Temat: Problem witryna chłodnicza - sprężarka - zasilanie mobilne

Witam
Potrzebuję fachowej porady w wyżej opisanej temacie. Nabyłem urządzenie mobilne do sprzedaży lodów(używane). Ideą jest praca ów urządzenia na zasilaniu z bateri(2x75 ah) oraz przetwornicy(sinus 2000 pro). Wiem że poprzedni właściciel wprowadzał jakieś zmiany w urządzeniu chłodniczym.
Opis problemu:
Wszystko działa w porządku na prądzie stałym z gniazdka. Problem pojawia się podczas przepięcia na pracę z baterii. Podczas starty pracy kompresora wybijane jest zabezpieczenie przeciążeniowe na przetwornicy. Pracować na bateriach można, chodzi o sam start. Z okablowaniem jest wszystko ok.

Podzespoły:
- bateria 2x 75 ah połączone szeregowo
- przetwornica sinus 2000 pro(1400 w praca ciągła)
- konserwator chłodniczy aro 300
- sprężarka ZMC Gl90AA, czynnik R134 a
- sterownik geco g-201

Walcze z tym od dwóch tygodni, na pierwszy ogień poszłą przetwornica(wymiana na nową) - nie pomogło, później wymieniłem sterownik gdyż poprzedni miał poprzecierane kabelki - również nie pomogło.

Dlatego zwracam się z pytaniem, gdyż nie mogę znaleźć nigdzie pożądanej informacji.
Jakie moce podczas startu potrzebuje sprężarka? Czy jest możliwość, że ktoś wrzuciło po prostu ją zbyt dużą do wyżej wymienionego układu? Czy jest szansa aby schłodzić witryny czymś o mniejszej mocy?
Przetwornica powinna spokojnie wytrzymywać pobory 1200-1400w...

2

Odp: Problem witryna chłodnicza - sprężarka - zasilanie mobilne

Za mała przetwornica

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Problem witryna chłodnicza - sprężarka - zasilanie mobilne

Sprezarki z rozruchem kondensatorowym(jeden kondensator) maja przy rozruchu duzy pobor pradu nawet pięć razy tyle co prad normalnej pracy, przetwornica powinna dawac minimum 25A pradu na rozruch kompresora