Temat: klimatyzacja na poddasze

jaka bedzie wystraczajaca moc aby schlodzic poddasze ktore ma 44 metry kwadratowe. prosze o pomoc

2

Odp: klimatyzacja na poddasze

Za mało danych i nikt nie odpisze precyzyjnie. Jaka jest konstrukcja dachu, blacho dachówka, papa czy inne? Jaka jest izolacja tego dachu?

forum.klimatyzacja.pl

3

blacha trapezowa, folia membranowa zalozona i ocieplenie dachu 15 cm wełny.

4

oczywiscie po welnie folia paroizolacyjna

5

Jakieś 5kW

Kiedy wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

6

niko nie każdy program do doboru klimatyzatora jest tak skonstruowany że uwzględni jaki jest typ dachu, izolacji itd. Najczęściej wyszukiwane programy wyposażone są w ilość ścian ich powierzchnie, ilość okien bla bla bla. Paweł czy jest to poddasze użytkowane przez mieszkańców?  Jaki jest cel przeznaczenia tego pomieszczenia? Jaka jest jego wysokość?

gadu-gadu: 3236154

7

Żaden program doboru klimatyzatorów nie uwzględnia specyfiki pomieszczeń adaptowanych.
Nic prostrzego tylko wystarczy zrobić najprostszy bilans energetyczny.Dla każdego posiadającego świadectwo kwalifikacji to podstawowe umiejętności,pikuś.
Pozdrawiam

Forum nigdy nie zastąpi szkoły.

8

jest to mieszkanie oddzielna lazienka i jeden pokoj połączony z aneksem kuchennym. wysokosc 2,60 oczywiscie ze skosami wiec nie jest to mieszkanie bardzo wysokie. ja zastanawialem sie nad klimatyzatorem lg S24AT o mocy 7kw/8,1 ale jezeli waszym zadniem wystraczy moc 5 kw to taka zaloze nie ma co przesadzac z moca bo za tym i da koszty zakupu takiego urzadzenia

9

Pawle załóż tą 24 dla świętego spokoju bo poddasza są zdradliwe jeżeli chodzi o takie kalkulacje. Pozdrawiam.

10

Na twoim miejscu założył bym jakiegoś invertera z tego tytułu że jeżeli okaże się że przewymiarowałeś klimę to będzie ona często sie włączała i wyłączała co spowoduje wzrost pobieranego prądu i jednocześnie nie jest to wskazane dla samej sprężarki.

Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać

11

Włos się jeży na głowie gdy przejrzaŁem wszystkie posty Pawła.
Pracuje jako pomocnik,jest "zielony" szuka firmy,która będzie dostarczać mu LG itd itd.
Kiedyś za "Komuny"Państwowe było niczyje,teraz pracodawca jest potrzebny do zaopatrzenioa w wiedzę,narzędzia i niektóre materiały.
Jeżeli Paweł nie może doradzić się u pracodawcy to coś tu nie gra.???

Forum nigdy nie zastąpi szkoły.

12

byniom napisał/a:

Na twoim miejscu założył bym jakiegoś invertera z tego tytułu że jeżeli okaże się że przewymiarowałeś klimę to będzie ona często sie włączała i wyłączała co spowoduje wzrost pobieranego prądu i jednocześnie nie jest to wskazane dla samej sprężarki.

Ta 24 LG to własnie inverter i stąd moja sugestia. A może on u siebie w domu to montuje a od swojego majstra i tak się niczego nie dowie. Dobre przetarcie co sknoci to na lata zapamięta. Powodzenia!

13

witam wszystkich!
podłączam się pod temat, ponieważ ostatnie lato dało mi w kość i postanowiłem zamontować klimatyzację w mieszkaniu.
Mieszkanie w bloku na 1 piętrze. Docelowa pomieszczenie do utrzymania normalnej temperatury to pokój 20m2. Samo mieszkanie jest położone tak, że słońce operuje od rana do wieczora cool Jakie urządzenie możecie polecić? Ważne aby pracowało jak najciszej. Pozdrawiam.

14

jeśli ma balkon to nie musi , jednostka zew może stać na podłodze

15

O ile ma się fajnych sąsiadów.Zgodnie z prawem budowlanym powinien być projekt.Wszystko zależy od sąsiadów.

16

zaraz zaraz jeżeli cool  nie wieszamy jednostki na elewacji budynku to spokojnie zgoda jest nie potrzebna cool

17

Każda dodatkowa instalacja powinna być zgłoszona do najbliższej jednostki straży pożarnej.Ty możesz na balkonie postawić baterię butli z gazem celem ogrzewania swojego mieszkania.Ale jeżeli się coś stanie podczas użytkowania lub akcji straży pożarnej lub życzliwych sąsiadów to ciężko  będzie.

18

sąsiad powie że mu jest za głośno i spółdzielnia każe zdemontować.

19

byniom , nie do końca, balkon jest twój i możesz sobie na nim postawić klimę bez problemu, a jeżeli sąsiad powie, że mu za głośno, to wtedy idziesz do takiego gościa i mówisz mu, że trzeba zrobić pomiar głośności w jego mieszkaniu, jeżeli pomiar przekroczy wartości dopuszczalne o których mówią przepisy to za ten pomiar płaci właściciel klimatyzatora i demontuje urządzenie, jeżeli pomiar wyjdzie w normie to płaci za niego upierdliwy sąsiad, dodać należy, że pomiar u upierdliwego sąsiada robimy przy zamkniętych oknach i idziemy do niego w godzinach  kiedy ruch na osiedlu jest największy.  Przerabiałem temat w Płocku, a w Mławie  przy agregacie FM56AH LG - ma ponad 10kW, więc przy małym klimatyzatorze typu split sąsiad nie ma szans, przy inwerterze to już wogóle. A najlepiej to klime zakamuflować na balkonie tak, żeby jej nikt nie widział i wtedy nikomu nie ściska.

20

irroda masz racje i ja pomijam fakt tych spraw czysto przepisowych , chodzi mi o to że nawet ja jestes na prawie to taki sąsiad i tak moż eci umilić życie zanim sie wszytsko wyjaśni czy masz prawo mieć klimę czy nie . Spółdzielnie też różnie sie do tego odnoszą i mają swoje przepisy.

21

na moim osiedlu widziałem już zamontowane urządzenia ale faktycznie wiszą one w wewnętrznej części balkonów nie na elewacji, bez wizyty w spółdzielni pewnie się nie obejdzie. Na klimę planuję wydać od 2500 do 3000 zł.

22

Zgadzam się z irroda montowaliśmy klimatyzatory na balkonach postawione na posadzce nikt nie zgłaszał aby miał problem w administracji lub z sąsiadem , w przypadku elewacji zawsze występujemy o zgodę do administratora budynku - na piśmie oczywiście  wink  , jeżeli to nie zabytkowy budynek nie robią problemów  smile

23

Znajomy montował na balkonie i przechodził tez w obrębie balkonu więc przyszedł gość ze spółdzielni sprawdził gdzie ma wisieć i do tego nie miał zastrzeżen ale powiedział zeby miał od skrajnych sąsiadów zgodę na to na wszelki wypadek. Wiecie to wszystko nawet jak jest zgodnie zamontowane a znajdzie sie nieprzyjemny sąsiad to samo to że robi szum już człowieka denerwuje dlatego lepiej dmuchać na zimne

24

A ja bym takiemu powiedział, żeby żony pilnował, bo się puszcza............
cool

Kiedy wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

25

Witam,

Planuje sprawić sobie klimatyzację jednak nie mam w ogóle rozeznania w temacie. Prosiłabym o wskazówki ile kosztowałby klimatyzator (z montażem) w mieszkaniu na poddaszu ok. 20m2, mieszkanie z oddzielną łazienką i jeden pokój połączony z aneksem kuchennym. Wysokość 2,50m Mieszkanie ze skosami. W mieszkaniu są 2 okna ścienne i 2 dachowe. Nie znam się na izolacji ale dach pokryty jest papą i latem przy temp dochodzących do 30 st nie da się tutaj wytrzymać. Jaki to miałby być klimatyzator? Potrzebuję również fachowca który te klimatyzację zamontuje.   

z góry dziękuję za info
pozdrawiam
Nata