Temat: Seat Alhambra zbyt wysokie cisnienie

Witam, co może być przyczyną wysokiego ciśnienia w układzie podczas pracy rzędu 27 bar w bardzo gorące dni?

Problem zaczął się po wymianie kompresora z powodu rozszczelnienia od strony czołowej.
Wentylator pracuje jak szalony.
Auto posiada dwa parowniki, i z tylnego zdecydowanie chłodniejsze powietrze leci.

Auto na noc zostawiłem z wymontowanym kompresorem, oczywiście przewody szczelnie zabezpieczyłem .
Możliwe że osuszacz się uszkodził lub zawór rozprężnym ?

2

Odp: Seat Alhambra zbyt wysokie cisnienie

maciek444 napisał/a:

Witam, co może być przyczyną wysokiego ciśnienia w układzie podczas pracy rzędu 27 bar w bardzo gorące dni?

Problem zaczął się po wymianie kompresora z powodu rozszczelnienia od strony czołowej.
Wentylator pracuje jak szalony.
Auto posiada dwa parowniki, i z tylnego zdecydowanie chłodniejsze powietrze leci.

Auto na noc zostawiłem z wymontowanym kompresorem, oczywiście przewody szczelnie zabezpieczyłem .
Możliwe że osuszacz się uszkodził lub zawór rozprężnym ?

mógł sie zablokować zawór rozprężny w przednim parowniku,
ilośc czynnika prawidłowa?

forum.klimatyzacja.pl

3

Próżnie  zrobiłeś?

4

Witam, od tamtego czasu wymieniłem zawór rozprężny i założyłem nowy osuszacz. Ciśnienie jak by minimalnie się zmniejszyło i klima dobrze chłodziła więc zostawiłem. Lecz nadal ciśnienia podchodziły pod 20 bar. Doszedłem do wniosku że prawdopodobnie coś jest nie tak z wydatkiem kompresora. Wszystko na gwarancji więc pewnie już w kolejne lato będę reklamowal. 
Co do próżni to jak najbardziej dwoma urządzeniami robiłem po kilka razy.
W aucie na naklejce były dwie wartości ilości czynnika, do mojej wersji tj 950g.  Próbowałem tez z mniejszą ilością i tak samo się zachowywał kompresor..
Kompresor firmy mahle

5

Skraplacz czysty? Co tam jest dokładnie za sprężarka? Czy na pewno nie masz powietrza u siebie w maszynie\butli?

6

Skraplacz czysty, co do powietrza to trudno powiedzieć. Ciśnienie na butli wewnętrznej nie jest zbyt wysokie a po tym aucie zrobiłem już kilkadziesiąt innych i tylko w tym coś nie tak. Kompresor sanden sd7v16.