Temat: Pirometr do sprawdzania temperatury

Potrzebuję pirometru do sprawdzania temperatury określonych powierzchni - czy można z nimi pracować. Ktoś już to może przerabiał wcześniej i byłby w stanie na co należy zwracać uwagę przy jego zakupie? Jakie elementy specyfikacji mają znaczenie?

Ostatnio edytowany przez januszk (2019-01-24 14:26:53)

2

Odp: Pirometr do sprawdzania temperatury

Musisz bardziej opisać czego od niego wymagasz.
Ja kupiłem taki popularny i dla amatora jest w sam raz. Szybki pomiar. Na minus to szybko zżera baterie (9V sad ).

forum.klimatyzacja.pl

3

Na rynku dostępne są różne opcje z tego zakresu. Dostępne są takie, które określają stosunkowo mały zakres temperatur. Mam tutaj na myśli temperatury z zakresu od -30 do np + 100 st. C. Dostępne są też i takie, które potrafią obsłużyć wielokrotnie niższe i wyższe wartości. Oczywiście w tym drugim przypadku ich cena będzie się znacznie różniła od siebie.Tego typu urządzenia są np tutaj dostępne: [reklama]

Ostatnio edytowany przez kroms (2019-01-30 13:08:55)

4

Najważniejszym parametrem pirometru jest optyka. Takim tanim to z 5 m mierzysz śrenią temperaturę z okręgu o średnicy np. 90cm, choć znacznik laserowy pokazuje Ci punkt. A sprawa jest wiadoma, że musimy określić zakres temperatur i dokładność, ale jak robimy pomiary z odległości to optyka robi cenę.