1

Temat: Dobór mocy klimatyzacji do mieszkania 67 m2

Cześć,

na wstępie dziękuję za wszystkie tematy, które znalazłem na tym forum, które pomogły mi choć trochę dowiedzieć się o klimatyzacji.

Mam jednak duży problem, z którym nie potrafię sobie samodzielnie poradzić. Zakupiłem mieszkanie 67 m2 - balkon od strony południowej, pozostałe okna od zachodu - straszny piekarnik. Poza klimatyzacją na pewno będę montował żaluzje.

Zastanawiam się nad mocą klimatyzatora, której potrzebuję, żeby obsłużyć całe mieszkanie salon, sypialnia i mały pokój sąsiadujący z salonem. Patrząc tylko na ilość m2 moc 6,6 kW byłaby odpowiednia. Pozostaje tylko pytanie, czy przy założeniu otwartych drzwi do pozostałych pomieszczeń i zamknięciu wszystkich okien jestem w stanie jedną jednostką skutecznie schłodzić w nich powietrze? Jak mogę inaczej rozplanować instalację klimatyzacji w mieszkaniu, aby była ona skuteczna? Przede wszystkim zależy mi na schłodzeniu powietrza w sypialni smile

Poniżej rzut mieszkania:
http://i65.tinypic.com/29ctg89.jpg

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie porady. Jeśli moc 6,6 kW jest zbyt duża i wystarczyłaby moc 3,5 kW również proszę o informację.

Pozdrawiam,
Piotrek

2

Odp: Dobór mocy klimatyzacji do mieszkania 67 m2

Minimum 5kW od dobrego producenta (Mitsubishi, Fujitsu, Fuji, Panasonic) nie żadne Chinole i Koreańczyki
Schłodzenie nie będzie równomierne i klimatyzacja powinna być uruchomiona cały czas w okresie letnim .
Musisz mieć oddzielny obwód zasilający do rozdzielni z zabezpieczeniem

forum.klimatyzacja.pl