Temat: Golf 4 Sanden sd7v16

Witam
mam mk4 1.9 tdi climatronic sprężarka Sanden sd7v16 i problem był taki ze wcześniejszą sprężarke mechanik uznał za przytarta ciężko chodziła, zrywala sprzęgło miała również spory luz na kole prasowym  wymieniłem i oczywiście uzywka też ma problem tle że chodzi ładnie lekko załącza się a problem taki ze z tego co mówi mechanik jest mała różnica cisnien i ciśnienie LP jest zbyt wysokie. Przez to też chłodzenie jest znikome a nawet nie ma go wcale
Doczytałem że w tych modelach lubil wysiąść zaworek sterujacy który jest wymienny myślicie ze może być on przyczyną?
Warto na próbę wymienić sam zaworek? Czy poprostu szukać innej używki :-(?

Czy przy wymianie sprężarki konieczna jest wymiana zaworu rozpreznego oraz osuszacza?

2

Odp: Golf 4 Sanden sd7v16

jak kupujesz jakies stare graty to daruj sobie zawor czy osuszacz

forum.klimatyzacja.pl

3

A coś mądrego masz do powiedzenia? Czy piszesz byle posty nabić?

Bo jak tylko na tyle Cię stać to szału niema;-)
Ale każdy się uczy więc na Ciebie tez przyjdzie czas.

4

Bardzo mądrze ci napisał tylko nie ogarniasz sensu tej odpowiedzi.
  Wkładasz  uzywke ktorej stanu nie znasz....  to jakbys zagral  na loterii. Po jaką #@$&§ powiekszac niepotrzebnie koszty.
Jedz do kogos kto ma wiedze i narzędzia zeby ustalic co jest powodem zamiast w ciemno graty podmieniać.

5

Nie słuchaj ich, wymieniał śmiało a co Ci zależy big_smile

6

Możesz wymienić ten zaworek (o ile faktycznie sprężarka ta "nowa" nie jest przytarta, i jest szczelna).
Musisz tylko pamiętać, że koszt samych części to około 100-150 zł (aby zrobić to porządnie ale bez wymiany uszczelnień czołowych).

Ja to robiłem w Passacie B4 i działało. Możesz poszukać tematu m.in. na forum VW Golfa.

Kolejna sprawa, skoro stary kompresor był przytarty to czy układ był płukany? Może to jest powodem zablokowania zaworka?

Ostatnio edytowany przez radekrp90 (2018-06-29 07:23:47)