1

Temat: Zginanie rur w otulinie

Witam,

Musze poprowadzic rury 1/4 i 3/8 w otulinie i mam 2 opcje.
1. W sciankch dzialowych poprzez otwory robione otwornica w profilach aluminiowych.
2. Poddaszem - wyjsc na poddasze prz wejsciu rur do budynku i zejsc z poddasza w sciance kolo jednostki wenetrznej.

Lepiej przygotowac laczenie na zewnatrz sciany ? moge wyprowadzic rury do jednostki i polaczyc pod jednostka (wyglada na to ze jest tam troche miejsca, tam gdzie byl schowany waz skroplin fabrycznie) lub w sciance dzialowej.

Ktora opcja lepsza ?

Jeszcze jedno pytanko jak giac rury w otulinie ? rozumiem ze bez otuliny to urzadzeniem do giecia rur ale w otulinie ? rura mi nie wejdzie do takiego urzadzenia, a nie chcialbym zlamac rur (przeciac otuline i sciagna w miejscu zginania a potem zalozyc i skleic ? )

2

Odp: Zginanie rur w otulinie

Robisz to dla siebie czy zarobkowo?

forum.klimatyzacja.pl

3

Witam. Rury 1/4 i 3/8 spokojnie w ręku zegniesz. Łączenia skręcane rób zawsze tak aby było do nich serwisowe dojście na wypadek nieszczelności czy demontażu agregatu beż rozpierduchy ściany. Pzdr P.S. Giętarkę tak naprawdę używamy od 1/2 cala. Pzdr

4

O, amator, 1/4 i 3/8 to nawet ja umię zginać w rękach.......Dasz radę. Łączenie oczywiście zawsze dostępne w razie W.

5

jurny_drwal napisał/a:

Robisz to dla siebie czy zarobkowo?

Dla siebie, przygotowuje instalacje podczas stawiania scianek dzialowych a podlaczac i sprawdzac bedzie intstalator.

tommatiz napisał/a:

Witam. Rury 1/4 i 3/8 spokojnie w ręku zegniesz. Łączenia skręcane rób zawsze tak aby było do nich serwisowe dojście na wypadek nieszczelności czy demontażu agregatu beż rozpierduchy ściany. Pzdr P.S. Giętarkę tak naprawdę używamy od 1/2 cala. Pzdr

Czy dla pewnosci ze rura nie bedzie zlamana lepiej ja zgiac na czyms oblym? np na rurze kanalizacyjnej

aras napisał/a:

O, amator, 1/4 i 3/8 to nawet ja umię zginać w rękach.......Dasz radę. Łączenie oczywiście zawsze dostępne w razie W.

No rade dac to nie problem ale boje sie ze polamie rure w srodku i przez otuline nie bede widzial smile i tak amator 100%

Ostatnio edytowany przez chio1 (2018-03-16 20:31:45)

6

kup sprężyny 3/8 cala-są one niedrogie,mogą zostać w ścianie .

7

barbie napisał/a:

kup sprężyny 3/8 cala-są one niedrogie,mogą zostać w ścianie .

Jak mam zolozyc ta sprezyne jak mam otuline na calosci

8

Przetnij otulinę wsadź sprężynkę wygnij wyjmij sprężynkę załóż otulinę sklej taśmą i już. Jak nie jestes pewien że nie pogniesz to zamów fachowca który upora się bez problemu. Pzdr

9

Ile Ci ten gość powiedział, że tak januszujesz? Miałem raz takiego mistrza co po wycenie uznał, ze nauczy się z youtuba i sam to zrobi, tym bardziej, ze mgr przed nazwiskiem. Odpuścił jak zobaczył u sąsiada wystające dziesięć rur i nie za bardzo wiedział dlaczego.

10

Taki montaż instalacji i j.z samemu zwykle wychodzi drożej.Tylko pozornie przy rozliczeniu wychodzi mniej.Procentowo jednak jest przepłacone.Firma instalacyjna nie przyjedzie po to aby otworzyć zawory i "podbić gwarancję" i skasować 100zł  Ja zresztą takich klientów staram się omijać a już w sezonie nie ma mowy .Nie moja instalacja do tego położona przez amatora może przysporzyć wiele kłopotów

11

Witam. W tym przypadku raczej nie mówimy o sprawach gwarancyjnych jak sam klient układa linię. Pzdr

12

A ile to na takim samodzielnym wykonaniu linii freonowej można zaoszczędzić? Firma ma rury w innych cenach, niewiele mniej weźmie za uruchomienie urządzenia. Jeszcze zrozumiałbym umocowanie skraplacza w trakcie budowy, resztę zostawiłbym firmie, która da gwarancję na całość. Chyba, że klima z hipermarketu i rury już zarobione, wtedy izolacji nie ściągniesz i nie masz gwarancji na szczelność, bo widziałem już tak wykonane kielichy, chcieliśmy wykonać ponownie i okazało się, że po 10 cm rura jest zgrzana z aluminiową.