiam!
Robert

2

Odp: Regał Chłodniczy

jak prawidłowo dobierzesz średnicę i spadki rurociągów -to w granicach rozsądku dowolną

forum.klimatyzacja.pl

3

wit napisał/a:

jak prawidłowo dobierzesz średnicę i spadki rurociągów -to w granicach rozsądku dowolną

Zgadzam się.A w szczególności jeśli chodzi o rurociąg ssący.Tłoczny nie ma tak dużego znaczenia bo i tak ogranicza jego przepływ element dławiący.Natomiast szybkość przepływu czynnika przez element dławiący ma znaczenie nie tylko na wydajność układu lecz także na skuteczny powrót oleju.I dlatego proponuję aby zastosować regulację ciśnienia skraplania  oraz grzałkę na karterze sprężarki dla warunków atmosferycznych poniżej koperty.
Wit pozdrawiam wiedzę.

Nie ja pierwszy zadam pytanie jak można zlikwidować swój profil.Co z Patuxem?

4

mg jak zwykle złośliwy?mg w początkowym starcie sprężarki zalanej ciekłym czynnikiem parametr ssania po za kopertą do momentu?mg czy  tą asperkę może wymieniałeś na wolnym powietrzu?Czy znalazłeś przyczynę uszkodzenia?Wymieniłeś tylko skutek.mg dobry najpierw szuka przyczyny uszkodzenia.Podgrzewając laki puszczają?

5

A ja tylko wiem że rozumiesz że regulacja ciśnienia skraplania ma wpływ na widełki.A grzałka karteru to dodatek do funkcjonowania układu.

6

o.k grzałka oczywiście!
Przekroje rur?
Agregat ma przyłącza 5/8 i 1/2 przy sprężarce i zbiorniku.
Zastanawiam sie nad 5/8 ssanie i 3/8 tłoczenie na 6-7m .
Co myslicie!

7

mg bez Twojej wiedzy se radzę.?I to ładnych parę lat?

8

Wszyscy są rewolwerowcami na internecie.A w rzeczywistości bywa inaczej?Raczej Ty mg bardziej pytasz niż moja osoba.

9

Że Wam się jeszcze chce po tylu latach skakać do Siebie!
Naprawde Podziw!
Napiszcie jakie przekroje instalacji dać dla regału z tym agregatem przenoszonego na zewnatrz 6-7m w tym z 4 do góry.5/8 - 1/2 jak jest na agregacie wydaje mi się za dużo!
Pozdrawiam!
Robert

10

Może będę żle zrozumiany.Ale w takim przypadku nie zmieniał bym przekrojów.Skoro układ do tej pory działał bez zarzutów technicznych.Zastosował bym tylko syfon.Jak wiadomo najlepszy powrót oleju odbywa się po funkcji odmrażania i załadunku świeżym towarem bo czujnik tzr a raczej jego otwarcie powoduje przyspieszenie przepływu czynnika chłodniczego wraz z jego masą w jednostce czasu.Osobiście jestem zwolennikiem teorii że lepiej zastosować ssanie o mniejszej średnicy niż o średnicy przewymiarowanej.Zapewne przedłużając instalacje musisz się liczyć z dodaniem czynnika ponieważ linia cieczowa jest rzadko zauważalna tak samo jak skraplacz jako dystrybutor ciekłego czynnika.miezala5 mi się już nie chce.Wiem jedno że takie przenoszenie wiąże się z większym przegrzewaniem czynnika chłodniczego o czym powinniśmy powiadomić klienta z przyszłymi skutkami przenoszenia agregatu.Parownikiem niechcianym jest rurociąg ssący.Notabene przy takich akcjach powinno się wymienić sprężarkę na większą.Ponieważ zapotrzebowanie mocy sprężarki czasami jest jednoznaczne z dołożeniem rurociągu.Panie dlaczego taka gorąca?

11

mg napisał/a:

daj 3/8 i 1/2.  to i tak za dużo po stronie cieczowej.

CzyTy mg się kontrolujesz?3/8 zapodając 1/2 się gubi razem ze sprężarką i dochodzi do zbyt małego przegrzania czyli przepełnienia układu czynnikiem.

12

Ja w tym temacie rozumiem że przenoszony jest cały agregat czyli strona gazowa pozostaje.mg ja zrozumiałem o przesunięciu agregatu skraplającego a nie skraplacza i linii gazowej tego układu?

13

Kapilara?

14

Żebyśmy się dobrze rozumieli:
Układ jest nowy do sklepu mięsnego regał new zakupiony z TZR i elektrozaworem i agregat dedykowany przez producenta (fakt jako wewnetrzny w urządzeniu) który klijent ze względu na (wiadomo dużo ciepła) chce przenieść za ściane ale żeby dzieciaki patyków nie wkładały trzeba go troche podnieść!
Fizycznie jeszcze nie oglądałem sprzętu.Zobacze jakie przekroje bedą orginalnie w regale ale mśle że 3/8 ciecz i 5/8 lub 1/2 gaz TZR pewnie jest na 1/2 bedzie o.k
Dobrej Nocy!
Robert

15

Kol. Miezala5 podaj symbol tego regału (producent) to może coś podpowiem.

Podejrzewam jednak że w.w. regał jest długości 2 m i producenta z południa Polski (Małopolska) ?

16

mg co mialeś na myśli?Pisząc-(U(N)J9238GK posiada zbiornik, bez różnicy?)

17

Zbiornikiem jest każdy filtr odwadniacz.

18

Puściłem go na 3/8 ciecz - 1/2 gazowa
press dla wentylatora skraplacza i grzałeczka karteru sprężarki i śmiga elegancko!:)
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
Robert

19

Polecam zajrzeć tutaj: [reklama]