1

Temat: Dobór klimatyzacji na poddaszu

Witam,

Chcialem prosic o dobór klimatyzacji do domu jednorodzinnego "bliźniaka" z poddaszem. W chwili obecnej szukam klimatyzacji wlasnie na poddasze: 3 pokoje:
1. 3,18m x 4,33m - poludnie
2. 5,32m x 4,54m - poludniowy zachod
3. 5,10m x 4,98m - polnocny zachod
Kazdy pokoj ma zamontowane wewnetrzne rolety plisowane z wartswa odbijajaca promienie sloneczne.
Temparatury nie przekraczaja 29 st. c. ale nie sa to temperatury komfortowe.
Mysle, o instalacji typu multi-split z mozliwoscia dolozenia jednego splita do salonu na parterze (w przyszlym roku):
6,05m x 4,85m z laczona kuchnia: 3,05m x 4,38m. Temperatura na parterze teraz po dwoch tygodniach upalow dochodzi o 27 st. c.

Bede wdzieczny za pomoc.

2

Odp: Dobór klimatyzacji na poddaszu

Witam

Jedyny słuszny wybór to Multisplit Inwerter x4. Proponuje zestaw jednostka zewnętrzna AOY30LMAW4 i cztery jednostki wewnętrzne:

Pierwszy etap:
1. 14m2- ASYA07LA
2. 24m2- ASYA07LA
3. 25m2- ASYA07LA

Drugi etap:
4. 45m2- ASYA14LA

Zakładam że dom ma izolacje jak w opisie. Po dołączeniu czwartej jednostki urządzenie spokojnie da sobie radę ze wszystkimi pomieszczeniami. A do czasu rozbudowy będzie pracowało energooszczędnie i wydajnie.

Pozdrawiam

forum.klimatyzacja.pl

3

Witam,

Dziekuje za szybką odpowiedź. Czy 2kW nie będzie za mało do tych pokoi ?
Jeśli jest ktoś chętny do konkretnej propozycji na sprzęt i montaż to zapraszam - jestem z Warszawy.

Pozdrawiam.

4

pablo napisał/a:

Witam,

Dziekuje za szybką odpowiedź. Czy 2kW nie będzie za mało do tych pokoi ?
Jeśli jest ktoś chętny do konkretnej propozycji na sprzęt i montaż to zapraszam - jestem z Warszawy.

Pozdrawiam.

Witam

Pierwsze pomieszczenie z zapasem, pozostałe dwa na styk. Można zainwestować w ASYA09LA dla spokojności w 2 i 3- zewnętrzna pociągnie. Uznałem że nie ma dużego zysku ciepła. Jedna, dwie osoby, laptop...będzie dobrze.

Pozdrawiam

5

Witam,
podepnę się do tematu, nie chcę tworzyć kolejnego postu " klima na poddaszu" ;-), proszę o pomoc.

Mieszkanie na poddaszu, dwupoziomowe z otwartą antresolą.
Salon ok. 30m2, ściana południowa skośna z jednym oknem połaciowym 94x140, ściana zachodnia szczytowa z drzwiami balkonowymi 170x200. Salon otwarty na kuchnię ok. 10m2. Góa (antresola) ok. 25m2, ściany skośne południowa (okno 1x94x140) i północna (okna 2x94x140), ściana szczytowa bez okien.
Lokalizacja Wrocław.

Pozdrawiam Tomek