1

Temat: Haier AU42NAANAC po 5 minutach wylącza się .

Na panelu wewnątrz miga  czerwona dioda  , ciśnienia ok . Gdzie znajdę dokumentację lub przynajmniej kody błędów   czy  coś podobnego  ?

Sam sobie odpowiem znalazłem w necie :

http://www.serwer.agdex.com/opisy/haier/DTR/MRF-CHILLER/H-mrv/AU422FIBIA.pdf

Ostatnio edytowany przez gadget (2010-11-23 01:10:01)

Specjalizacja  Syrenka , Warszawa  , Nysa , Żuk grupa FSO

2

Odp: Haier AU42NAANAC po 5 minutach wylącza się .

Witam.
Mam chyba dokładnie taki sam problem sad
Urządzenie to Haier HDU-42 CM 03 z wymiennikiem kanałowym.
Właściwie zaraz po podaniu zasilania, na sterowniku zaczyna migać czerwona dioda. Po wciśnięciu przycisku ON/OFF urządzenie startuje choć dioda dalej miga.
Po włączeniu chłodzenia, wentylatory jednostki wewnętrznej startują i po kilku minutach zaczyna pracować sprężarka (zaczyna chłodzić). Po kilku minutach niestety wyłącza się i pokazuje błąd E0 (drainage system trouble)
Fabrycznie niby jest 3,8kg czynnika. Po podejrzeniach że może być mało, zostało dołożone 1,2 kg. Obecnie ciśnienie 4 bary i dalej to samo.
Jednostka wewnętrzna jest jeszcze nie podłączona do kanałów a pomieszczenie w którym stoi jest bardzo małe. Czy jest możliwe że to przez szybkie schładzanie powietrza w pomieszczeniu?
To się jednak kłóci z tą diodą bo ona miga zaraz po podaniu zasilania zanim cokolwiek wystartuje.
Co to może być?

Edit. Rur jest ok. 10mb

Ostatnio edytowany przez glover (2011-06-15 22:45:06)

forum.klimatyzacja.pl

3

Nikt nie ma pomysłu o co może chodzić?

4

glover napisał/a:

podales kod bledu i napisalej jego znaczenie .Szkoda ze nie pofatygowales sie zeby wlaczyc slownik on line  wszystko ci wyjasni jesli masz klopot z angielskim

5

zarize napisał/a:
glover napisał/a:

podales kod bledu i napisalej jego znaczenie .Szkoda ze nie pofatygowales sie zeby wlaczyc slownik on line  wszystko ci wyjasni jesli masz klopot z angielskim

Witam

Dobre big_smile , faktycznie trzeba tylko wpisać do tłumacza Google.

Pozdrawiam

6

Witam. Rozumiem że sarkazm to najlepsza metoda na laików. Spławić gościa bo nam forum zaśmieca...
Panowie, sam mocno udzielam się na dużym forum z mojej branży i staram się z wyrozumieniem podchodzić o do ludzi którzy pytają o sprawy oczywiste dla mnie. Nawet jeżeli jest to ktoś kto dopiero zaczyna i będzie moim potencjalnym konkurentem.
Nie drwijcie z ludzi którzy szukają tu pomocy (najczęściej jednorazowo) bo to mocno wpływa na reputację forum. Kiedyś szukałem informacji na forum Oknonetu i rzucała się tam w oczy (w starych tematach) wrogość do ludzi nie z branży. Później ci sami Panowie z branży "rozmawiali" już tylko ze sobą bo nie było chętnych do pisania. Jedna wielka kłótnia.

Wracając do tematu. Rozumiem opis błędu ale co mi to wyjaśnia??? Ten błąd wywala również wtedy gdy włączę samo wentylowanie.
Jeżeli ktoś może podpowiedzieć coś sensownego to bardzo proszę. Nie chcę być traktowany jak ktoś kto zabiera Wam pracę bo ja tą pracę dałem jednemu z panów chłodników i on też nie wie o co chodzi.

Co więcej, jak zleciłem zamontowanie urządzenia innej firmie to skończyło się na tym że przyjechali rozpakowali, popatrzyli na sterowniki, stwierdzili że nie ma DTR-ki, podzwonili po znajomych i powiedzieli że nie podejmą się tego.
Po tym wszystkim nie dziwcie mi się że szukam pomocy na forum.

7

Witam

Masz problem z odprowadzeniem skropli. Sprawdź odprowadzenie skroplin. Sensownie i bez sarkazmu?

Pozdrawiam