1

Odp: protokół przeprowadzenia serwisu klimatyzacji

Witam Wszystkich
Czy którys z kolegów posiada moze profesjonalny protokol serwisowy klimatyzacji? bede wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam

2

i tu w sumie tez trafiles. nie jestem juz tylko monterem. zaczynam swoja dzialalnosc. a papierków i tym podobnych jest strasznie duzo dlatego uciekam sie do pomocy doswiadczonych kolegów.

forum.klimatyzacja.pl

3

Z doświadczenia ci powiem że im więcej rzeczy tam uwzględnisz tym bardziej klient będzie wnikliwy i będzie wyzówał swoje teorie. Ja w swoich papierach pisze podstawowe parametry czyli prąd ciśnienia stan połączeń i co zostało zrobione w trakcie przeglądu czyli czyszczenie mycie dezynfekcja parownika i to samo do skraplacza . Jak zaczniesz mierzyć przepływy powietrza i temperatury na wylocie i wlocie to potem klient będzie latał z termometrem i to sprawdzała i bedzie ci wciskał teorie że jest źle nie znając się  kiedy jaka różnica temperatór będzie na parowniku . Na stornie umieściłem program który to może wyliczyć ale oczywiście musisz znać przepływ powietrza no ewentualnie jest na tabliczce wierząc producentowi no i jaka jest wilgotnośc i na podstawie tych parametrów i temperatur to wyliczysz ale potem sie okaże że mieżyłeś to przy np. 20 st w pomieszczeniu i zamiast klima mieć 3,5 kw będzie miała 2,8 i co klientowi będziesz robił z tego wykłady ? Pisz podstawowe parametry z przeglądu i ewentualnie jakich płynów używałeś bo nieraz mi się zdażyło że wołali na mnie deklarację na płyny i to wszytsko

Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać

4

no i to jest konkret:) dziekuje bardzo drogi kolego

5

Prosze bardzo big_smile

6

Byniom a jak wibrator przeserwisowac??

7

juniorjasio napisał/a:

Byniom a jak wibrator przeserwisowac??

Junior jasio o co CI chodzi?? Nie pomyliłeś czasem forum?

8

juniorjasio myślę że pomyliłeś działy a nawet fora bo tutaj o takim sprzecie nie piszemy .

9

mozna zmierzyc napiecie  na bateriach wibratora,decybele i czy nie ma przebicia na mase (pomiar rezystancji izolacji ) sorry ale nie umialem smile