1

Odp: ZEXEL DCW 17B

Witam szanownych forumowiczów proszę o pomoc Audi 19tdi 94 sprężarka jak w temacie zapiołem manometr na wysokie ,ładuje do 6 bar i odrazu spada do 2 bar i tak już zostaje,wymontowałem ją z samochodu rozebrałem tył, płytka zaworowa wygląda idealnie poza tym czyściutko. Moje pytanie co może z nią być nie tak i jak to ew naprawić. (Gdzie moge taką sprężarkę kupić ew naprawić)Pozdrawiam

2

A niskie ciśnienie jakie?

forum.klimatyzacja.pl

3

niskiego nie znam ponieważ sprężarka jest rozpięta (bez czynnika) zapiołem manometr bezposrednio na wylocie spreżarki .

4

Na powietrzu sprawdzałeś.
A jak dmuchniesz w króciec tłoczny to wylatuje ssącym czy blokuje przepływ?

5

na powietrzu,wylatywało ale odwróciłem o 180 płytkę zaworową i przestało (czyli się poprawiło ale nie do końca)

6

czy miałes w tej sprezarce taki zawor mosiezny zółtego koloru
jezeli tak jest do wymiany

Diagnostyka komputerowa, specjalność BMW, grupa VAG.

7

zawór jest, wmontowany w płytkę zaworową, pytanie gdzie go mogę nabyć

8

zawor taki mam ale to ze go wymienisz to nie wszystko układy z tym zaworem wymagaja specyficznego napełniania olejem i czynnikiem a czesty bład nawet z nowa sprezarka powoduje ze układ nie działa
trzeba stopniowo dodawac olej i popychac go ciecza gazu do prawidłowego napełnienia bo olej go zatyka i dlatego nie ma cisnienia na tloczeniu

9

radekklimat dzieki za zainteresowanie tematem (jestem laikiem w temacie klimy ale widząc niudolstwo "serwisantów" u których niestety byłem, postanowiłem moje problemy rozwiązać sam).
jakie wobec tego byłyby koszty wzmiankowanego zaworu i ew czy mogę liczyć na bardziej szczegółowe obiasnienie dot. zamontowania i prawidłowego napełnienia układu .jeszcze pytanie czy tego typu zawór jest naprawialny? Pozdrawiam.

10

zawor jest nienaprawialny
moj tel 500 236 866
moge ci naprawic te klime tylko zalezy z kad jestes
niedawno naprawiałem jednemu gosciowi ten sam problem miał a jakis fachura kazał mu kupic kompresor bo niby padziocha

11

Jestem z Chrzanowa (małopolska), kiedy mogę dzwonić?

12

a kiedy sobie zyczysz