1

Temat: obliczenia oleju do klimatyzacji nietypowa sprawa proszę o pomoc

Witam panowie. Jestem nowy, lecz już wcześniej miałem okazję czytać na tym forum, i w takim razie witam wszystkich. Wracając do mojego problemu, posiadam audi A6 C4 1996r 2,5 TDI. I moje pytanie brzmi, ile oleju powinno się prawidłowo wcisnąć do układu, w książce pisze że od 250-300ml, a gazu 750-800 g. Sprawa wygląda następująco, klimatyzacja w ogóle nie działała, ponieważ była pusciutka, samochód jest powypadkowy i sądzę że chłodnice były wymieniane i nie nabili klimatyzacji, samochód posiadam nie całe 6 miesięcy. Specjalista mi wcisnął tylko 25 g tegoż oleju, i moje pytanie brzmi czy to nie jest za mało. On mi mówił o jakimś systemie 3, 2, 1. czyli przypuścmy jeżeli wchodzi 800 g gazu to 3razy8 to jest 24 tyle minut musi być układ pod próżnią. 2razy8 to 16 i powiedział że troszeczke więcej mu damy tego oleju i dał 25g. A 1razy8 to 8 i tyle dał tego czynnika UV. I moje drugie pytanie brzmi jest to jakiś sensowny ten system czy tylko wyssane z palca. Trzecie pytanie brzmi jak to się powinno prawidłowo obliczać, stosunek oleju do gazu, i czwarte pytanie jaki jest stosunek wagi do ilości oleju, np 100ml oleju ile waży. Bardzo proszę o pomoc, wiem że niektórym mogą się wydawać głupie te pytania, lecz proszę o pomoc, ponieważ chce uniknąć zapsucia sprężarki i innych elementów.

Ostatnio edytowany przez afro89 (2011-05-10 22:33:22)

2

Odp: obliczenia oleju do klimatyzacji nietypowa sprawa proszę o pomoc

100ml oleju z zatartej sprężarki waży więcej niż 100ml tego samego świeżego oleju wprost proporcjonalnie od warunków pracy starego oleju -zawartości wilgoci-zawartości opiłków oraz dokładności wagi i menzurki smile

forum.klimatyzacja.pl

3

I moje drugie pytanie brzmi jest to jakiś sensowny ten system czy tylko wyssane z palca.

Jedyny sensowny przepis, ktory na 100% sprawdza sie w praktyce to 1410

4

Chodzi mi o wagę nowego oleju, i oczywiście PAG 46 100ml ile to gram. I czy te 25 gram nie jest za mało jak w książce pisze 250-300 ml oleju.

5

napisz nam dokladnie ile masz oleju w ukladzie klimatyzacji a my ci odpowiemy ile muszisz go ewentualnie uzupelnic  lub tez zlac jego nadmiar.

6

Objętość właściwa a waga odpowiednia oraz internet dadzą ci odpowiedż.Wieżę że nie jesteś nie inteligentny i na tym się znasz tak jak forumowicze.A waga zależy od symbolu farby twojego auta.Waga niewiarygodna oleju jak masz topielca lub składańca po wypadku.Krótko mówiąc kupa które na zachodzie skończyło by na szrocie big_smile

7

obliczać można na tysiące sposobów ,ale niestety jedyny słuszny ,niestety najdroższy ,spuścić cały olej i nalać właściwa ilość,tanio zawsze płaci się wiele razy  (ale czasem sie uda),

j_a_c    WROCŁAW