Temat: Urządzenie do chłodzenia

Witam.
Znajomy podsunął mi takie oto urządzenie (na zdj.)które wykorzystuje do chłodzenia...Jak widać jest to agregat połączony z panelami ( jakaś samoróbka z kapilarą).  Twierdzi że to działało działało i się zepsuło. Pytanie do chłodników od czego zacząć diagnozę takiego układu. Wiem że sprężarka tłoczy i jest na czynnik r134a. Kapilara jest drożna ale przy przedmuchaniu azotem przepływ był słaby. Filtr odwadniacz wygląda na stary. Ja zajmuję się klimą więc sprzęt jest ale chciałbym poradzić się fachowców.

Post's attachments

20180321_162612-1-1-1-1-1-1.jpg 1.76 mb, 1 pobran od 2018-03-21 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Urządzenie do chłodzenia

Rozumiem że problem jest z pracą układu chłodniczego a nie samej elektroniki elektryki? Wymień filtr napełnij na wagę i powiedz co wyszło.

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy a nic nie działa,
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a nikt nie wie dlaczego.

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Urządzenie do chłodzenia

Witam. Jak wydać diagnozę jak tu na zdjęciu jest niezły burdel. Ten filterek to akurat jest najmłodszy w w tej układance. Czy węże serwisowe są wpięte w układ chłodniczy urządzenia ???????bo albo źle widzę , albo....może tak jest.

4

Odp: Urządzenie do chłodzenia

Dziwny temat. Nigdy nie ufałem takim sprzętom, zdecydowanie wolę coś pewnego, bez obawy, że zaraz się zepsuje, czy wybuchnie big_smile chociaż w sumie zależy po co komu taki sprzęt big_smile ja prowadzę małą knajpkę i urządzeń chłodniczych potrzebuję niewiele, ale jednak. Klienci nie lubią pić ciepłej coli czy piwa big_smile z doświadczenia wiem też, że w tym temacie można polegać na [reklama], najlepszy producent, a ceny też ma w porządku jak za takie parametry.

5

Odp: Urządzenie do chłodzenia

michał091..........desant przedstawiciela handlowego