1

Temat: Kody błędów Hitachi Utopia Supercharge

Czesc,

Klimatyzator jak w temacie jedn. zewn. RAS 3AQE6-2, wewnetrzna RPK-4AQ5.
Sprezarka pracuje przez 1 min. Po czym sie wylacza. Kody na pilocie przewodowym to: A0, 02,C7.
Na moje to termik i sprezarka bo rocznik urzadzenia to 1998. Czy ktos ma te kody?
Dzieki z gory.

2

Odp: Kody błędów Hitachi Utopia Supercharge

Nie znając kodów najlepszym sposobem jest metoda diagnozy która niestety jest bardzo skuteczna ale wymagająca wiedzy i doświadczenia.

forum.klimatyzacja.pl

3

caesc mam seata alhambre z 2001 1.9tdi z klimatronik ktora nie dziala jak powinna jest doladowana gazem i nic panel sterujacy w srodku auta jak sie go wlacz to zaczyna mrygac i dopiero po jakies minucie cie zalacz jaka moze byc tego przyczyna proszeo pomoc i z gory dzieki

4

mario78 napisał/a:

caesc mam seata alhambre z 2001 1.9tdi z klimatronik ktora nie dziala jak powinna jest doladowana gazem i nic panel sterujacy w srodku auta jak sie go wlacz to zaczyna mrygac i dopiero po jakies minucie cie zalacz jaka moze byc tego przyczyna proszeo pomoc i z gory dzieki

WtamTonietendzialPozdrawim

5

A0--uszkodzenie w 1 jednostce  A2   Safety device of the outdor unit is tripped   High Pressure Switch ,internal Termostat for Outdor Fan Motor and Overcurrent Relay .

6

według mojej rozpiski - przekroczenie ciśnienia freonu powyżej 41 bar

7

umyj skraplacz sprawdź wentylator i pobór prądu .jeśli jesteś z Bydgoszczy wezwij na pomoc chłopka roztropka o pseudonimie  llort .

8

Witam,

Problem rozwiazany - nie startowal wentylator skraplacza i wylaczal termistor sprezarki. Nie widzialem tego bo nie zdazylem nigdy dojsc do jednostki zewnętrznej a ta już się wylaczała; musialem zejsc z drabiny wewnatrz [ktos zainstalowal pilota przewodowego w pomieszczeniu na wysokości jednostki wewnętrznej a właściciel zalaczal klime eska na tablicy el.], wyjsc na zewnatrz i obejsc caly budynek. Przez okno było słychac jak sprezarka pracuje ale wentylatora nie było widac. Dopiero jak sie stalo na zewnatrz a ktos inny zalaczal w srodku. Problemem był brak styku na jednym ze zlacz zasilających wentylator. Sprzet miał już 12 lat i jako ?second hand? a przy okazji wygarnąłem z jednostki zewn. ptasie gniazdo smile