1

Odp: ZEXEL DCW-17D, dozowanie oleju.

Passat B5 1.9TDI 1998, klimatronik. Wymieniony osuszacz oraz sprężarka, Sprężarka urzywana była w niej znikoma ilość oleju. Z tego co się orjentuje to powinno w niej (układzie) być 250cm3.
Układa został zmontowany kolegoa przyjechał do mnie aby mu napełnić układ, slyszalem o niesprawnej klimatyzacji po napełnieniu olejem.
Moje pytanie: jak i ile uzupełnić olej i w jakich porcjach, posiadam "puszkę" na 60ml oleju. Na którą stronę po próżniowaniu dozować 1sza porcje oleju

2

przyjmowane są następującu ilości oleju:
-filtr osuszający 15 cm3
-przewody 5cm3/m
-parownik 40 cm3
-skraplacz 40 cm3

forum.klimatyzacja.pl

3

Dołączę się do pytania bo czeka mnie podobna robótka -wymiana sprężarki w ww pojeżdzie,czy podane ilości oleju należy podawać w jak napisano powyżej czy można zassać 250 cm do układu  licząc że dotrze on tam gdzie trzeba? i w odpowiedniej ilości?

4

najlepiej to na trzy razy za kazdym razem popychac freonem do odpowiedniego stanu na strone ssaca
bardzo czesto sie zdaza, ze olej podany na raz zapycha zawor regulujacy wydajnosc i po zawodach

Diagnostyka komputerowa, specjalność BMW, grupa VAG.

5

Nie rozumiem,jak można na trzy razy-przecież za każdym razem należałoby wytwarzać próżnię,a co wtedy z gazem?

6

Endriu napisał/a:

Nie rozumiem,jak można na trzy razy-przecież za każdym razem należałoby wytwarzać próżnię,a co wtedy z gazem?

Dodajesz razem z gazem.

7

Moje pytanie bo również mam podobny temat

Aler jeżeli przychodzi sprężarka po regeneracji napełniona olejem..

to ile jeszcze dodać....

8

blaster7 napisał/a:

Moje pytanie bo również mam podobny temat

Aler jeżeli przychodzi sprężarka po regeneracji napełniona olejem..

to ile jeszcze dodać....

zależy ile oleju jest w sprężarce

9

Acha czyli wylać go i sprawdzić by był ogólny stan taki jak powinien....

10

jeżeli nie masz info na sprężarce to tak.

11

Firma regenerująca zapewniała mnie że bedzie sprężarka zalana olejem...zadzwonie jeszcze do nich..

12

Witam. Czy sprezarka powinna miec w sobie olej tzn czy tylko podaje sie olej wraz z czynnikiem czy tez ma osobny wlew gdzies w obudowie. Jesli Powinno sie wlewac to w jakich ilosciach do DCW-17 . Bede mial pllukny caly uklad to czy ma byc potem podane 250ml oleju? czy wiecej?

13

bodzio napisał/a:
Endriu napisał/a:

Dodajesz razem z gazem.

Jak to uczynić w automatycznej stacji?

14

Jak nie znajdziesz czasu to nie bedziesz miał klientow.

Diagnostyka komputerowa, specjalność BMW, grupa VAG.

15

Rozumiem, ze do sprezarki lejemy ten sam olej co do calego ukladu ?
A druga sprawa czy mozna dac po pare ml. oleju( jak byl plukany uklad) do kazdej czesci klimatyzacji tzn do osuszacza, skraplacza czy  to juz zrobi maszyna?nalazlem takie zdanie:
"Teoretycznie nie powinno być problemu po prawidłowo wykonanym płukaniu układu, jednak zdarzają się zatarcia sprężarki. Dlaczego? Może być tego kilka przyczyn ? w tym podanie ciekłego czynnika chłodniczego na stronę niskiego ciśnienia (tak, to się zdarza!) ? jednak najczęstszy błąd to nie zalanie sprężarki olejem. " Czy to oznacza, ze jak bedzie uklad napelniany to tylko przez zawor wysokiego cisnienia? Oczywiscie mowa tu o ukladzie po plukaniu.

Ostatnio edytowany przez Homer00 (2010-08-29 07:52:54)

16

Banita napisał/a:

Na sprężarkach istnieją dwa korki.Jednym nalewamy drugim wycieka po osiągnięciu odpowiednigo stanu oleju.Jakim cudem maszyna rozpoznaje prawidłową ilość oleju skoro niema czasu aby olej spłynął z układu ponieważ czeka kolejny klient kolego Radekklimat?

Kolega Banita chyba mało sprężarek do klimy samochodowej widział.... Z dwoma korkami jest ich jak na lekarstwo, większość ma tylko jeden, niektóre w ogóle go nie mają...

Regeneracja sprężarek klimatyzacji samochodowej

17

on pomylił sprężarkę samochodową z SAFem.

18

Czyli jak wkoncu mam sie dowiedziec ile tego oleju wlac jesli w urzywce byla jakas ilosc oleju? i jaki ten olej wkoncu wlac

19

Do DCW-17 leje sie PAG46

Regeneracja sprężarek klimatyzacji samochodowej

20

ok dziekuje bardzo za odpowiedz

21

Banita napisał/a:

http://www.e-sklep-laser-sinex.pl/Samochodowe_Klimatyzacje__Kompresor_SANDEN_SD7H15__SD709_Sprezarki_do_Samochodow_ALFA_ROMEO_Serwis_Klimatyzacji__Klimatyzcja_i_Czesci__System_Klimatyzacji-2049.html

Czerwonym napisane.

Jaką dałeś człowiekowi radę cytując ofertę sprzedawcy?Banita.Nie znasz się na klimie samochodowej więc przynajmniej w tym dziale nie zajmuj głosu.Ja nie znam sie na lodówkach więc jak mi lodówka padnie to wezwę człowieka ,który się na tym zna i mi ja naprawi.W dziale chłodnictwa nigdy nie zabierałem głosu.Ale proszę nie pisz głupot o sprężarkach samochodowych ,bo olej to można wlać nawet otworem po stronie ssania a resztę uzupełnić już napełniając czynnikiem.Ile do kompresora?.Zazwyczaj na nim jest napisane ile trzeba wlać .Jak nie ma to patrz w autodatę.Resztę uzupełnij uwzględniając parownik,rurki,skraplacz i filtr wg twoich czerwonych literek czasami wystepujący jako osuszacz.Pozdrawiam

22

mmkk67 napisał/a:

przyjmowane są następującu ilości oleju:
-filtr osuszający 15 cm3
-przewody 5cm3/m
-parownik 40 cm3
-skraplacz 40 cm3

Z tego weź obliczenia napełniając układ olejem.Reasumując-masz mieć w układzie 250 ml odejmij to co powyżej tj 120 ml.
Więc sprężarka powinna mieć 130 ml.Jeżeli nie płukasz układu w pełni tego słowa znaczenia to do sprężarki 80 ml  (pokręć wałkiem aby zassało)  na rozruch i 50 ml  dodaj z czynnikiem podczas napełniania .Próżnię przed napełnieniem z odessaniem powietrza i wilgoci  pociągnij ok 30 min

Ostatnio edytowany przez Tadeusz4321 (2010-08-30 22:50:18)

23

Banita napisał/a:
radekklimat napisał/a:

Jak nie znajdziesz czasu to nie bedziesz miał klientow.

A można na temat.Bez odpowiedzi wymijającycych ponieważ
Posty bezsensowne lub bardzo odbiegające od tematu będą usuwane.

Pedzio czy cóś?