Temat: Opinie na temat SINCLAIR

Witam

Interesują mnie Wasze opinie na temat klimatyzatorów SINCLAIR zarówno ON/OFF jak i INVERTERów (seria MULTI SPLIT FREE COMBI)

Jak sie spisują w pracy ?
Jaka jest ich żywotność ?

Pozdrawiam

2

Odp: Opinie na temat SINCLAIR

w tamto lato zainstalowałem 20 on/off na jednym dachu i powiem że byłem mile zaskoczony że nie miałem żadnej niespodzianki na taka ilość . Mój kolega od kliku lat je montuje i tez nie byo z nimi żandych problemów. Najważniejsze ze sa części zamienne do nich

Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać

forum.klimatyzacja.pl

3

Interesują mnie również opinie o INVERTERACH..
Oraz jak działają jednostki wewnętrzne FLAT

4

on/off-y raczej sprawdzone dużo ich montują szczególnie na śląsku i okolicach, o jakichś chorobach wieku średniego nie słyszałem. Co do inverterów to nie miałem jeszcze z nimi przyjemności

5

ON/OFF faktycznie wszędzie sporo widać..

ale poki co interesują mnie również INVERTERY szczególnie FREE COMBI + FLAT

6

inwertera mam w domu, przeżył dwie zimy (w tym tę ostrą) non-stop na grzaniu. Montuje je od paru lat, wszystkie modele. Awarie się zdarzają, ale określiłbym to na "raczej rzadko". Cena adekwatna do mozliwości i awaryjności. Osobiście ja je montuje właśnie dlatego, że głównie jestem chłodniarzem i nie mam za dużo czasu i ochoty jeździć na awarie klimatyzatorów.

A co do Flata to powiem Ci, że na najniższych obrotach wentylatora pracuje jak... mitsubischi. I nie przesadzam, chodzi diabelnie cicho. Zamontowałem w sypialni klientowi i kiedy zmniejszyłem wentylator na "1" (stałem z 1m od jednostki) i myślałem, że się wyłączyła ;-). 

Co do systemu Free Combi To nie znam jakiś jego bolączek, działa dobrze jak jest dobrze dobrany.

.

7

Jaka jest minimalna temp przy której można je włączać oraz jak często należy to robić ?

8

minimalna tempertura to -15 dla inverterów i -7 dla on/off

9

Od 3 lat instaluję przeważnie Sinclair'y (zdecydowanie więcej on-off'ów)- żadnej awarii mechanicznej ani elektrycznej oraz serwisuję starsze modele tego producenta. Przyzwoite klimatyzatory za przyzwoite pieniądze. Na Śląsku rewelacyjny serwis!
Pozdrawiam

10

Uzytkuje Sinclaira on/off od kilku lat, fajna klima za niewielkie pieniadze. Troche glosnawa na najwolniejszym biegu ale wydajnosc swietna - na poddaszu przy +36stC na zewnatrz schladzala pokoj 30mkw na 1wszym biegu z 30 na 26st w ciagu godziny. Minusem jest pradozernosc - klasa D... 3.5kW przy chlodzeniu ciagnie jakies 1400W, Toschiba 3.8kW i klasie A pobiera 1150W

Ostatnio edytowany przez wally (2010-08-27 14:56:26)

11

jest znaczna różnica w cenie między Toshibą a Sinclair-em

12

wally, nie zgodzę się z Tobą, może parę lat temu tak było, aktualnie Sinclair ma w ofercie chyba tylko klasy "A", przynajmniej nie widziałem w nowej ofercie innych.

.