1

Temat: wykrywanie nieszczelnosci

Kupiłem taki zestaw https://www.aliexpress.com/item/Car-R13 … autifyAB=0 na ali.
W jaki sposob mam dodac ta strzykawa barwnik UV do złącza LOW ? potrzebuje jeszcze czegoś ?

2

Odp: wykrywanie nieszczelnosci

Wygląda jak by bezpośrednio wkładało się w port, ja mam taki z wężykiem i portem serwisowym. Ten zestaw to taki średnio słaby ponieważ strzykawka po czasie jest do wywalenia.

Ostatnio edytowany przez Whisky (2018-08-25 10:51:17)

forum.klimatyzacja.pl

3

ale jak to połączyć z portem Low ? przeciez jak to tam wcisne to gaz zacznie sie ulatniaci to wyleci ?

4

Nie widać dokładnie końcówki! Wydaje mi się że końcówka to jest kawałek gumy która ma służyć jako "mocowanie" ja tego na Polskim rynku nie widziałem więc raczej nikt tego nie ma. Po co kupujesz a później się pytasz jak tym się obsługiwać? Ja używam dokładnie tego : https://www.mastermot.com/userdata/gfx/d06a6c02cdc7156c516e247099cc4e20.jpg
Dodatkowo najzwyklejsza duża strzykawka.

Ostatnio edytowany przez Whisky (2018-08-25 11:00:02)

5

Tak wyglada koncowka Kolega myfriend twierdzi ze jakos sie to da wstzyknac co kompresora lub do zlacz Low. Po to kupuje bo nie kosztowalo to duzo , akurat chcialem wykryc nieszczelnosc w moim aucie. Do tej pory tylko nabijalem gaz, ale chcialem sprobowac znalesc nieszczelnosc.

https://i.imgur.com/T9u7ieP.png

Ostatnio edytowany przez velox (2018-08-25 11:44:48)

6

No to powodzenia.

7

czyli potrzebna mi jeszcze jakas zlaczka ?

W instrukcji pisze;
1.The usage is the same as the frozen oil, join in low pressure filling mouth, turn on the A/C switch (double bellows vehicles must be open air conditioning switch

uzycue takie same jak "zamrizony olej" polacz z Low z "filling mouth" wlacz klime.
Nie wiem co to jest ten filling mouth.

Chyba cos takiego  https://www.aliexpress.com/item/Hooded- … 11563.html

Tylko czy to mi pomoze ?

Ostatnio edytowany przez velox (2018-08-25 12:20:16)

8

Dobry warsztat ci pomoże.

9

Gdybym chciał jechac do serwisu to dawno bym to zrobił a nie pytałbym się tutaj o rade. Jeszcze mam taki pomysl zeby dac ten barwnik do weza z gazem i wpompowac to razem z r134a. Co sądzidzicie ?

Ostatnio edytowany przez velox (2018-08-25 20:22:29)

10

Sądzę żebyś wpompował do układu barwnik ze 134a dodaj jeszcze oleju ... a co tam ci zależy.
Spierdol jeszcze bardziej i pojedź do serwisu ...... tak będzie najlepiej.
Naprawdę dzięki takim osobom jak Ty serwisy mają się dobrze.

POWODZENIA

11

fgazudt napisał/a:

Sądzę żebyś wpompował do układu barwnik ze 134a dodaj jeszcze oleju ... a co tam ci zależy.
Spierdol jeszcze bardziej i pojedź do serwisu ...... tak będzie najlepiej.
Naprawdę dzięki takim osobom jak Ty serwisy mają się dobrze.

POWODZENIA

no to moze doradzisz a nie krytyka ? po co to forum tutaj jest? po to zeby napisc jedz do serwisu ????!

Ostatnio edytowany przez velox (2018-08-26 09:06:38)

12

Napełnij układ azotem i szukaj nieszczelność ludwikiem.

13

Rzeczywiście musisz mieć szybkozłączkę niskiego ciśnienia, lub dozownik oleju, który posiada taki port, a do którego wlejesz olej albo barwnik i wpuścisz poprzez niskie do układu.

14

@velox, czego się pultasz? Nikt Ci nie każe jechać do serwisu irobić pełen serwis układu. Poproś o aplikację UV nawet Twojego z tej strzykawki, zapłacisz drobne, albo kup aplikator ok.150 zł. Nie kojarz serwisu zaraz ze sumą 300 zł. Za 20 zł zaaplikuję Ci ten barwnik.

15

Witam na tym etapie pomysł z azotem i ludwikiem to dobra sugestia.

16

Ale dla autora azot to serwis, a serwis to diabeł. Ma aktualne czynnik w układzie, co z nim zrobi, dobrze kuma, że chce dodać, UV, tylko dlaczego tego nie zrobił przy nabijaniu gazu, ale chyba znam odpowiedź - sam nabijał.