1

Temat: Problem z klimą w kuchni

Witam, może ktoś tutaj mi pomoże, montowałem klimatyzator podstropowy Mitsubishi PUHZ-ZRP71VHA2, niestety nie daje rady, nie przewidziałem pieca do pizzy który generuje pod sufitem około 40 stopni.
Na wlocie mam około 36-38 stC na wylocie około 14stC. Ciśnienia na gazowej 9bar na cieczowej 11 bar.
Macie jakiś pomysł co z tym zrobić, ewidentnie nie umie odparować czynnik w parowniku, jeszcze nie mierzyłem przegrania bo baterie mi padły w termometrze, ale nie wierzę żeby to coś zmieniło.

Pozdrawiam.

2

Odp: Problem z klimą w kuchni

Witam. Zamontować jeszcze jedną. Zbiłeś ponad 20'C to i tak sukces. Ale to nic nie da bo klima będzie działać na 100% a i tak nie poprawi komfortu. Rozmawiaj z klientem o dołożeniu drugiej bądź wymianie tej na 2x większą tylko jak klient się dowie że zapomniałeś do bilansu ciepła dodać piec do pizzy to będzie chciał roboty po kosztach ale za błędy się płaci smile. Pzdr

forum.klimatyzacja.pl

3

Tak myślałem, ale ten piec wydmuchuje ciepłe powietrze prosto w urządzenie, może przewieszenie da jakiś rezultat?

4

Jak można nie przewidzieć pieca? W jaki sposób dobierałeś urządzenie, na powierzchnie?

5

Witam. Policz ile tam jest zysku ciepła po prostu wszystko włącznie z osobami komputerami jak są w kuchni. Być może tam jest zapotrzebowanie na maxa konkretne ale.... jeszcze nie spotkałem się aby kuchnia była tam klimatyzowana że będzie tam powiedzmy 25'C. Za chłodno nie może być aby ciasto rosło. Pzdr

6

Do kuchni ja wolę oferować kanałówki .
Przy kanałówce dajemy dodatkowo czerpnie z kasetą na wkład filtracyjny no i czerpnia jeśli się da nie jest nad źródłem ciepła.

Przewieszenie parownika powinno poprawić pracę urządzenia .