Temat: Klimatyzacja, a wentylacja grawitacyjna.

Witam,
Pytanie: Czy w budynku wielorodzinnym ( np. 4 kondygnacyjny), w którym zastosowano wentylację grawitacyjną  )starego typu czyli do jednego przewodu wentylacyjnego są podłączone np. 2 mieszkania ) można zamontować klimatyzacje w mieszkaniu??? co z drugim mieszkaniem podłączonym do teog samego przewodu wentyl. czy nie spowoduje to zaburzenia cyrkulacji powietrza w tym lokalu???? czy regulują to jakieś przepisy???

Jeżeli to możliwe to
proszę o pilną odpowiedzi

Z góry dziękuję

2

Odp: Klimatyzacja, a wentylacja grawitacyjna.

spowoduje

Forum nigdy nie zastąpi szkoły.

forum.klimatyzacja.pl

3

Tobie chodzi chyba o wentylacje mechaniczną i grawitacyjna bo klimatyzacja a wentylacja to dwie inne rzeczy . Jeżeli u siebie wstawisz wentylator to u innych zachwieje to ciągiem.

Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać

4

ok wszystko sie zgadza wentylacja a klimatyzacja to dwie różne rzeczy, ale działanie klimatyzatora - obniżanie temp. spowoduje inną różnice cisnień,  a zatem odwrotny ciąg w mieszkaniach podlączonych do tego samego przewodu wentyl.. I chodzi o to czy istnieje jakiś przepis, jakieś zakaz montażu kilmy w budynkach z takim rozwiązaniem wentylacji.?? po prostu sąsiad pode mną lub nade mną montuje klime mamy współny przewód wentyl., czy ja jestem narażony na jakieś nieprawidłowości tej instalacji??

5

aa no i chodzi o kilme pobierającą powietrze z zewnątrz

6

Czy Ty przypadkiem nie chcesz uprzykrzyć życie sąsiadowi.??????
Tak troszeczkę z zazdrości?????

Forum nigdy nie zastąpi szkoły.

7

hehe nie nie szczerze prywatnie miał bym to głęboko gdzies tongue  ale służbowo przydatne mi będą w/w info  smile

8

Oj.Awax ma racje.Chyba juz Ci nikt nie pomoze na tym forum.

9

Witam
Zawsze możesz wstawić wentylator " łazienkowy " , tylko w taki sposób , żeby można było go zdemontować na szybko przed wizytą kominiarza ....chociaż z drugiej strony jak sąsiad odpali na maxa to i do ciebie trochę doleci . Wtedy dla poprawy parametrów należy odwrócić wentylator o 180 st .
Pozdrawiam

10

Niektórzy są zdolni zrobić wszystko, byle tylko osiągnąć swój "cel" ...  Ale i tak najlepsi są ci którzy się drą, że zaraz zadzwonią na policje  lol  big_smile  lol

11

zlooty88 napisał/a:

ok wszystko sie zgadza wentylacja a klimatyzacja to dwie różne rzeczy, ale działanie klimatyzatora - obniżanie temp. spowoduje inną różnice cisnień,  a zatem odwrotny ciąg w mieszkaniach podlączonych do tego samego przewodu wentyl.. I chodzi o to czy istnieje jakiś przepis

Wg mnie nie spowoduje   anomalii w działaniu wyciągu  bo  klimatyzator  działa lokalnie w obrębie jednego  pomieszczenia  . Obniży  temperaturę  i tyle . A wyciąg działa "globalnie"  ciepłe powietrze pomyka sobie w górę to wszystko , poza tym nie ma właściwości pompy próżniowej , powietrze które wypadnie  na zewnątrz  zostanie uzupełnione nowym .

Czy istnieje przepis tego nie wiem .

Tak sie zastanawiam czy  przypadkiem nie obawiasz sie że będziesz  miał  ciepłe powietrze od sąsiadów , bo u Ciebie będzie zimne ?Czy sąsiedzi są na gorze czy na dole czy są oba przypadki ?

A jeszcze jedna bardzo ważna sprawa czy Ty myślisz o klimatyzacji przenośnej ? Z taką grubą rurą do  odprowadzenia  gorącego powietrza ? W tym przypadku będzie problem .

Ostatnio edytowany przez gadget (2010-10-05 22:18:19)

Specjalizacja  Syrenka , Warszawa  , Nysa , Żuk grupa FSO